Dlaczego kontaktrony są wykonane w szklanych rurkach?


14

Dlaczego kontaktrony są wykonane w szklanych rurkach?

Kontaktrony wykrywają pola magnetyczne, a szkło nie jest jedynym materiałem, na który nie ma wpływu pole magnetyczne. Mogą na przykład używać plastiku. Dlaczego większość z nich jest w szkle?

To pytanie przyszło mi do głowy, gdy jedno z nich łatwo pękło, a potem pękło. Mógł znajdować się w plastikowej tubie; to by się nie zepsuło.

Ponadto tworzywo sztuczne byłoby tańsze niż szkło i łatwiejsze do stopienia i formowania.


Kontaktrony i przekaźniki występują w różnych pakietach, szkło jest tradycyjne, ale istnieją kontaktrony z tworzywa sztucznego.
Pod

5
Przekaźniki kontaktronowe są wyjątkowo wrażliwe na odkształcenia. Łatwiej zginać plastik, co w zasadzie niszczy funkcjonalność. Może gazoszczelność również stanowi problem, ale nie jestem tego pewien.
jippie

W niektórych zastosowaniach szczelność na gaz ma kluczowe znaczenie. Jak w przypadku wysokiego napięcia (100 V), ale niskiego prądu, gdy chcesz utrzymać próżnię.
Łyżka

4
Powiedziałbym, że niemal na pewno odpowiedź na jedno słowo jest taka, że ​​plastik dużo się wygina, a szkło bardzo mało. W produkcji jednym z niewielu powodów, dla których warto wybrać szkło zamiast plastiku jest „nie wygina się”. To może wydawać się kanonicznym tego przykładem?
Fattie,

Odpowiedzi:


25

Szkło jest czyste, stabilne wymiarowo i bardzo mocne, nie wypuszcza gazów przy ciśnieniach roboczych we wnętrzu kapsułki, nie reaguje z gazem wypełniającym w kapsułce i nie mięknie w temperaturach lutowania.

Oto piękny link.


1
Szkło wydmuchuje gaz, nie tyle jak plastik, ale łatwo adsorbuje gazy podczas produkcji. Istnieje powód, dla którego wszystkie lampy próżniowe i crt mają w sobie
getery

3
@crasic: Fajny punkt, ale ponieważ kontaktrony ogrodowe nie działają pod wysoką próżnią, gazy zaadsorbowane podczas produkcji rurki nie będą ponownie odsysane i pozostaną w większości zamknięte w szklance kapsułki. Twój punkt jest jednak ważny i będę musiał naprawić mój post. Dziękuję za to. :)
EM Fields,

I jaki to piękny link! Idzie mój wieczór!
bigjosh,

@ crasic, jeśli szkło zostanie odgazowane, to getter byłby bezcelowy. Praktycznie wszystkie materiały adsorbują parę wodną, ​​ale desorbowania nie uważa się za odgazowanie. W lampach próżniowych getter służy do przejścia z wysokiej próżni do ultra wysokiej próżni i do utrzymania tej ostatniej przez długi okres czasu. Materiały odgazowujące są całkowicie niezgodne z tym celem.
Oleksandr R.

@OleksandrR. jedyny spór, jaki mamy, dotyczy użycia desorbcji przeciwko odgazowaniu.
krytyczny

8

Prawdopodobnie wynika to z siły potrzebnej do przemyślenia przełącznika kontaktronu. Cylinder z tworzywa sztucznego o wystarczającej wytrzymałości byłby zbyt gruby, aby zwykłe magnesy mogły się przełączać. Plastik o tej samej grubości szkła ugiąłby się bez użycia dużej siły. Podczas gdy szkło może pęknąć, plastik byłby gorszy. Pamiętaj, że zewnętrzna strona służy wyłącznie do ochrony łatwo zginanych metalowych ramion. Po wygięciu z kształtu nie da się tego łatwo naprawić.


6

Stroiki muszą być trzymane bardzo mocno względem siebie, ponieważ zwykle są one bardzo blisko siebie rozmieszczone, a wszelkie zginanie opakowania, zwykle z powodu naprężeń montażowych i lutowniczych w normalnym procesie produkcyjnym i zmianach środowiskowych, zniszczyłoby zdolność trzcina działa w ramach jej specyfikacji.

Szkło jest ładną kruchą, mocną obudową, a ponadto można znaleźć metale, które są magnetyczne i mają podobne tempo rozszerzania się temperatury, dzięki czemu można zachować specyfikacje w określonym zakresie temperatur.

Można zastosować tworzywa sztuczne i wiele innych materiałów, ale nie byłyby one tak niezawodne bez ich powiększania (więcej materiału, aby zrekompensować brak wytrzymałości) i radzenia sobie z niedopasowaniami rozszerzania się temperatury.


2

Ze szkłem widać w środku. Jest to przydatne, ponieważ kontaktrony mają orientację. W przypadku nieprzezroczystego opakowania orientacja musiałaby zostać zaznaczona, ale nie ma zbyt wiele miejsca na coś takiego jak kontaktron. Pozostawiłoby to tajemnicze znaki. Ze szkłem po prostu tego nie potrzebujesz.

Szkło jest również bardziej hermetyczne i obojętne niż inne materiały o tej samej grubości i wytrzymałości, które kwalifikują się do obudów kontaktronów.


8
Przepraszam, ale nie kupuję tego argumentu oznaczającego, przynajmniej nie dla nowoczesnych komponentów, piszemy ostatnio sporo rzeczy na naszych komponentach smd, a także płaska strona na innym okrągłym komponencie też nie będzie taka zła.
PlasmaHH

Jedyne znane mi kontaktrony, które wymagają orientacji, są zwilżone rtęcią i uważam, że prawie wszystkie - jeśli nie wszystkie - z nich są używane do produkcji kontaktronów zwilżonych rtęcią , z odpowiednią orientacją wydrukowaną na pokrywie przekaźnika.
EM Fields,

Inną zaletą przejrzystego opakowania jest to, że możesz zobaczyć, czy przełącznik aktywuje się, gdy jest blisko magnesu. W przypadku nieprzezroczystego opakowania należy użyć multimetru, aby to sprawdzić.
Johnny,

Orientacja ma znaczenie? Dla innych niż niektóre przełączniki zwilżane rtęcią, to kompletny nonsens. Jedyne, co ma znaczenie dla kontaktronu, to to, czy pole wokół niego jest wystarczająco silne, aby przyciągnąć do siebie styki i zmniejszyć reluktancję obwodu magnetycznego.
EM Fields

@EMFi: Nie uzyskasz takich samych wyników z polem magnetycznym prostopadłym do ruchu, jak pod kątem prostym do niego.
Olin Lathrop,

1

Wyobrażam sobie, że zadajesz pytanie „dlaczego kontaktrony są nadal wykonane ze szkła?”

Szkło jest tradycyjnie używane. Kontaktrony znajdują rzadsze zastosowanie każdego dnia, ponieważ istnieją przełączniki z efektem Halla i inne urządzenia, które są mniejsze, tańsze i bardziej niezawodne. Według Wikipedii wyłączniki kontaktronowe zostały wynalezione w 1936 roku.

Nikt nie wprowadza zmian w fabryce buggy, tak jak nikt nie zmieni narzędzi w fabryce przełączników kontaktronowych. Jeśli jutro cała produkcja przełączników kontaktronowych zniknie, jest mało prawdopodobne, aby nowa strona zastąpiła utraconą pojemność.

Wszystkie pozostałe wymienione powody (nieprzepuszczalność gazu, sztywność itp.) Można rozwiązać za pomocą tworzyw sztucznych. Mikroczipy są obecnie wytwarzane z tworzyw sztucznych, gdy kiedyś pojawiły się w opakowaniach stalowych (przychodzi na myśl pakowane w TO LM711), a także ceramicznych (stare Intel 4004, nawet do 8086), ale przydatność tych przedmiotów i koszt technologia ta doprowadziła do zmiany narzędzi na tworzywa sztuczne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.