Co znajduje ten obiekt na liniach przesyłowych?


Odpowiedzi:


63

Są to tak zwane tłumiki drgań eolicznych lub tłumiki Stockbridge . Nie są to ciężkie ciężarki: ciężarki wibrują na końcach prętów zaciśniętych środkowo.

Możesz zobaczyć długość fali, którą próbują tłumić: jest to około dwa razy większa odległość od izolatora do tłumika. Jeśli waha się cała długość drutu, to coś innego, a nie to, co te tłumiki są zaprojektowane do walki. Możesz także uzyskać wibracje o wyższej częstotliwości, spowodowane przez inne drgania: tłumiki te również nie pomagają. Mają odpowiedni rozmiar i odpowiednią pozycję, aby tłumić rodzaj śpiewu, jaki słyszysz z drutu na wietrze: wibracje aeloean.

Drgania eoliczne powodują zmęczenie metalu w drucie. Zastosowanie tłumików w celu zmniejszenia wibracji pozwala na użycie lżejszego i tańszego drutu i wież. Wibracje są szczególnie problemem w przypadku długich, wysokich drutów w wietrznych lokalizacjach, dlatego nie widać ich na drutach wchodzących do domu.


6
Moje druty są zakopane w ziemi, jeśli takie istnieją, dlatego ich nie widzę;)
PlasmaHH 30.04.2015

Tylko przypadkowa myśl. Ile wibracji mechanicznych wytwarza prąd w długich liniach transmisyjnych?
Hasło

@ Hasło Prawdopodobnie rzędy wielkości są zbyt niskie.
yo „

3
@Password: Nie wystarczy się martwić. Znaczący ruch uzyskuje się tylko w warunkach zwarcia, gdy przez krótki czas płynie 10-100 × normalny prąd. Możesz zgiąć w ten sposób masywną miedzianą szynę lub oderwać kabel, aby odłączyć kable, jeśli ograniczenia mechaniczne nie są wystarczające.
Li-aung Yip

@PlasmaHH, jeśli druty podziemne wibrują, masz większy problem :)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.