Czy mój podpanel powinien mieć przewód neutralny zasilający go?


1

Mam podpanel do odkrytego patio 75 jardów od głównej skrzynki wyłącznika domu i nie sądzę, że jest prawidłowo podłączony. Istnieją dwie duże gorące linie z głównej kontrolowane przez 50-amperowy wyłącznik, który przechodzi do podpanelu. Istnieje duży grunt podłączony bezpośrednio z pręta uziemiającego obok podpanelu. Jedynie ograniczona moc pochodzi z pojedynczych wyłączników 15 A na subpanelu. Czy powinno być neutralne przejście z głównego pola wyłącznika do podpanelu? Jeśli tak, jaki jest minimalny rozmiar, jakiego potrzebuję ze względu na odległość?


Gdyby panel był pierwotnie skonfigurowany na 240 obciążeń, byłoby dobrze. za 120 powinieneś mieć neutralny izolowany od ziemi. Przewód nr 6 byłby w porządku dla biegu na 150/75 jardów. dzisiejszy kod wymaga 4-przewodowego neutralnego & amp; uziemiony neutralnym izolowanym.
Ed Beal

OOPS. pierdnięcie mózgu 225 'na 75 jardów. Przewód # 4 byłby wymagany do pełnego losowania 50A przy 225 ”. W zależności od lokalnego kodeksu legalne jest uruchomienie 3 przewodowego 2 gorącego 1 neutralnego z lokalnym uziemieniem. ponieważ masz wyłącznik, który można wyłączyć, łatwo byłoby go naprawić.
Ed Beal

Wygląda na to, że masz tutaj dobry opis, ale zdjęcie może potwierdzić, że dokładnie opisujesz to, co widzisz.
Tyson

Czy to dwa gorące przewody, czy gorący i neutralny? Czy jest to podwójny lub jednobiegunowy wyłącznik w głównym panelu.
Tester101

Odpowiedzi:


1

Szybka odpowiedź telefonu:

Metoda Tester101 jest konwencjonalna. To są potencjalnie oszczędne alternatywy.

Jeśli potrzebujesz 120/240 i nie chcesz uruchamiać nowego kabla, możesz uzyskać (być może używany) 12KVA lub większy zewnętrzny transformator znamionowy i zainstalować go jako nową usługę główną. 5KVA wystarczyłoby, jeśli zmieniłeś wyłącznik zasilania z 50A na 20A. Przeprojektujesz panel jako główny panel, dodasz główny wyłącznik (może być ponownie zasilony) i pręty uziemiające, tak jak w przypadku domu.

Twoje 2 urządzenia grzewcze dostarczą 240 V do pierwotnego transformatora, a wtórny do rozdzielacza 120/240 z neutralnym. Byłoby to odizolowane od domu neutralnego i wiązałoby się z lokalnymi prętami naziemnymi. Może to nie wymagać uruchomienia przewodu uziemiającego z panelu głównego. Moc.


Lub, jeśli potrzebujesz tylko usługi 120 V w tej lokalizacji, możesz zachować to jako panel podrzędny, ale ponownie wyznacz jeden z dwóch „gorących” jako neutralny - ale jest to dozwolone tylko, jeśli przewód ma 4 AWG lub więcej co może być. W tym scenariuszu zdecydowanie musisz uruchomić przewód uziemiający.


Jeśli chcesz przynieść nowy neutralny z domu, nie można go przekierować w dowolny sposób. Musi być w wiązce lub w tym samym kanale z innymi „gorącymi” przewodami. Przewody uziemiające nie mają takich ograniczeń i mogą przyjąć dowolną możliwą trasę, pod warunkiem, że nie będą niewłaściwie wykorzystywane jako neutralne.


Za każdym razem, gdy pracujesz w drucie 6 AWG lub większym, zastanów się poważnie nad nowym aluminiowym drutem ze stopu serii AA-8000. Jest powszechnie używany do tego „wielkiego materiału”. Zabij na widoku wszelkie stopy 1350, ponieważ są teraz zakazane.

Być może ta rzecz była pierwotnie podłączona do wanny z hydromasażem tylko na 240 V. A kiedy to zostało usunięte, pewna przedsiębiorcza złota rączka próbowała zapewnić lokalną usługę 120 przez pręt uziemiający, który zakłada, że ​​ziemia dobrze przewodzi elektryczność, czego nie robi. W rzeczywistości za każdym razem, gdy podłączasz urządzenie 120 V do tego panelu, zasilasz uziemienie i stwarzasz niebezpieczeństwo porażenia prądem.


1

Wygląda na to, że próbują użyć ziemi jako neutralnej, co w USA nie jest dozwolone.

Jeśli przewody przechodzą przez kanał, a przewód jest wystarczająco duży, można po prostu wyciągnąć dwa kolejne przewody.

Jeśli przewody są w kablu lub przewód jest za mały. Będziesz chciał wyciągnąć nowy czteroprzewodowy kabel lub cztery przewody przez większy przewód.

Aby skompensować spadek napięcia na długich przewodach 225 ', będziesz musiał użyć większych przewodów. W tym przypadku będziesz potrzebował miedzianych przewodów 4 AWG. Jeśli zamierzasz zainstalować nowy czteroprzewodowy kabel, możesz użyć kabla miedzianego typu 4-4-4-6 USE.


0

* Nie elektryk, tylko mój laik rozumie:

1) Tak, powinieneś mieć dwa gorące i neutralne, chyba że (i jest to wysoce nieprawdopodobne) twój panel podrzędny jest w jednej fazie, w którym to przypadku możesz mieć 1 gorący 1 neutralny, ale to byłoby niewłaściwe okablowanie panelu podrzędnego najpierw. Prawdopodobnie powinieneś również mieć uziemienie tak 4 przewody do panelu.

2) Technicznie możesz iść na 6gę, ale ja bym tu poszedł 3ga.

3) PROSZĘ NIE ZMIENIAJ TEGO SAMEGO. WYNAJEM ELEKTRYKA, ABY POTWIERDZIĆ SWOJE MYŚLENIE!

enter image description here

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.