Jak powstrzymać ptaki przed uderzeniem w okna pokoju słonecznego?


16

W ciągu ostatnich trzech dni prawdopodobnie kilkanaście ptaków próbowało latać przez mój pokój słoneczny, ale zatrzymały go 72 przesuwane okna „X52”; trzy ptaki umarły. Co mogę zrobić, aby ptaki uświadomiły sobie, że jest tam okno, uniemożliwiając im wlecieć w nie?


Czy masz podajnik w pobliżu okna?
Tester101 23.10.11

@ Tester101: Nie mamy, nie mamy nawet jednego na podwórku
Dan McClain

Słuchaj, ludzie też to robią! Wideo na YouTube .
Tester101

2
@Tester: dorastając, moi rodzice dodali dodatek do domu, ale był on połączony przesuwanymi szklanymi drzwiami ... jako dziecko wiele razy biegało przez dom zaraz po jego umyciu, i zabrałem go do Twarz. Moja mama musiała umieścić rzeczy na wysokości oczu każdego z dzieci na ruchomej części drzwi.
Joe

4
Umieść stracha na wróble przy oknach - Jak w czymś do ogrodu, coś miłego, co wiesz, co porusza się na wiatr, dangly type thingi ma bob. Rozwiązał problemy, dostałem tego zielonego motyla ze skrzydłami na sprężynach, które poruszają się do lekkiego wiatru - dość dużego i wyglądają uroczo ... ehem.
Piotr Kula,

Odpowiedzi:


10

Istnieją dwa powody, dla których ptaki latają do systemu Windows: albo nie widzą szyby, albo widzą odbicie w szybie. Jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest uczynienie okna bardziej widocznym lub mniej odblaskowym. Niestety, uczynienie okna bardziej widocznym dla ptaków również czyni go bardziej widocznym dla ludzi. Więc rozwiązanie może nie być dokładnie ... hm ... modne. Będziesz musiał umieścić na oknach naklejki, taśmę, farbę, marker lub inne oznaczenia. Możesz także spróbować powiesić dzwonki wiatrowe lub inne ozdobne elementy wewnątrz / na zewnątrz okna. Niektóre źródła zalecają naklejki w kształcie ptaków drapieżnych, stwierdzające, że ptaki będą bały się latać w kierunku „ptaków drapieżnych”.

Kolejnym rozwiązaniem, które wydaje się skuteczne, jest zawieszenie drobnej siatki nad oknami. Teoria polega na tym, że siatka zmniejszy odbicie w oknach, więc ptaki rzadziej wpadną do okna, myśląc, że lecą do wszystkiego, co odbija się w oknie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​może to być konieczne tylko w sezonach migracyjnych. Możesz więc podnieść marker do malowania okien (~ 5,00 $) i rysować linie, zawijasy lub wzory na oknach podczas sezonów migracyjnych.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz spróbować stworzyć odłączalne ekrany na zewnątrz okien i ustawić je w sezonie migracji. Może to być mniej zauważalne rozwiązanie, a jednocześnie tymczasowe.


1
W ciągu następnych kilku tygodni faktycznie wymieniamy dwa okna, a nowe okna mają pół-ekrany, więc mam nadzieję, że to pomoże. Nadal będę musiał coś zrobić z drugą połową okna.
Dan McClain

8

W sklepie dla ptaków kupiliśmy prawie przezroczyste naklejki na okna, które mają pomóc ptakom „zobaczyć” okno. Ponadto, jeśli po przeciwnej stronie domu znajdują się okna, które można zasłonić, aby ptaki nie widziały światła dziennego przez dom, może to pomóc.

Edycja: Trudno być w 100% pewnym ich skuteczności, ale myślę, że działają. Nadal otrzymujemy kilka ostrzeżeń, ale nie wydają się one tak powszechne. Mamy 8 okien 36x80 i na każdym mamy tylko 2 lub 3 naklejki (te, które mamy, mają rozmiar i kształt liści dębu). Możesz je zobaczyć od wewnątrz, ale nie są zbyt rozpraszające, IMO.


4
Czy naklejki rzeczywiście działają? Mówisz „powinien”, ale jestem ciekawy, czy się udało.
Gary Richardson

1
@GaryRichardson - dodałem więcej informacji do odpowiedzi (oryginał został napisany na moim telefonie, zaczynałem się „stukać”).
TomG

Zauważyłem, że kalkomanie są używane w kilku muzeach przyrodniczych, w których ptaki mogą swobodnie latać do środka. Wyobrażam sobie, że muszą działać, chociaż mogą być zależne od gatunku.
msanford,

8

Po utracie siedlisk największym zagrożeniem dla dzikiego ptactwa mogą być szklane okna. NYC Audubon rozpoczął Project Safe Flightw 1997 roku, aby rozwiązać ten problem w Nowym Jorku. Daniel Klem, ornitolog z Muhlenberg College, szacuje, że prawie miliard ptaków ginie co roku, lecąc w szybę. W przeprowadzonym przez niego badaniu z udziałem NYC Audubon stwierdzono, że 1,3 miliona ptaków rocznie zabija się na hektar w środowisku miejskim, co daje wynik ponad 90 000 ptaków rocznie w samym Nowym Jorku. Wszystkie gatunki ptaków są wrażliwe, chociaż migrujące ptaki śpiewające są głównymi ofiarami. Większość ginie natychmiast, ale inni ulegają ogłuszeniu i padają ofiarą mew, szczurów lub innych drapieżników. Uratowaliśmy ponad 1200 ptaków, przekonaliśmy budynki, aby zmodernizowały ich bardziej niebezpieczne okna, i opublikowaliśmy Wytyczne dotyczące bezpiecznego budowania ptaków, aby pomóc architektom i projektantom w opracowaniu rozwiązań dla nowych budynków.

Prywatne domy, a także drapacze chmur stanowią zagrożenie dla ptaków. Większość właścicieli domów słyszała nieprzyjemne uderzenie, które oznacza, że ​​ptak uderzył w okno; wielu znalazło także zwłoki ptaków w pobliżu okien. Ptaki nie postrzegają szkła jako stałej bariery; widzą odbicia drzew lub nieba lub przelot przez otwartą przestrzeń poza nimi. Nie powinno to dziwić, ponieważ nawet ludzie czasami wchodzą do szklanych drzwi. Dla osoby jest to po prostu zawstydzające, dla ptaka często jest śmiertelne.

Właściciele domów mogą zmniejszyć liczbę kolizji i uratować życie ptakom. Karmniki dla ptaków powinny być umieszczone w odległości trzech stóp od okna, aby ptaki odwiedzające karmnik nie mogły uzyskać wystarczającej prędkości lotu, aby zranić siebie lub dalej. Zainstalowanie wzoru w oknie, w którym znani są ptaki, może być nieskomplikowane i kosztowne. Najbardziej skuteczne są wzory z ujemną przestrzenią nie większą niż cztery na dwa cale, wielkości dłoni. Kalkomanie jastrzębi lub innych ptaków drapieżnych nie odnoszą szczególnego sukcesu, chyba że są one rozmieszczone bardzo blisko siebie - i wtedy nie ma znaczenia, czy są to ptaki drapieżne, czy abstrakcyjny wzór.

Niektóre sugestie dotyczące tymczasowych lub sezonowych poprawek:

  • Umieść pionowe paski taśmy w odległości maksymalnie czterech cali od siebie lub poziome paski w odległości maksymalnie dwóch cali od siebie. ABC BirdTape jest długotrwała i bardziej estetyczna niż taśma maskująca lub taśma elektryczna, ale wszystkie są skuteczne. Pamiętaj, aby umieścić taśmę na zewnątrz okna, aby uzyskać maksymalną skuteczność.
  • Myj okna lub używaj farb do okien lub farb temperowych, aby zasłonić większość okien.
  • Kup lub stwórz własny żel do okien. Pamiętaj, aby umieścić je w odległości nie większej niż 4 cale od siebie w poziomie i 2 cale od siebie w pionie
  • Wyciągaj żaluzje i odsuń rośliny domowe od okien. To nie zadziała, jeśli w oknie pojawią się silne odbicia krajobrazu.

Aby uzyskać bardziej trwałe poprawki, takie, które uniemożliwiają ptakom uderzenie w szkło lub zmniejszają współczynnik odbicia i przezroczystości, zalecamy:

  • Zainstaluj matową lub nieprzezroczystą folię do okien. Collidescape (www.collidescape.org) to film, który z zewnątrz wygląda nieprzejrzysto, ale pozwala na oglądanie. Filmy są najskuteczniejsze, gdy są stosowane na zewnątrz okna. Większość filmów nie jest gwarantowana po umieszczeniu na powierzchni zewnętrznej, ale wiele z nich jest wystarczająco trwała na tych powierzchniach.
  • Instaluj markizy, żaluzje, kraty lub zasłony przed oknami.
  • Zainstaluj ekrany z siatki.

  • Zainstaluj dyskretną siatkę przed oknem. Firma o nazwie Bird B Gone (www.birdbgone.com) zaprojektowała kilka rodzajów szklanych okien i fasad.

Ostatecznym rozwiązaniem byłoby szkło widoczne dla ptaków, ale nie dla ludzi. Produkt o nazwie Ornilux Mikado, wyprodukowany w Niemczech przez Arnolda Glas (www.ornilux.com), zawiera ultrafioletowy krzyżowy wzór pająka w szkle widoczny dla ptaków, ale dla nas prawie niewidoczny.

Oglądanie ptaków i przyrody z wnętrza domu powinno być przyjemnością. Śmiertelność ptaków jest niezamierzoną konsekwencją projektowania domu. Ale przy odrobinie kreatywności i wyobraźni powinieneś widzieć swoje ptaki i chronić je.


2

Mamy naklejkę na okno:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mamy duże okno obrazkowe w małym pokoju, z oknem po drugiej stronie, i mamy podajnik na podwórku za oknem. Ptaki uderzały w okno co najmniej raz w tygodniu, i chociaż zwykle wracały do ​​zdrowia i odleciały po pewnym czasie, nie zawsze to robiły. Po umieszczeniu kalkomanii trafienia zostały zasadniczo zatrzymane.

Kalkomania jest w zasadzie niewidoczna. O określonych porach dnia widać pionowy pasek pośrodku, ale poza tym nie widać go, chyba że jesteś bardzo blisko okna. Zdjęcie pokazuje to bardziej widoczne niż jest.

Dostaliśmy nasze z Lee Valley , ale nie sądzę, że oni to zrobią, być może uda ci się to zdobyć gdzie indziej.


1
Sowa może być bardziej skuteczna dla ptaków.
Skaperen

1

Wygląda na to, że ekran na zewnątrz okien osiąga cele zarówno zmniejszenia widoczności, jak i odbicia, pozostając jednocześnie atrakcyjnym. Dostępne mogą być różne kolory ekranu, które również mogą się wtopić.


Ekran prawdopodobnie będzie działał, ale nie jestem pewien, czy przyciemnienie okna zadziała we wszystkich sytuacjach. Odcień może sprawić, że okno będzie bardziej odblaskowe, a biedne ptaki będą myśleć, że lecą w niebo, a następnie ... WAM!
Tester101

Zgadzam się (zwłaszcza po założeniu folii do okien w moim domu), ale ekran powinien wystarczyć dla okna przesuwnego. Byłoby miło i głupio szukać stałego okna!
Kris K.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.