Czy kuloodporne szkło pomoże powstrzymać włamywaczy? Jak to się ma do zwykłego szkła?


22

Rozważamy zakup mieszkania, które wcześniej było wykorzystywane jako sklep. Naszym jedynym problemem jest to, że ma duże okna (2,5 metra x 2,5 metra), które działałyby jak zaproszenie do włamywaczy. Myślę, że moglibyśmy kupić szkło kuloodporne, aby utrudnić włamywaczom, ale nigdy nie słyszałem o tym, by ktoś to robił i nie znalazłem żadnych sklepów sprzedających takie szkło. Zastanawiałem się zatem, czy kuloodporne szkło tego rozmiaru naprawdę pomogłoby włamywaczom i o czym rozmawialiśmy w odniesieniu do ceny w porównaniu ze zwykłym szkłem (czy mówimy o setkach tysięcy dolarów za okno, czy tylko kilku tysiące)?

EDYCJA: Nie martwię się tak bardzo o straty ekonomiczne, chodzi raczej o to, czy rzeczywiście wstałbym z łóżka, gdybym usłyszał dziwne odgłosy w mieszkaniu w nocy.2
Lexan ( poliwęglan ) o grubości 1 "zatrzyma większość pocisków pistoletu, ale pocisków z karabinu nie można zatrzymać.
Tester101 21.09.11


2
Byłbym bardziej paranoikiem na temat ludzi wpatrujących się i potrzebujących ciągłych zasłon ... lub pijanych ludzi myślących, że to wygląda jak sklep i próbujących wejść. (Słyszałem o tym, co się dzieje w / przekonwertowane budynki)
Joe

2
Wszystko to świetnie, ale nie zapomnij o straży pożarnej. Jeśli dojdzie do pożaru, a wybicie okien zajmie im 15 minut, będzie toast.

Odpowiedzi:


23

Istnieje produkt o nazwie Window Security Film, który jest cienką (kilka mm) folią, która przylega do okna i sprawia, że ​​wyjątkowo trudno jest kogoś złamać. Wiele kowali / firm ochroniarskich może go zainstalować. Oto wideo z tego w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=vYdVK3BqPfk

Jednym z największych „problemów” z tym jest jednak to, że ponieważ jest niewidoczny, ludzie nadal będą próbowali rozbić szybę. Z tego powodu często jest instalowany wraz z paskami okiennymi, ponieważ zapewnia wizualny odstraszacz, ale są dość brzydkie w przypadku instalacji domowych.


Martwiłem się o cenę, ale wydaje się, że jest bardzo niski w porównaniu do szkła kuloodpornego. Dzięki za wskazówkę!
David

używali go przez cały czas w „It Take a Thief”
ostrzega

Folia okienna jest dobrą odpowiedzią. Przeszklenie Lexan (NIE wersja balistyczna, tylko odporne na pękanie tworzywo sztuczne!) To kolejna dobra odpowiedź, która może wyglądać ładniej, ale jest droższa i może być nieco bardziej podatna na zarysowania.
keshlam

Wiele kowali / firm ochroniarskich może go zainstalować. co z majsterkowaniem? A może byłby to zły pomysł?
Matt Burland,

@MattBurland nie masz pojęcia o swoich możliwościach. To nie jest nauka o rakietach, więc nie rozumiem, dlaczego nie ...
Steven

18

Z innej perspektywy - jeśli martwisz się rozmiarem okien, czy zastanawiałeś się nad zmianą frontu, aby mieć mniejsze okna? Wtedy wyglądałby mniej jak sklep i łatwiej byłoby uzyskać szkło laminowane do okien.


1
Nie używaj szkła hartowanego - rozbija się ono na bezpieczne, bezpieczne kawałki, zamiast tego użyj szkła laminowanego, ale +1 za umieszczenie w mniejszych oknach.
Walker

Szkło hartowane naprawdę ułatwiłoby włamanie.
DMoore

Dzięki @DMoore i Walker - usunąłem słowo hartowane. Laminowane jest to, czego chcesz :-)
Rory Alsop

16

Zainstaluj prosty system alarmowy z czujnikami zbicia szyby. W razie potrzeby poświęć go oknom i pozostaw cały czas włączony. Jeśli ktoś spróbuje wybić okno, rozlegnie się dźwięk alarmu. Nie trzeba go nawet monitorować, jeśli wszystko, czego chcesz, to spokój ducha podczas snu.


To nie powstrzymuje kogoś przed wybiciem szyby, prawdziwym bólem jest naprawianie okien, nawet jeśli osoba ucieknie po uruchomieniu alarmu. Jeśli nie naprawisz okien bez godzin, mogą po prostu wyłączyć alarm, dopóki nie zostanie zignorowany, a następnie wejdź!
Walker

2
W swoim wydaniu David mówi, że chce dobrze spać w nocy. Alarm zrobiłby to za niego. Dlatego udzieliłem odpowiedzi i sądzę, że właśnie dlatego jest głosowana.
Scott Bruns,

13

Jestem prawie pewien, że szkło kuloodporne nie jest realną opcją. Szybka wyszukiwarka Google wymyśliła 40-calowe okno o wartości ponad 3 tys. USD. Nie mogłem znaleźć niczego o wielkości podobnej do wspomnianej przez ciebie, i sądzę, że koszt zwiększenia skali nie jest liniowy - mówisz co najmniej o dziesiątkach tysięcy dolarów tutaj. Domyślam się, że szkło kosztowałoby tyle samo co mieszkanie, jeśli nie więcej. Ponadto, kula nie jest całkowicie odporna na strzaskanie. Próba stłuczenia może sprawić, że pęknie i tam jest najdroższa rzecz w twoim mieszkaniu.

Ponadto musisz rozważyć, czy okno jest nawet najbardziej wrażliwym punktem wejścia. Czy drzwi mają stalowe ramy? Czy rygle są odporne na uderzenia? Jeśli martwisz się o włamanie, moja rada byłaby dobrą polisą ubezpieczeniową najemcy i systemem alarmowym.

Alternatywą dla kuloodpornych może być odporność na strzaskanie. Lexan można kupić w arkuszach 4 x 8 cali za 167 USD w większości sklepów z artykułami dla majsterkowiczów. Prawdopodobnie musiałbyś mieć panele tak duże (2,5m x 2,5m) na zamówienie. Ostrzegamy jednak, że Lexan nie jest odporny na zarysowania, więc możesz mieć nieprzerwane, ale porysowane okna.


8

Jeśli jest to obszar o wysokiej przestępczości, typowym rozwiązaniem są paski okienne na pierwszym piętrze.

Jeśli to nie jest obszar o wysokiej przestępczości, może nie panikowałbym za bardzo. Większość włamań odbywa się przez przednie lub tylne drzwi lub otwarte okno. Rozbijanie dużych okien obrazu zwykle nie jest pierwszym wyborem włamywacza.


Listwy okienne sprawiałyby, że czułoby się bardziej jak więzienie. Zredagowałem swoje pytanie dotyczące prawdziwego strachu przed tym wydarzeniem.
David


4

Sam rodzaj szkła nie jest środkiem odstraszającym, ponieważ większość włamywaczy nie patrzy najpierw lub nie wie, na co patrzy. Oznakowanie to większy środek odstraszający.

Folia okienna, jak już sugerowano, jest najprawdopodobniej najprostszym i najtańszym rozwiązaniem.

Szkło odporne na pociski odstraszy włamywaczy, gdy rzucą cegłą lub wykonają kilka zamachów w szybę i zdadzą sobie sprawę, że wciąż tam jest. Może to nadal rozbić szybę, co będzie bardzo kosztowną wymianą. Szkło laminowane wykona znacznie lepszą pracę, ponieważ będzie miało ten sam efekt. Szkło laminowane to dwa kawałki szkła spojone plastikiem. Tak powstaje również szkło kuloodporne, ale z większą ilością warstw, grubszym szkłem i grubszym plastikiem.

Idea folii zabezpieczającej jest bardzo podobna do tego, dlaczego szkło laminowane jest odpowiednim szkłem bezpiecznym.


2

Co powiesz na elektryczne żaluzje huraganowe? Lub zdobądź fajną okucie, która będzie działać jako kraty antywłamaniowe. Jeśli chcesz czegoś taniego i szybkiego, zdobądź jakieś 2 na 4, pokrój je w projekt, skręć je śrubami do drewna, szpachluj je, poprowadź krawędzie, przeszlifuj, trochę farby i masz natychmiastowy włamywacz.


3
W rzeczywistości najlepsze pręty są aluminiowe, ponieważ pękają, jeśli zaczepisz do nich linę i odjedziesz, w przeciwieństwie do wyciągania całej ramy
Steven

1

Mamy tutaj bardzo stare pytanie z wieloma błędnymi odpowiedziami i dużą ilością głosów.

Okna kuloodporne nie spełniają żadnych znanych mi standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego . Wszystkie są ograniczone pierwszymi międzynarodowymi kodami bezpieczeństwa. Zainstalowanie ich lub filmu byłoby zasadniczo niezgodne z kodem i mogłoby spowodować, że właściciel domu będzie odpowiedzialny za szereg problemów podczas pożaru.

Co gorsza, to to, że ktoś uzbrojony nie wiedziałby, gdyby okno było kuloodporne, więc zapewnia zerowy efekt odstraszający. Najprościej byłoby postawić metalowe pręty, ale dla dużego okna i poznać kod - będzie to w 100% kod, ponieważ ludzie go zobaczą - może to kosztować TONĘ.

Oczywistą odpowiedzią jest obramowanie przynajmniej części pierwszych kilku stóp i wstawienie nowych okien. Okna, które zaczynają się wyżej od ziemi, są bardzo dobrym środkiem odstraszającym. Niezależnie od tego, czy posiadasz system bezpieczeństwa, czy też nie umieszczasz naklejek, odstraszasz, podobnie jak instalowanie kamer i światła wykrywającego ruch. (Prawdopodobnie zaleca się uzyskanie działającego systemu bezpieczeństwa, ale znowu nie jest to środek odstraszający, po którym się włamali)


0

Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zabezpieczeń wielowarstwowych.

Pomaluj metalowe pręty, aby dopasować je do swojej bocznicy lub pomaluj je na biało. Umieść je we wnętrzu, aby wyglądało bardziej jak siatka okna. Gdy włamywacz to zobaczy, najprawdopodobniej nawet nie spróbuje rozbić okien. Umieść naklejki bezpieczeństwa na oknach, a do tego użyj czujników wstrząsów.

Naprawdę nie musisz bryzgać na kuloodporne szkło; wystarczy użyć zwykłego szkła z folią odporną na pociski. Jeśli mieszkasz w obszarze o wysokiej przestępczości, rozważ przeprowadzkę.

Większość złodziei nie chce uwagi strzelania z broni, ale niektórzy tak. Więc nawet jeśli użyją pistoletu, wyłączy alarm i dostanie pręty.


czy mogę wiedzieć, jaki system alarmowy można uruchomić strzelając z pistoletu?
Mohammad Ali

@MohammadAli czujniki uderzenia na szkle, aw niektórych systemach wbudowane są akustyczne czujniki postrzałowe. Często kampusy uniwersyteckie.
Steve Buzonas,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.