Sugestie dotyczące problemu z zatrzaskiem bramy


11

Pozwolę sobie powiedzieć, że tak naprawdę nie szukam „porad zakupowych”. Potrzebuję tylko wskazówek, jak rozwiązać ten problem.

Niedawno kupiliśmy dom i ma ogrodzenie blokowe wokół podwórza, z boczną bramą. Zatrzask jest skierowany na zewnątrz, dlatego chciałbym go zablokować. Problem polega na tym, że zatrzask (znajdujący się po prawej stronie bramy) jest zbyt blisko bloku, aby zmieścić się w nim standardowy zamek. Wypróbowałem kilka różnych rodzajów zamków i nic nie pasuje.

Wszelkie porady i / lub wskazówki będą mile widziane.

AKTUALIZACJA - Zdjęcia dodane wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jak bezpieczne jest to potrzebne? Mała blokada bagażu prawdopodobnie zmieści się w tej małej przestrzeni. To nie będzie super bezpieczne, ale ponieważ ktoś może po prostu przeskoczyć ogrodzenie, jeśli naprawdę chce, prawdopodobnie nie jest to duży problem.
Johnny

Jak wygląda druga strona bramy? Mówię odwróć bramę i niech otworzy się z drugiej strony, jeśli jest tam więcej miejsca.
Jasmine

Odpowiedzi:


16

Jedną z opcji byłoby wywiercenie otworów w słupku, aby umożliwić użycie posiadanego zamka (lub może nieco dłuższego zamka).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
+1 za rozwiązanie, które nie wymaga zakupu.
Inżynier Toast

3
W zależności od wielkości szczeliny między bramą a słupkiem może nie być w ogóle konieczne wiercenie otworów.
Walker

10

Byłoby dość łatwo zamontować odpowiedni zatrzask blokujący.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Link do produktu (tylko w celach informacyjnych)

Oto jeden, który zamyka się z każdej strony. Będziesz musiał zeskrobać stary, wywiercić nowy, pomalować i zamontować nowy.


8

Istnieją zamki kablowe, które mają gładki koniec do kabla, który może się zmieścić.

zamek kablowy

Być może trzeba będzie nieco zatopić otwór w mechanizmie blokującym, aby umożliwić przechylenie końca kabla.

Istnieją również krótsze zamki kablowe, ale zwykle mają mocniejszy koniec linki, który jest uwięziony w mechanizmie blokującym.

 Images and links are for illustration only, not an endorsement of goods or sources.


5

jeśli uda ci się wystarczająco mocno, możesz przymocować zamek w inny sposób, aby uchronić zapadkę przed podniesieniem. wypróbowałeś którąś z tych konfiguracji?

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Drugi i trzeci sposób nie zadziałałyby zbyt dobrze. Drugi sposób, w jaki zamek może „wysunąć” zatrzask za pomocą śrubokręta, trzeci sposób, w jaki można nadal podnieść zatrzask, jeśli nie będziesz bardzo ostrożny. Pierwszy sposób wydaje się jednak naprawdę dobry. Podniesienie w zatrzasku zapobiegnie wysunięciu się zamka. Przynajmniej nie bez takiej samej pracy jak przecięcie zamka.
coteyr

Zgadzam się, że te opcje mogą, ale nie muszą, działać w praktyce, ale nie jestem pewien, czy to możliwe bez fizycznego wypróbowania ich (i próby ich pokonania).
James Turner

na zdjęciu nr 2 możesz spróbować podnieść zatrzask przed założeniem zamka, sprawiając, że sam korpus zamka będzie działał jak zatrzask, zapobiegając wypadnięciu prawdziwego zatrzasku lub ucieczce zasuwy.
James Turner

2

Sugerowałbym cofnięcie zamka. Najpierw zamek „powinien” znajdować się w środku.

Następnie część kołkowa powinna znajdować się na bramie, a część zatrzaskową na słupku, ale ponieważ potrzebujesz więcej miejsca, połóż część zatrzaskową na bramie, a część kołkową na słupku.

Nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ „część kołka” wystaje w obszarze przejścia, ale sprawi, że zamknięcie i korzystanie z bramy będzie 100 razy łatwiejsze.

Jeśli chcesz zachować zamek na zewnątrz, to dobrze, po prostu odwróć część kołka i część zatrzaskową.

Obecnie wydają się być przyspawane. Musisz to przerwać. Młotek i dźwignia powinny wystarczyć. Podczas ponownego montażu wystarczy użyć metalowych śrub. Nie ma potrzeby spawania. Jeśli masz szlifierkę tarczową, możesz wyrównać resztki spoin po odłamaniu starej zapadki. Tak czy inaczej, będziesz musiał kupić nową zatrzask.


-2

Po prostu kup dłuższy, który przesadza i blokuje wszystko. Możesz go zdobyć w Ace Hardware za 7 USD!


5
Popraw swoją odpowiedź, dołączając link do polecanego urządzenia i szczegółowo opisując, w jaki sposób rozwiąże on problem PO. Dziękujemy i witamy na stronie!
Niall C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.