Dlaczego kabel Ethernet nie jest uziemiony?


41

W klasycznym wyprowadzeniu Ethernet 8P8C („RJ45”) nie ma dedykowanego GND. [1]

Dlaczego specyfikacja Ethernet nie zawiera uziemienia, w przeciwieństwie do wielu innych typów kabli używanych do łączenia urządzeń, które mogą mieć również swoje niezależne źródło zasilania, np. RS-232 lub USB ?


15
I zauważ, że wszystkie sygnały są różnicowe. To może ci coś powiedzieć;)
Rohat Kılıç

9
RS232 odnosi się do uziemienia, USB przenosi moc, uziemienie i sygnał różnicowy tak, ale tutaj nie ma znaczenia. Ethernet ma biec setki stóp, to kolejna wskazówka.
old_timer

6
@mykhal USB działa, ale RS-232 nie. Możesz postawić pytanie: USB używa sygnałów różnicowych, więc dlaczego, do diabła, USB ma uziemienie? Jest tak, ponieważ USB ma również linię zasilania na swojej warstwie fizycznej. Po prostu sygnały różnicowe nie wymagają uziemienia (Pomyśl o mikrofonach dynamicznych, CAN itp.).
Rohat Kılıç

5
@ RohatKılıç To nie do końca prawda. W przypadku linii różnicowej, która nie jest izolowana galwanicznie, konieczne może być uziemienie, a przynajmniej korzystne, aby zmniejszyć różnicę potencjałów między punktami końcowymi. Jest to na przykład zalecane dla RS-485. Sygnalizacja różnicowa nie jest magią. Nadal istnieją limity napięcia dla transiwera w stosunku do jego lokalnej masy, których należy przestrzegać, aby uniknąć wysadzenia lub zniekształcenia sygnału.
nitro2k01

2
Również USB nie używa przez cały czas sygnalizacji różnicowej. D + / D- są czasami różnicowe, ale innym razem zarówno wysokie, jak i oba niskie.
Tom Carpenter

Odpowiedzi:


48

Jeśli po prostu zignorujesz POE 48 woltów na obrazku poniżej, możesz zobaczyć, że Ethernet używa transformatorów po obu stronach .

W ten sposób nie ma potrzeby wspólnego uziemienia, o ile napięcie w trybie wspólnym ogólnie pozostaje poniżej 1500 V. Specyfikacja izolacji transformatorów.

Imgur

Jako bonus wiesz teraz, jak działa POE. ( 802.3at )

Jednak CAT6A często ma ekranowane złącze. Tarcza jest następnie uziemiona do podwozia za pomocą małych klapek w gnieździe.

Obraz źródłowy


4
Twój komentarz do CAT6A jest niepoprawny. Ekranowanie nie jest własnością specyfikacji CAT. To, o czym mówisz, to FTP lub STP. Ponadto nie udało się odpowiedzieć na to, że sygnalizacja różnicowa ma lepszy współczynnik SNR niż wspólna sygnalizacja masy.
Aron

12
@Aron Nie, pytanie konkretnie pyta, dlaczego Ethernet nie ma styku GND, skoro inne typy połączeń, takie jak USB, mają. USB wykorzystuje również sygnalizację różnicową, więc NIE jest to „prawdziwa odpowiedź”.
Finbarr

1
@Finbarr, USB nie jest w pełni różnicowy. Wykorzystuje określone napięcia do wskazania określonych stanów magistrali.
Jeroen3

1
@ Jeroen3 Widzę to już w twojej odpowiedzi .. ale nie jestem pewien, co masz na myśli przez „tryb wspólny” i dlaczego 1500 V nie powinno być możliwe z siecią Ethernet, byt byłby w USB lub RS-232.
mykhal

1
@mykhal w USB 1500V nie ma znaczenia, ponieważ sprawy się zepsują znacznie wcześniej, ponieważ USB ma wspólną płaszczyznę
Christian

27

Dlaczego Ethernet nie jest uziemiony? Istnieją dwa powody:
1. Utworzyłoby to pętlę uziemienia między urządzeniami
2. Urządzenie byłoby również bardziej podatne na wyładowania elektrostatyczne, które występują w kablach, które są przenoszone lub przenoszone (od triboelektrycznego ładowania kabla)

Powodem, dla którego Ethernet jest bardziej podatny na pętlę uziemienia, jest:

  1. Pętle mogą być znacznie większe niż w przypadku innych specyfikacji kabli, z odległości 100 m między urządzeniami. USB to 5 m, RS232 us 15 m. Urządzenia Ethernet częściej znajdują się w różnych pokojach, podczas gdy urządzenia USB są zwykle uziemione do komputera (lub koncentratora) i znajdują się na tej samej ziemi lub w tym samym pomieszczeniu w tym samym obwodzie sieciowym.
  2. Napięcie sieci Ethernet jest niższe ± 1 V przy ~ 10mA prądu. RS232 jest znacznie wyższy przy 5 V lub 15 V. USB wynosi 3,3 V. To sprawia, że ​​jest bardziej podatny na błędy.

Firmy i inżynierowie, którzy zaprojektowali specyfikację ethernetową, wzięli to pod uwagę (wiele myśli dotyczy specyfikacji)

Gdybyś miał uziemienie między nadajnikiem a odbiornikiem, utworzyłoby to pętlę uziemienia. Ta pętla uziemienia byłaby utworzona przez kabel, a ścieżka powrotna byłaby uziemieniem sieci, jak pokazano poniżej. Wszelkie pola magnetyczne przepływające przez pętlę wytworzyłyby prąd wzdłuż kabla (i reszty pętli). Nawet jeśli izolowałeś przewody sygnałowe, byłby to problem ze względu na wzajemną indukcyjność między przewodami (przewody biegnące obok siebie mogą łączyć prądy między sobą). Spowodowałoby to wstrzyknięcie szumu (i spowodowałoby potencjalny błąd bitowy i utratę pakietów).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli dodasz transformator izolujący między urządzeniami, przerwiesz pętlę i nadal będziesz mógł przesyłać szybki sygnał między nadajnikiem a odbiornikiem. Kolejną zaletą izolacji galwanicznej jest również zwiększenie impedancji kabla do urządzenia w przypadku dużego wyładowania elektrostatycznego.

Jest to przykład izolacji między dwoma urządzeniami, sieć Ethernet ma dwa transformatory izolujące, ale wynik jest taki sam, przerywa pętlę uziemienia (i redukuje szum w trybie wspólnym w połączeniu ze skrętką i dławikiem w trybie wspólnym ).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Obrazy z wikipedii w pętlach naziemnych


Jakie jest praktyczne znaczenie drugiego schematu? Nigdy nie widziałem żadnego kabla ethernetowego z transformatorem izolacyjnym pośrodku;)
mykhal

2
To przykład izolacji między dwoma urządzeniami.
Skok napięcia

2
Dlaczego zamiast tego nie zastosować dwóch transformatorów separacyjnych? Jeden w C1, a drugi w C2, jak w rzeczywistości. Nie powinno być trudniej zrozumieć niż pojedynczy transformator.
Oskar Skog

3
Prawdopodobnie zmodyfikuję ten, kiedy będę miał czas ... Ale czy masz 1 czy 2 transformatory, nie ma znaczenia, czy chcesz przerwać pętlę uziemienia. Drugim celem jest zapewnienie izolacji dla ESD, więc pomaga mieć jedną na każdym końcu. Aby przerwać pętlę uziemienia, potrzebujesz tylko jednej. Wybrałem ten schemat, ponieważ ma w nim zasilanie prądem przemiennym, a inne tego nie zrobiły
skok napięcia

1
@mykhal Drugi schemat jest czasem stosowany w aplikacjach audio, w których między dwoma urządzeniami utworzyła się pętla uziemienia, a powstały prąd ma komponenty w paśmie audio. Dodanie transformatora izolacyjnego tymczasowo na zewnątrz urządzeń przerywa obwód pętli uziemienia.
Todd Wilcox

17
  1. Sygnalizacja różnicowa oznacza, że ​​nie ma potrzeby wspólnego uziemienia jako punktu odniesienia. Ponadto neguje potrzebę ekranowania, które jest zwykle uziemione.
  2. Brak przenoszenia prądu stałego ponownie eliminuje potrzebę wspólnego uziemienia i umożliwia punkt 3.
  3. Separacja galwaniczna powoduje, że uziemienie jest nieproduktywne. Specyfikacje włożyły wiele wysiłku w to, aby urządzenia o różnych potencjałach mogły ze sobą współpracować, więc dodanie przewodu uziemiającego prawie całkowicie unieważniłoby ten wysiłek.

/ edit: jak wskazał Tom Carpenter, poprawnie zaimplementowany POE, z izolowanymi przetwornikami DC-DC, nadal zachowuje izolację galwaniczną i właściwość „brak drutu przy potencjale uziemienia”. (Ok, POE łamie część separacji galwanicznej i dodaje rodzaj uziemienia, niewidocznie widocznego, ale już tam jest. Ale POE to hack na Ethernet, a nie oryginalna część specyfikacji. Urządzenia inne niż POE zachowują oryginalne zalety .)

USB ma również sygnalizację różnicową, ale przenosi również prąd stały. Samo istnienie możliwości zasilania sprawia, że ​​wspólny grunt jest konieczny.

RS-232 nie przenosi zasilania, ale sygnał nie jest samowystarczalną parą różnicową, jest to pojedynczy przewód odniesiony do uziemienia - dlatego konieczne jest wspólne uziemienie.


6
W rzeczywistości PoE powinien zachować izolację galwaniczną. Robią to za pomocą izolowanych przetworników DC-DC, które zapewniają wymaganą izolację 1500 V.
Tom Carpenter

Również właściwość skrętki kabla odrzuci szum, ponieważ dodatkowy szum w jednej pętli jest odejmowany w następnej pętli. Tak więc ekranowanie zapewniane przez wspólną uziemioną tarczę jest mniej ważne. Skręcone parowanie jest częścią specyfikacji kota.
Henrik

@TomCarpenter Dzięki, w zestawie. Najwyraźniej do tej pory zajmowałem się gównianym POE
:)

@Henrik Odrzucanie szumu jest właściwością sygnalizacji różnicowej, skręcanie włącza go tylko na przesłuchach między parami. Kabel nigdy nie jest odejmowany, a jedynie dodawany do przeciwnego przewodu. Następnie mechanizmy różnicowe odejmują. Wspólna tarcza i tak nie pomogłaby zmniejszyć przesłuchu.
Agent_L

5
@Agent_L prawdopodobnie wiele osób po prostu używa wolnych par na łączu Ethernet do przenoszenia prądu stałego i nazywa to PoE ...
Finbarr

8

Uziemienie jest często źle rozumiane jako ostateczne rozwiązanie do łączenia ze sobą. Jednak w większości przypadków, nawet na krótkich odcinkach, uziemienie dodaje więcej problemów niż rozwiązuje.

Problem z dzieleniem ziemi na dowolnej odległości polega na tym, że zakładasz, że oba końce mają ten sam potencjał gruntu. W idealnym świecie może to być prawda, ale w prawdziwym życiu prawie nigdy tak nie jest.

Niezależnie od tego, czy przyczyną jest złe okablowanie, upływ prądu lub zakłócenia elektromagnetyczne, uziemienie tutaj na tym monitorze różni się od uziemienia w telewizorze. Jako taki, kiedy poprowadzisz kabel, który zawiera uziemienie między nimi, przez ten grunt przepłynie prąd.

Ponadto wspólna masa staje się bieżącą ścieżką zwrotną dla twojego sygnału. Oznacza to, że faktycznie dodajesz hałas do linii uziemienia. Jeśli twój system komunikacyjny korzysta z wielu linii, skutecznie dzielą tę samą ścieżkę powrotną, a prądy stają się znacznie bardziej złożone, a hałas znacznie gorszy na wspólnej płaszczyźnie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Im dłuższy kabel, tym większa różnica napięcia będzie widoczna wzdłuż tego kabla uziemiającego. Jeśli istnieje wystarczająca różnica, różnica między masą a napięciem sygnału spadnie tak nisko, że nie będziesz już w stanie odróżnić sygnału.

Poniższy obraz to pokazuje. Pamiętaj, że w oddali masz dwa światła nad ziemią. Widać, że przy ładnym, solidnym podłożu można dość łatwo stwierdzić w środkowej dwójce, które światło jest włączone. Jednak w sytuacji, gdy trudno jest ustalić granicę gruntu, nie można już stwierdzić, czy jest to światło wysokie, czy słabe.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Standardy takie jak ETHERNET i inne różnicowe systemy komunikacji wykorzystują inną technikę, która całkowicie eliminuje potrzebę uziemienia.

Wysyłając jako plus i minus sygnał przez dwa dedykowane przewody, odbiornik może wykryć sygnał, badając różnicę między tymi przewodami zamiast porównywać go z przejętym napięciem odniesienia. (tj. „Ground”). Poniższy obraz pokazuje, jak to działa. Zauważ, że nawet przy głośnych sygnałach po prawej nadal możesz stwierdzić, który sygnał jest wysyłany.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ta technika nie tylko pozwala na przesyłanie sygnału na znacznie większą odległość, ale także zmniejsza podatność systemu na zakłócenia w trybie wspólnym. Ponieważ ścieżki każdego sygnału są również ograniczone do tych dwóch dedykowanych przewodów, współdzielenie ścieżki powrotnej między sygnałami jest wyeliminowane.

W przypadku Ethernetu transformatory są używane do łączenia z przewodami, co zapewnia całkowitą izolację między medium transmisyjnym a nadawcą / odbiornikiem.


4

W odpowiedzi do tej pory brakuje jednego kluczowego elementu: ekranowania hałasu par.

Standard Ethernet obejmuje zarówno UTP, jak i STP (skrętka nieekranowana / ekranowana) od dziesięcioleci.

IBM silnie wpłynął na pierwotne włączenie STP ze względu na jego kompatybilność z Token Ring. Twierdzono, że ekranowanie STP zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed hałasem dla par różnicowych (okazja za jedyną 5-krotność ceny!) Jednak rzeczywiste doświadczenia szybko pokazały, że ekranowanie zapewnia gorszą wydajność. Punktowe źródła szumu elektrycznego były sprzężone z ekranowaniem, gdzie hałas miał wówczas całą długość kabla, który należy podłączyć do skręconych par.

Ekranowanie może również zwiększyć rozmowę. Pary są skręcone w nieco różnych stawkach - typowy harmonogram to 11/12/13/14 zwrotów na stopę. W ten sposób nie łączą się fizycznie ze sobą, tworząc pasożytniczy transformator, gdy kabel jest skręcony i pociągnięty podczas instalacji. To działa świetnie. O wiele lepiej niż się spodziewasz. Ale poruszenie spowoduje rozciągnięcie ekranu między parami, łącząc sygnał z ekranem i innymi parami.


1
Pytanie dotyczyło przewodu uziemiającego, a nie ekranu. Wiele kabli ma ekran ORAZ oddzielny przewód uziemiający, np. USB.
Agent_L

3

Do mieszanki pytań i komentarzy z USB i Ethernet, takich jak dlaczego Ethernet jest izolowany galwanicznie, a USB nie jest:

Przeczytaj historię USB i jej mandaty. Miał to być port sygnalizacyjny „niski koszt”, „krótki dystans” (5 metrów) odpowiedni do komputerów w domu i firmie oraz niski koszt ponad wszelkie inne potrzeby. USB miał również mandat do poprawy wydajności przesyłu danych w porównaniu z portami drukarki równoległej i portami RS232.

USB miał zostać zainstalowany na wszystkich produkowanych komputerach. Czy użytkownik tego potrzebował, czy nie. Oznacza to, że musi to być niski koszt. Porty drukarek równoległych i porty RS232 oraz duże powiązane złącza miały poważne koszty finansowe na wszystkich popularnych komputerach. Dzięki temu komputery stacjonarne i laptopy są droższe, większe, cięższe i bardziej zużywają energię. USB, dlatego też ma być bardzo „tani”, nie ma transformatorów do izolacji galwanicznej. Ułatwia to zasilanie urządzeń peryferyjnych prądem stałym. Sygnalizacja danych USB, z powodu braku lepszego wyrażenia, jest „semi-różnicowa”. To jest prąd w liniach + i - kabla, są one w około 95% liczbowo przeciwnie dopasowane (+ i -, zawsze są nieco w błędzie, nie będąc idealnie przeciwną wartością prądu), ponieważ każdy inny zestaw tranzystorów napędza każdy netto, + i -.

Mandat Ethernet był i jest; „niezawodna”, „średnia odległość” komunikacja i niski koszt. Ale przede wszystkim niezawodny i średni dystans. Średnia odległość 100 metrów wymaga bardzo izolacji galwanicznej. Jeśli dwa urządzenia (takie jak przełącznik i komputer) zostaną podłączone do dwóch budynków z kilkoma woltami różnicy potencjałów uziemienia, jest to raczej zła rzecz i w tym kablu danych przepłynie niezamierzony, niechciany prąd uziemienia. I ten niepożądany przepływ gruntu może mieć różnego rodzaju złe skutki, szkodząc jakości danych i sprzętowi, a nawet zagrażając ludziom.

Ethernet ma również różne zestawy tranzystorów napędzające każdy + i -, jednak transformator sygnałowy zwiera + i - razem, a zatem końcowy przepływ prądu + i - jest prawie idealny, przeciwny, aż do prawie jednego elektronu. W ten sposób osiąga się prawdziwą różnicową sygnalizację. Prawdziwa sygnalizacja różnicowa pozwala na dalsze obniżenie poziomu napięcia sygnału, zwiększenie odległości kabla i zwiększenie niepożądanego zakłócenia elektromagnetycznego.

Później przyszedł PoE dla Ethernetu. Mandat PoE polegał na dostarczeniu „taniego” prądu stałego do urządzeń peryferyjnych, tj. Telefonów VoIP, kamer i urządzeń do drzwi. Zasilanie PoE zwykle wychodzi ze wspólnego przełącznika Ethernet do wielu urządzeń, do 100 metrów w przeciwnych kierunkach. To PoE (48 do 57) VDC jest połączeniem „gwiazdowym” do wszystkich urządzeń. Oznacza to, że wielokrotne zasilanie za pomocą urządzeń „PD”, wspólne źródło zasilania (NIE jest to izolowane zasilanie, na złącze RJ45 w PSE). Dlatego jest to ostrzeżenie, że PD powinny zachować izolację mocy (zgodnie ze standardem IEEE 802.3), nawet na wejściach zasilania PoE, poprzez zasilanie izolowanego przetwornika DC-DC w PD, lub PD jest w całości w nieprzewodzącym przypadku, i nigdy płaszczyzna uziemienia jego obwodu nie jest podłączona do lokalnego uziemienia budynku lub innych pobliskich urządzeń (takich jak naprawdę tanie tanie urządzenia peryferyjne). Niestety IEEE 802.3 w standardzie PoE nie wyjaśnia tego bardzo wyraźnie.

Podsumowanie: Ethernet ma transformatory na obu końcach. W przypadku awarii transformatora izolacja galwaniczna od zdalnego urządzenia PD do PSE w przełączniku Ethernet nie zostaje utracona.

PoE, rezygnuje z izolacji zasilania prądem stałym (ze względu na niski koszt) na przełączniku Ethernet i pozostawia tę izolację „do” producentowi urządzeń peryferyjnych PD. Nikt tak naprawdę nie sprawdza tych wyprodukowanych przedmiotów. Jeśli IEEE obciąży sprawców nagród nagrodą, poprawi to sytuację.

Nowy standard PoE, IEEE, zastanawia się nad jeszcze wyższymi napięciami i prądami, aby uzyskać większą moc PoE, powinien dążyć do poprawy jakości i bezpieczeństwa. Powinny być one stosowane tylko w instalacjach komercyjnych / przemysłowych lub lepszych: 1) pełna izolacja zasilania w PSE dla każdego złącza. 2) wymagane raporty z testów izolacji PSE i PD, które są gromadzone i dostępne do publicznego pobrania. Aby dołączyć schemat okablowania PI. 3) na koszt producenta, utrzymuj serwer z listą wszystkich PD, które spełniają nowy standard. 4) rozważyć utworzenie standardu przemysłowego, jeśli koszt tych ulepszeń jest zbyt wysoki dla rynków konsumenckich z niższej półki, a jednocześnie zapewnia poważny poziom standardów, bezpieczeństwa i identyfikowalności potrzeb przemysłowych.


2

Specyfikacja Ethernet wymaga, aby urządzenia były od siebie galwanicznie izolowane - ten post wyjaśnia bardziej szczegółowo implikacje izolacji.

Ponieważ wspomniano o źródłach zasilania i uziemieniu, artykuł w Wikipedii na temat zasilania przez Ethernet (PoE) może być dla Ciebie odpowiedni.


2
To tak naprawdę nie odpowiada na pytanie - to tylko para linków.
brhans

Dodaj odpowiednie części odnośników do swojego postu. Twoja odpowiedź będzie bezużyteczna, gdy odnośniki zostaną zerwane. Tymczasowo przegłosowano.
spróbuj złapać w końcu

Również -1. Dodaj trochę treści ze swoich dwóch hiperłączy, aby w razie przyciemnienia wpis był nadal aktualny.
Adam Lawrence

2
Szczerze mówiąc, pierwszy link jest do tego samego stosu, więc jeśli z jakiegoś powodu nie zostaną usunięte pytania i odpowiedzi, ten link będzie ciemny tylko wtedy, gdy ta strona też jest.
Todd Wilcox

1

Zarówno RS-232, jak i USB mają sygnały odnoszące się do uziemienia, dlatego potrzebujesz takiego. (Tak, sygnały D + i D- w USB są używane niezależnie od siebie z GND jako odniesieniem podczas wykrywania urządzenia). Sygnały Ethernet są czysto różnicowe, więc nie jest potrzebne odniesienie GND.


1

Jeden z powodów DLACZEGO TP Ethernet, dzięki $ DEITY !, nie używa wspólnego odniesienia masy między stacjami, nie został wystarczająco wyraźnie wymieniony:

Kabel Ethernet może przebiegać ponad sto metrów, prawdopodobnie nawet łącząc dwa budynki.

Różnica potencjałów nawet w dobrze wykonanym systemie uziemiającym, jeśli jest mierzona w dwóch punktach w odległości dziesiątek lub setek metrów, jest daleka od gwarantowanej wartości nawet zbliżonej do 0 V - napięcie prądu stałego lub niskiej częstotliwości prądu przemiennego może być spowodowane przepływem prądu (z powodu do prądów upływowych, rzeczywistych prądów zwarciowych, stanów nieustalonych lub błędów / defektów okablowania ...) w systemie uziemienia i wszelkiego rodzaju zakłóceń.

Różnice potencjałów prądu przemiennego z łatwością spowodują zakłócenia, podczas gdy silny przepływ prądu przez uziemioną osłonę kabla może faktycznie zmienić się w zagrożenie pożarowe.

A wszystko to zakłada, że ​​sprzęt jest właściwie uziemiony, nawet gorsze rzeczy mogą się zdarzyć, jeśli już tak nie jest.

Nie najgorsze, ale zły przykład, co może się zdarzyć z uziemionymi (po obu stronach) ekranami: Jeden komputer został przypadkowo podłączony za pomocą dwużyłowego kabla IEC (jak wcześniej znaleziono na wolności!) Na komputerze bez RCD (stary TN -C-to-the-socket ...) system okablowania. Ten komputer rozwija wewnętrzną krótką, podłączoną do źródła zasilania, metalową obudowę, do której podłączone są wszystkie połączenia uziemienia w tym komputerze. Drugi koniec tego połączenia to urządzenie, w którym uziemienie zostało poprawnie zaimplementowane. Zastosowany kabel ethernetowy jest najlżejszy z możliwych, z cienkim materiałem ekranującym. I jest to 30-metrowy kawałek zwinięty w cewkę, ponieważ nie masz już 5m kabli. Przy tej długości ekranowanie mogłoby mieć odpowiedni opór (około 15 omów byłoby „idealne” w systemie 240 V), aby przepuścić prąd wystarczająco mały, aby nie przepalić bezpieczników ani automatów, ale wystarczająco duży, aby rozproszyć ponad 1000 watów na ekranie kabla. Co będzie oznaczać dużo dymu i nie jest mało prawdopodobne, aby wokół niego powstało niebezpieczeństwo zapłonu.


ciekawe doświadczenie, ale Ethernet TP może być uziemiony przez 1000pF na obu końcach, co powoduje, że szum linii HPF do AC dla ekranów lub lokalnych połączeń uziemienia jest ignorowany, ale niska impedancja do bocznikowania resztkowego widma ethernetowego (EMI) przed błędami równowagi, aby przejść poziomy FCC. Zobacz schemat odpowiedzi, jeszcze gorzej jest z odpowiedzią @ Jeroen3, która całkowicie ignoruje wymagania FCC spełnione przez połączenie uziemiające RF CM i magnesy.
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75

Scenariusz jest teoretyczny, ale możliwy - i katastrofalny. Jest dobry powód, dla którego normy dotyczące rezystancji uziemienia w rzeczywistych systemach uziemiających są tak cholernie surowe - wadliwe uziemienie w każdym scenariuszu, w którym kiedykolwiek może występować napięcie sieciowe, może powodować, że zagrożenia są gorsze niż brak uziemienia.
rackandboneman

prawda, ale nie ma znaczenia, ponieważ obciążenie CM R wynosi 1000 pF, sprzężony z lokalnym gruntem jest konieczny, niezależnie od tego, czy jest on pływający czy uziemiony. (zgodnie z lokalnymi standardami) minimalne zamówienie zapewniające wysoki dwukierunkowy CMRR hałasu.
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75

0

Co sprawia, że ​​myślisz, że nie ma ono uziemienia?

  • „Uziemienie” z definicji stanowi odniesienie 0 V dla niektórych obwodów lokalnych.
  • Ziemia jest ziemią połączoną z zewnętrzną terrafermą.

Jak zapewne wiesz, wszystkie laptopy / tablety mają pływające uziemienie, chyba że są podłączone do jakiegoś portu z zewnętrznym uziemieniem, takim jak kabel VGA, do 3-bolcowego monitora LCD ze względu na izolację transformatora galwanicznego w ładowarce.

Ethernet nie ma również sygnałów w dolnym spektrum, w tym DC, ze względu na metody kodowania dwufazowego.

Ważniejsze jest to, że dla integralności sygnału i redukcji EMI dla wejścia i wejścia sygnały są liniami przesyłowymi z zakończeniem 75 Ω i zrównoważonymi z transformatorem CM i transformatorem centralnym 1: 1. Zwiększa to impedancję CM po stronie użytkownika w celu izolacji, jednocześnie utrzymując różnicową impedancję po stronie kabla do lokalnego uziemienia w górnym spektrum, w którym istnieją sygnały.

Zobacz „połączenia uziemiające” poniżej

  • przez nasadkę łączącą 1000pF i terminatory 75 Ohm wprowadź opis zdjęcia tutaj

ZNACZNIE, każdy, kto ma uziemienie prądu przemiennego dla sygnałów Ethernet diff, i bez tego by się nie zawiodło, ponieważ poziomy szumów CM unoszących się szumów CM byłyby nadmierne, nawet przy dławiku CM o częstotliwości 100 MHz ~ 1 GHz BW. Ponieważ terminatory są uziemione prądem przemiennym, uziemienie nie jest potrzebne, ale istnieje połączenie uziemienia CM między złączami. Tyle o słabych argumentach pętli uziemienia. To nie są prądy obciążenia linii AC! Dlaczego wszyscy tego nie zrozumieli? (w wysoko ocenianych odpowiedziach). @ laptop2d pls radzę
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75

AL OP zapytał o brak uziemienia przewodu prądu stałego. Nie jest to konieczne, ponieważ prąd jest bocznikowany do uziemienia prądu przemiennego przez nasadkę, a zatem sygnały są w rzeczywistości uziemione na każdym końcu zgodnie z definicją Gnd = lokalna wartość zadana 0 V z niską impedancją do zasilania prądem stałym, a prądy szumowe w trybie wspólnym prądu przemiennego są tłumione do lokalnego gnd, aby zmniejszyć EMI. i nie ma potrzeby bocznikowania linii prądu przemiennego lub prądu stałego DC, ponieważ w niższym spektrum nie ma sygnału. Jest to bardzo ważne, aby zrozumieć i nie pokazano w żadnej innej odpowiedzi.
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75

1
Nie rozumiem ignorancji osoby, która (-1), ale nie jest w
stanie wyjaśnić,

1
Myślę, że masz -1, ponieważ nawet z podstawową wiedzą na temat elektroniki miałem trudności ze zrozumieniem twojego tekstu. Chciałbym zrozumieć, co to wszystko znaczy, ponieważ wygląda to na interesującą odpowiedź, ale wydaje się, że istnieją pewne zaawansowane koncepcje EE, które są bardziej odpowiednie dla maniaków EE, a nie dla początkujących lub hobbystów.
Casper

Połączenie uziemiające jest wyraźne na schemacie. To jest odpowiedź. Powody wykorzystują w tym polu popularne słowa EMI. Używane przez EE.
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.