Czy powinienem myć i zamykać wodą pokład poddany działaniu ciśnienia?


9

Czy powinienem wykonywać jakieś czynności konserwacyjne, takie jak coroczne mycie energetyczne i uszczelnianie wodne w przypadku pokładu poddanego działaniu ciśnienia?


2
Niechętnie myję mechanicznie pokład, bo jeśli zrobione niepoprawnie (zbyt duży nacisk, niewłaściwa dysza), możesz uszkodzić drewno. Niestety, szorowanie szczotek i / lub dużo czasu przy użyciu szlifierki taśmowej oznacza, że ​​nic nie robię. (więc bardzo chciałbym usłyszeć, czy istnieją inne alternatywy)
Joe

czy twoja talia jest poplamiona czy ma naturalne wykończenie? Czy uszczelniacz, którego użyłeś w ubiegłym roku, nadal tworzy koraliki z wodą?
domy Shirlock

Odpowiedzi:


5

Zawsze dobrze jest sprawdzać swój pokład co roku po zimie. Sprawdź, czy nie ma poluzowanych elementów mocujących, śladów gnicia, czy nie ma pleśni i sprawdź miejsca, w których drewno styka się z drewnem.

Chciałbym odradzam rocznej mocy mycia . Jest wyjątkowo trudny dla drewna, nawet jeśli jest wykonywany przez profesjonalistę. Przywrócenie powierzchni wymaga dużo pracy, ponieważ myjka ciśnieniowa uszkadza powierzchnie. Patrzę na to jak na coś, co robisz, aby przywrócić starą talię.

Zazwyczaj dobrym pomysłem jest delikatne, a zarazem dokładne czyszczenie tarczy, aby usunąć nagromadzony brud. Jeśli zobaczysz pleśń, użycie wybielacza nie zaszkodzi. Spróbuję to zrobić, gdy masz dobrą pogodę, aby dokładnie wyschło, ale unikaj tego, gdy jest tak gorąco, że woda wysycha, zanim będziesz miał szansę spłukać roztwór czyszczący.

Przycinanie krzewów i wzrostów w pobliżu pokładu przed tym krokiem jest również dobre, ponieważ zapewnia prawidłowe wyschnięcie pokładu.

Kiedy pada deszcz, sprawdź, czy woda prawidłowo ścieka i ścieka. Jeśli nie, powinieneś rozważyć ponowne uszczelnienie pokładu. Często zdarza się, że słyszy się sugestie dotyczące corocznego stosowania uszczelniacza wodnego. Nie sądzę, że jest to konieczne, chyba że jest to szczególnie droga talia lub twój region ma klimat ostrzejszy na pokładzie.

Późną jesienią jest nieco późno w sezonie i możesz nie mieć odpowiednich warunków. Nadal bym dokonał pełnej kontroli wzrokowej. Możesz wykonywać zabiegi punktowe, które utrzymają cię do wiosny. Wyczyść wszystkie miejsca pleśni. Oczyść wszystkie zgnilizny, pozostaw do wyschnięcia, a następnie nałóż środek uszczelniający. Jeśli woda gromadzi się na jakichkolwiek deskach, zastanów się nad miejscowym leczeniem.

(Mycie ciśnieniowe i zmiana nawierzchni to także dużo pracy i jest dużo miejsca na błędy. Upewnij się, że robisz to dobrze.)


1
Więc może być dobrym pomysłem uszczelnienie drewna, nawet jeśli poddane jest działaniu ciśnienia?
Michael Pryor

1
Tak. Niektóre produkty z uszczelnieniami różnią się w zależności od tego, jak nowy jest pokład, kiedy zalecają pierwsze zastosowanie. Gdyby minął rok lub dłużej, nie martwiłbym się tym.
Hemm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.