Ile nierówności majątkowych wzrosło w USA w ostatnich dziesięcioleciach?


0

Czy są jakieś badania próbujące zmierzyć wzrost nierówności majątkowych w USA?

Powiedzmy na przykład, jak bardzo się zwiększył, w porównaniu z 1990 r., Lub w porównaniu z jakimkolwiek innym momentem po 1970 r.

Odpowiedzi:


2

enter image description here

Ta statystyka pokazuje współczynnik Giniego, wskaźnik do pomiaru   podział dochodów dla gospodarstw domowych w USA w latach 1990–2016. Gini   Współczynnik zerowy wyraża idealną równość, gdzie wszyscy mieliby   ten sam dochód, współczynnik Giniego jednego wyraża maksymalną nierówność   wśród wartości. W 2016 r. Współczynnik Giniego dla dochodów gospodarstw domowych wynosił   0,48. Jest to wzrost od 1990 r. O 0,5 punktu, co wskazuje na   wzrost nierówności dochodów w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: Statista

W razie zainteresowania w jaki sposób gromadzone są dane dotyczące takich danych, ostatnie badanie wyjaśnia proces przetwarzania danych Nierówność majątkowa w Stanach Zjednoczonych od 1913 roku .


Dzięki, czy masz też jakieś dane o nierównościach majątkowych? Pracownik może zaoszczędzić tylko 100 USD miesięcznie, podczas gdy inny, który płaci dwa razy więcej, może zaoszczędzić nawet 1000 USD - to dziesięć razy więcej. Dlatego nierówność majątkowa powinna wyglądać znacznie gorzej niż nierówność dochodów (w tym przypadku 10 jest znacznie większa niż 2). Wiem, że trudno jest zmierzyć bogactwo, gdy bogaci oszczędzają pieniądze w rajach podatkowych, ale może ktoś próbował
Joe Jobs

1
@JoeJobs Możesz spróbować wid.world/country/usa (Drugi wykres.)
denesp
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.