Co oznacza „Piggy” na tym schemacie?


17

Schematyczny

Co oznacza słowo „Świnka” na tym schemacie? Znalazłem niektóre sekcje schematu, w których część jest oznaczona jako „Piggy”. Co to znaczy?


3
Widziałem wcześniej „Freda, Jima i Sheilę”, ale nigdy „Piggy”… (dla starych zegarów w Wielkiej Brytanii)
Brian Drummond

@BrianDrummond Zawsze byłem większym fanem Grubego Agnusa, Denise i Pauli.
Wielomian

@Polynomial: Nigdy ich nie spotkałem. Zanim się pojawili, pracowałem z chipem o nazwie „Tak długo i dzięki za wszystkie ryby”, będąc czwartym członkiem trylogii.
Brian Drummond,

Odpowiedzi:


30

Blok może być „zabezpieczony”.

Tablica do barana jest przedłużeniem lub tablicą pomocniczą.

Zatem w tym przypadku oznacza to, że moduł V35 / X21 znajduje się na płycie dodatkowej.

Oto przykład:

Przykład


11

Piggy lub piggy board zwykle odnosi się do urządzeń (lub małych płyt), które są podłączane / lutowane na większych płytach.

Na przykład bluetooth wykorzystuje 2,4 GHz, co jest naprawdę wyrafinowanym urządzeniem i może z łatwością wymagać więcej pracy projektowej niż cała reszta płyty. Dostępne są więc małe moduły bluetooth o rozmiarze znaczka pocztowego, które można wlutować na płytkę. Potrzebują trochę mocy i oferują interfejs szeregowy, co jest całkiem przydatne.

Nie mam pojęcia, czym dokładnie jest to urządzenie na twoim schemacie, ale słowo świnka , czerwone pole (i być może słowo serial ) sprawia, że ​​zgaduję, że to coś takiego.


4

Wierzę, że „Piggy” odnosi się do „Piggyback board” lub czasami nazywanej tablicą pomocniczą . Myślę, że schemat oznacza, że ​​interfejs szeregowy przedstawiony w czerwonych myślnikach jest częścią tablicy piggyback podłączonej do obwodu głównego.


4

Najprawdopodobniej odnosi się to do wyrażenia „piggy back” i pochodzi od niego. To znaczy oczywiście jeździć na świniach. W bardziej współczesnych warunkach możesz dać dziecku przejażdżkę „piggy back”, podczas której wspina się na twoje plecy i jeździ.

W kontekście środowiska płytki drukowanej komponent lub moduł typu piggy back byłby takim, który montuje się na płycie głównej i zapewnia pewne funkcje po zainstalowaniu. Można nawet pomyśleć o tym komponencie jako o „przejażdżce tam”.

Istnieją nawet przypadki elektroniki, w których niektóre komponenty mogą zostać zainstalowane przez przerobienie płyty po jej zbudowaniu. Czasami przerobione elementy należy zamontować na innym elemencie, aby uzyskać dostęp do punktów połączenia lutowanego. Takie elementy są powszechnie określane jako montowane „piggy back” na drugim elemencie. Prostym przykładem byłby przypadek, w którym stwierdzono, że w niektórych układach scalonych brakuje kondensatora odsprzęgającego, a rozwiązaniem jest przywrócenie kondensatora na wierzchu układu scalonego i przylutowanie przewodów do przewodów układu scalonego.


3

Nie wszyscy projektanci są śmiertelnie poważni, niektórzy są dość kapryśni, gdy nazywają sygnały. W dużym komercyjnym projekcie jest to jedno z zadań lidera projektu, gdy już skończy uśmiechać się do żartu, aby upewnić się, że takie nazwiska nie pojawią się w literaturze publicznej. Nikt nie chce ciągle wyjaśniać ani przepraszać za żart.

Ponieważ blok jest oznaczony jako „Serial Int”, co prawdopodobnie jest interfejsem szeregowym, podejrzewam, że aluzja dotyczy albo „Squeak Piggy, Squeak”, albo ogólnej obserwacji, że świnie piszczą po szturchnięciu. Myślę, że to sygnał, który powoduje, że kontroler downstream coś robi.


3
Chociaż może to nie być dokładne w odniesieniu do sytuacji OP, jest realistyczne.
Passerby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.