VaR i rating dla banków komercyjnych


3

Chciałbym wiedzieć, czy istnieje baza danych, w której znajduje się wartość zagrożona przez banki komercyjne.

Poza tym, jeśli istnieje związek między ratingiem agencji (jak S&P, Fitch itp.) A VaR banków. I gdzie mogę znaleźć odniesienia do tego.

Odpowiedzi:


2

Ograniczam się do ratingu kredytowego tylko dla banków.

Istnieją różne rozwiązania, pogrubione są moje preferowane.

  • Aby mieć tylko pomysł na temat pojedynczych banków, zarejestruj bezpłatne konto użytkownika w agencjach ratingowych jako S&P, Fitch, Moody's i wpisz bank odsetek. W niektórych przypadkach dostępna jest również historia. (to rozwiązanie jest tylko dla banku i powolne)

    • Baza danych Compuststat przez Wharton (subskrypcja WRDS), nie za darmo. Tylko historyczne oceny S&P, ale z kompletną bazą danych po wstawieniu odpowiednich znaczników zainteresowania. Pobierz przez Internet lub za pomocą zewnętrznego oprogramowania R, Matlab itp.

    • Bankscope (nowy bank Orbis), nie za darmo przez Internet lub subskrypcję WRDS. Oceny Fitch, ale nie można ich zapisać do pliku z powodu ograniczeń (tylko ręcznie). Baza danych i dane historyczne bardzo zasmakowane przez użytkowników.

    • Thomson jeden bankier, nie za darmo. Pełny przegląd ocen można zobaczyć bank dla banku z widokiem historycznym. Nie można jednak uzyskać zbiorczej oceny historycznej wszystkich banków za jednym razem. Powoli, ale kompletnie.

Innymi bazami danych mogą być Datastream (nie darmowe i częściowo historyczne), Bloomberg (aktualne i historyczne dane ratingowe, ale jedna firma na raz).

Są też inne bazy danych, ale po kilku badaniach udało mi się je zdobyć.


1

Rozumiem, że wszystkie zaawansowane podejścia banki ujawniają swoją kwartalną VaR w ramach ujawnienia ryzyka rynkowego zgodnie z Bazyleą II.5.

Nie znam żadnych baz danych tych danych, ale możesz je pobrać samodzielnie. Przykłady: Citibank JP Morgan

Banki te ujawniają codziennie, ale niektóre ( BB&T ) ujawniają kwartalnie.


dziękuję, wiedziałem, że powinienem zapoznać się z każdym ujawnieniem banku. Ale to trwa zbyt długo i mogę zmierzyć się z pewnymi nierównościami.
FabIO
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.