Skąd czerpać historyczne dane o transakcjach śróddziennych?


1

Zacząłem uczyć się o handlu i chciałbym bawić się danymi historycznymi. Potrzebuję więc zestawu danych, który zapewnia wartości śróddzienne, nie tylko otwieranie, wysokie i niskie ceny dla określonego dnia i godziny. Chciałbym zapytać usługę sieci Web, db, cokolwiek takiego:

getPrice($isin, $date, $time)

Niestety nic nie mogę znaleźć, a może po prostu używam niewłaściwych wyszukiwanych słów w Google. Yahoo Finance itp. Zapewnia tylko otwieranie, wysokie i niskie dane, co nie jest wystarczające dla moich potrzeb. W szczególności szukam historycznych danych futures na SMI:

http://www.eurexchange.com/exchange-en/products/idx/smi/SMI--Futures/19444

Produkt ISIN CH0008616432

Bazowy ISIN CH0009980894

Już widziałem:

  • www.xignite.com
  • www.quandl.com

które wyglądały obiecująco, ale znowu nie zapewniają wartości śróddziennych.


1
Możliwe jest utworzenie zbioru danych śróddziennych poprzez samodzielne gromadzenie danych. Na przykład, jeśli przejdziesz do Yahoo Finance, możesz zeskrobać odpowiednie dane ze strony internetowej. Aby to zrobić, musisz co jakiś czas analizować stronę internetową; powiedzmy, 1 sekunda (prawdopodobnie zbyt często!) lub 1 minuta, lub jak często to pozwala ci to zrobić ukradkiem. Fragment kodu musisz szukać będzie wyglądać następująco: <span class="time_rtq_ticker"><span id="yfs_l10_esm16.cme">2,099.75</span>. W tym celu może istnieć technologia w postaci oficjalnego interfejsu API lub ktoś ją stworzył. Szukaj.
Graeme Walsh

Odpowiedzi:


2

Pracuję w Quandl i mamy dane śróddzienne tutaj: https://www.quandl.com/vendors/as

Bazy danych obejmują słupki jednominutowe S&P 500, słupki jednominutowe NASDAQ 100, słupki Dow Jones Transport Average słupki jednominutowe, słupki Dow Jones Industrial Average słupki jednominutowe i słupki Dow Jones Utilities średnio słupki minutowe.

Bazy danych obejmują pięcioletnią historię i obejmują dane OHLCV oraz wszystkie uzupełnienia, usunięcia i zmiany w indeksie.

Możesz używać naszego API z każdym zestawem danych. Każda baza danych ma sekcję wyjaśniającą użycie interfejsu API i pobieranie zbiorcze. Możesz również sprawdzić naszą szczegółową dokumentację API tutaj: https://www.quandl.com/docs/api

Mam nadzieję że to pomoże!

Przepraszamy również za niedociągnięcia w funkcjach wyszukiwania w naszej witrynie - pracujemy bardzo ciężko, aby to poprawić, aby pomóc użytkownikom w znalezieniu potrzebnych danych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.