Które sklepy kuchenne NIE potrzebują GFCI?


18

Mam 2 obwody w kuchni z gniazdami GFCI, ale nie jestem całkiem pewien, które inne NIE potrzebują GFCI. Inne obwody w kuchni to kuchenka mikrofalowa, lodówka i zmywarka. Jednak dla mnie sensowne jest nie mieć lodówki na GFCI.


1
W pewnym momencie tylko gniazda zewnętrzne wymagały ochrony GFCI. Przez lata NEC wymagała ochrony w coraz większej liczbie lokalizacji. Zatem to, czy instalacja spełnia wymagania, zależy od tego, która wersja NEC obowiązywała w momencie rozpoczęcia pracy.
bcworkz,

NEC 2014 wymaga ochrony GFCI lub AFCI dla 99% wszystkich normalnych gniazd w domu. Gdzie nie powinienem używać GFCI / AFCI?
Mazura,

Odpowiedzi:


15

NEC (edycja NFPA 70 2011) wymaga pojemników GFCI w kuchniach jednostek mieszkalnych, w których pojemniki są instalowane do obsługi powierzchni blatu. Nie wspomina o wymaganej odległości w kuchni.

Wymagana odległość 1,8 metra (6 stóp) dotyczy zlewozmywaków znajdujących się w obszarach innych niż kuchnie.

Sekcja 210.8 A NFPA 70 wydanie 2011 dotyczy ochrony GFCI w jednostkach mieszkalnych (patrz poniżej).

210.8 Zabezpieczenie ziemnozwarciowe obwodu przerywacza dla personelu.

Przerwanie obwodu ziemnozwarciowego dla personelu powinno być zapewnione zgodnie z wymogami od 210.8 (A) do (C). Odłącznik ziemnozwarciowy powinien być zainstalowany w łatwo dostępnym miejscu. Uwaga informacyjna: Patrz 215.9, aby zapoznać się z ochroną ziemnozwarciowego przerywacza obwodu dla personelu zasilającego.

(A) Jednostki mieszkalne. Wszystkie gniazda 125-woltowe, jednofazowe, 15- i 20-amperowe zainstalowane w miejscach określonych w 210.8 (A) (1) do (8) powinny być wyposażone w zabezpieczenie ziemnozwarciowe przerywacza obwodu dla personelu

(1) Łazienki

(2) Garaże, a także budynki pomocnicze, których podłoga znajduje się na poziomie lub poniżej stopnia, nieprzeznaczone jako pomieszczenia mieszkalne i ograniczone do pomieszczeń magazynowych, miejsc pracy i obszarów o podobnym przeznaczeniu.

(3) Na zewnątrz
Wyjątek od (3): Naczynia, które nie są łatwo dostępne i są zasilane z obwodu odgałęzionego przeznaczonego do elektrycznego odtapiania śniegu, odladzania lub rurociągów i urządzeń grzewczych, mogą być instalowane zgodnie z 426,28 lub 427,22 , w zależności od przypadku.

(4) Czołgi - na poziomie klasy lub poniżej

(5) Niedokończone piwnice - do celów niniejszej sekcji niedokończone piwnice są zdefiniowane jako części lub obszary piwnicy nieprzeznaczone jako pomieszczenia mieszkalne i ograniczone do obszarów magazynowych, miejsc pracy itp.
Wyjątek od (5): Pojemnik zasilający tylko alarm przeciwpożarowy lub system antywłamaniowy zainstalowany na stałe nie musi być wyposażony w zabezpieczenie ziemnozwarciowe przerywające obwód.

Nota informacyjna: Patrz 760.41 (B) i 760.121 (B), aby uzyskać informacje na temat wymagań dotyczących zasilania systemów sygnalizacji pożaru.

Naczynia zainstalowane zgodnie z wyjątkiem 210.8 (A) (5) nie będą uważane za spełniające wymagania 210.52 (G).

(6) Kuchnie - w których zainstalowane są naczynia do obsługi powierzchni blatu

(7) Zlewozmywaki - znajdujące się w obszarach innych niż kuchnie, w których naczynia są zainstalowane w odległości 1,8 m (6 stóp) od zewnętrznej krawędzi zlewu

(8) Boathouse


Czy możesz znaleźć dział, który to rozwiązuje? Wygląda na to, że masz kopię i nie mogłem łatwo znaleźć darmowej wersji online. W każdym razie +1.
auujay,

1
@auujay Dodano sekcję Odniesienia do odpowiedzi.
RSMoser

11

Wszystkie gniazdka, które obsługują wygodne wtyczki w odległości 8 stóp od źródła wody, muszą być chronione przez GFI. Jednak nowy NEC wymaga oddzielnego obwodu innego niż GFI (uruchomienie domowe) dla lodówki lub innych urządzeń stacjonarnych. Te niezabezpieczone obwody muszą być jednofunkcyjne i podłączone do jednego gniazdka lub podłączone bezpośrednio do urządzenia. Może to obejmować zmywarki, dozowniki śmieci, wentylatory wentylacyjne, większość stałych obciążeń silnika.


1
Zgadłeś, dlaczego NEC wymaga, aby każdy z nich miał dedykowany obwód?
Jay Bazuzi,

7
„Zgaduję”, że obciążenia silnika często wyzwalają GFI przy uruchamianiu i wyłączaniu z powodu indukcyjnego kopnięcia. To uciążliwe potknięcie było stałym źródłem skarg konsumentów. Ponieważ obudowy tych stałych urządzeń są prawie zawsze metalowe i uziemione, nie było powodu, aby je chronić. NEC nie skonsultował się ze mną osobiście, ale sądzę, że mogło to być niektóre z powodów. lol.
Shirlock Homes

Czy musi istnieć oddzielny obwód dla każdego urządzenia, czy może na przykład zmywarka do naczyń i zmywarka mogą znajdować się w tym samym obwodzie?
KeithB,

Z wyjątkiem lodówki, kuchenki i piekarników, sądzę, że można grupować inne urządzenia, takie jak zmywarka do naczyń i zmywarka. Mam nadzieję, że jeden z facetów z Księgi Kod może dać referencję. Chyba lepiej idę kupić własną kopię. Nie skonsultowałem się z moim elektrykiem w sprawie tych szczegółów. Usiłuję go tutaj, by zajął się tymi pytaniami.
Shirlock Homes

2
Niestety, ta odpowiedź jest bardzo błędna. Biorąc pod uwagę datę, stara zasada 6 '(NIE 8') do zlewu została już usunięta. WSZYSTKIE zbiorniki obsługujące przeciwne przestrzenie wymagają ochrony GFI. Nie ma wymogu dedykowania lodówki, chociaż jest to dobry pomysł. Ponadto rzeczy takie jak DW i disp MOGĄ współdzielić obwód i NIE wymagają pojedynczego gniazda. Niektóre urządzenia, które mają duży pobór prądu i są zamocowane na miejscu, takie jak mikro z ponad zakresu, zazwyczaj wymagają dedykowanego obwodu. Pamiętaj też o dacie tej odpowiedzi. Zgodnie z NEC 2014 DW DW wymaga teraz ochrony GFI.
Speedy Petey,

6

Zgodnie z wersją Krajowego Kodeksu Elektrycznego z 2014 r. Wszystkie gniazda 120 woltowe, jednofazowe, 15 i 20 amperowe w jednostkach mieszkalnych, obsługujących powierzchnie coutertop, muszą posiadać zabezpieczenie ziemnozwarciowe dla personelu.

Tak więc każde inne gniazdo kuchenne nie wymagałoby ochrony GFCI.

National Electrical Code 2014

Rozdział 2 Okablowanie i ochrona

Artykuł 210 Obwody odgałęzione

210.8 Zabezpieczenie ziemnozwarciowe obwodu przerywacza dla personelu.

(A) Jednostki mieszkalne. Wszystkie gniazda 125-woltowe, jednofazowe, 15- i 20-amperowe zainstalowane w miejscach określonych w 210.8 (A) (1) do (10) powinny być wyposażone w zabezpieczenie ziemnozwarciowe dla przerywacza obwodu.

(6) Kuchnie - w których zainstalowane są naczynia do obsługi powierzchni blatu


Mój właściciel odmawia zainstalowania gniazda GFCI w naszej kuchni na naszym backsplashu. Osoba obsługująca, którą przynieśli, powiedziała, że ​​gniazdko jest uziemione i to wystarczy. Najwyraźniej tak nie jest, w przeciwnym razie nie miałbym gniazda GFCI z przyciskiem resetowania w łazience. Czy jest jakiś darmowy adres URL, na który możesz wskazać mi ten kod, aby zmusić go do śledzenia kodu?
EHorodyski

1
@EHorodyski Nie jestem pewien, czy jest wolne źródło. Lokalny dział budowlany lub lokalna biblioteka (jeśli biblioteki nadal istnieją) powinny mieć kopię.
Tester101

Dzięki za radę! Jestem narkomanem. Pracuję dla IEEE i mamy standardy / podręcznik na naszej platformie wyszukiwania. Chociaż najnowszą wersją, którą mogę znaleźć, jest 2014, czy nadal jest aktualna?
EHorodyski

@EHorodyski Tak, 2014 to najnowsza edycja. Jednak nie wszystkie obszary przyjęły 2014 r., Więc niektóre nadal stosują starsze wersje kodu.
Tester101

Jeszcze raz dziękuję. Ostatnie pytanie, jeśli nie masz nic przeciwko i masz odpowiedź; jako najemca w kompleksie mieszkaniowym, czy kompleks jest wymagany do przyjęcia najnowszej edycji? Czy różni się w zależności od stanu czy hrabstwa? Przykro mi, że wciąż Cię denerwuję, ale masz dużą wiedzę w tej dziedzinie. Doceniam wszelką pomoc.
EHorodyski

-4

Innym powodem, dla którego NEC prawdopodobnie nie wymagał GFCI na dedykowanych urządzeniach, takich jak lodówki i zmywarki, jest to, że wielu producentów wcześniej połączyło razem przewód neutralny i uziemiający, w którym część prądu elektrycznego może powrócić do źródła przez wyzwalający drut uziemiający GFCI. Wierzyłem, że UL wymagało tego w pewnym momencie. Nie wiem, czy nowsze urządzenia nadal to mają.

Większość urządzeń i urządzeń elektrycznych jest obecnie podwójnie izolowana i zwykle nie ma problemu. Należy pamiętać, że nie wszystkie urządzenia 3-przewodowe będą działać poprawnie, gdy zostaną bezpośrednio podłączone do obwodu GFCI.


3
Zupełnie nieprawda. WSZYSTKIE urządzenia uziemiające 120 V powinny działać w trybie FINE na obwodzie / gnieździe chronionym przez GFI. Urządzenia te NIGDY nie łączyły uziemienia i neutralnego. Tak było tylko w przypadku domowych urządzeń kuchennych i suszarek elektrycznych 120 / 240V.
Speedy Petey,

Lodówki, zmywarki miały silniki z dużym poborem prądu - GFCI było pierwotnie znane jako płatkowe w obwodach z takimi silnikami. Łączenie uziemienia i przewodu zerowego jest nie do przyjęcia, ponieważ rama może się nagrzać w pewnych okolicznościach. Jak powiedział Petey - zostało to zrobione na osuszaczach i zakresach (systemy 3-przewodowe) i było niebezpieczne - dlatego kod wymaga, aby były to systemy 4-przewodowe. Ground, Neutralny i L1, L2.
Ken
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.