Jakie są te skrzynki zamontowane w linii na każdym z 3-fazowych przewodów linii wysokiego napięcia w Miami?


61

Byli tylko w tym biegu, a nie żadnej linii w okolicy. A jaka jest funkcja płaskich osłon w kształcie litery U przed nimi?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Podejrzewając, że jest stolicą piorunów w USA, podejrzewam, że ma to coś wspólnego z ograniczeniem prądu, być może z dodaniem indukcyjności linii, w celu ograniczenia połowy cyklu podążania za limitem prądu dla tłumików przepięć po prawej stronie, które mogą obniżyć pień bez ograniczenia prądu lub przynajmniej spowolnij dla wyłączników w górę.
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75,

2
hm, mogą to być po prostu bieżące zaciski do monitorowania - pudełka wyglądają na wystarczająco duże, aby pomieścić kilka baterii i rejestrator danych
Marcus Müller

Chociaż nie jest to odpowiedź na to pytanie, istnieją również podobne urządzenia, które są znacznie tańsze. Mają flagę, która uruchamia się, gdy prąd przekroczy pewną maksymalną wartość. Wymagają jednak, aby ktoś zauważył flagę.
Steve

Odpowiedzi:


99

To wskaźnik obwodu uszkodzenia. W szczególności jest to model Sentient MM3, który monitoruje prąd przez przewodnik, do którego jest podłączony. Pobiera również swoją moc z pola magnetycznego wynikającego z prądu przepływającego przez linię. Rejestruje i może bezprzewodowo przesyłać zebrane dane, co pomaga lokalnemu zakładowi elektrycznemu w szybkim wykrywaniu problemów - najlepiej przed tym, zanim problem stanie się faktyczną awarią. Na przykład przejściowa usterka może wskazywać na zwisającą gałąź drzewa uderzającą w linię, gdy wieje wiatr.

Małe metalowe kółko to tarcza łukowa tej samej firmy. Ma on na celu uratowanie czujnika (co nie jest niedrogie) przed łukiem wędrownym, jak od uderzenia pioruna w linię.

I nie, nie mam nic wspólnego z tą firmą, ale mam pewne doświadczenie w branży mediów.


36
Jest to idealny przykład tego, do czego służy SE. To pytanie jest całkowicie niemożliwe do przeszukania, ale ktoś z odpowiednią wiedzą może od razu odpowiedzieć na nie.
Eugene Sh.

1
good find @Edward, zastanawiam się, ile przerw w zasilaniu występują w sezonie błyskawic Hurricane z kilkoma trafieniami na kilometr kwadratowy na sekundę. Toronto ma bardzo solidną siatkę. z kilkoma krótkimi przerwami, z wyjątkiem roku uszkodzenia lodu w niektórych częściach.
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.