Jaka jest najczęstsza przyczyna zamarzania przewodów czynnika chłodniczego klimatyzacji?


20

Zauważyłem, że mój dom nie miał poniżej 75 ° F w ten weekend, kiedy ustawiłem termostat na 70 ° F. Ponieważ ostatnio przeprowadzałem dużo szlifowania płyt kartonowo-gipsowych w środku, moim pierwszym pomysłem była wymiana brudnego filtra powietrza.

 • Moją pierwszą wskazówką, że filtr powietrza nie był pierwotną przyczyną, było to, że powrót nie miał wystarczającej siły ssącej, aby utrzymać filtr powietrza w miejscu podczas jego wymiany.
 • Wyszedłem na zewnątrz, aby spojrzeć na jednostkę sprężarki i odkryłem, że odsłonięta część linii czynnika chłodniczego wpadająca do domu jest zamarznięta, ale wentylator nadal pracował.
 • Na linii odpływowej parownika wciąż wypływał ciągły strumień wody.
 • Po wyłączeniu wszystkiego i czekaniu, aż linia się stopi, ponownie włączyłem termostat. Chłodniejsze powietrze wydobywało się z otworów wentylacyjnych, ale wydawało się, że nie wieje z dużą siłą i nie było tak chłodne, jak powinno być.
 • Wróciłem na zewnątrz i odkryłem, że linia czynnika chłodniczego znów się zamarza. W tym momencie było już ciemno, więc wyłączyłem wszystko i spałem z włączonym wentylatorem sufitowym. : /

Inne losowe nuty, które mogą odgrywać rolę:

 • Jednostka klimatyzacyjna siedziała bezczynnie przez ostatnie 3 dni, odkąd mieliśmy ładną pogodę w połowie lat 70-tych ubiegłego tygodnia.
 • Kosę trawnik obok skraplacza w dniu, w którym zauważyłem, że przestał działać. Jednak pakowałem ścinki trawy, więc nic nie powinno zostać wrzucone do urządzenia.

Jakieś pomysły na podstawową przyczynę oblodzenia i mniejszego przepływu powietrza? Nie sądziłbym, że te dwa będą połączone normalnie. Czy to coś tak prostego jak niski poziom czynnika chłodniczego? Mam zamiar dzisiaj dokładniej przyjrzeć się temu po pracy. Na jakie inne rzeczy należy zwrócić uwagę?

AKTUALIZACJA: Dzisiaj sprawdziłem system po pracy i postanowiłem dać mu jeszcze jedną szansę, ponieważ nie mogłem znaleźć w nim nic złego. Po kilku godzinach temperatura wewnątrz spadła z 80 ° F do 75 ° F. Okresowo sprawdzałem, czy linia czynnika chłodniczego nie marznie, ale nigdy nie zrobiło się znacznie zimniej niż 60 stopni.

Myślę, że główną przyczyną był filtr powietrza i że nie miałem wystarczająco dużo czasu na rozmrożenie linii zeszłej nocy.

AKTUALIZACJA 2: Może zbyt wcześnie wyciągnąłem wnioski - właśnie sprawdziłem linię czynnika chłodniczego i ponownie odkryłem na niej mróz. Temperatura wewnętrzna wynosiła 72 ° F, a na zewnątrz 66 ° F. Myślę, że pompowanie ciepłego powietrza do niższej temperatury zewnętrznej mogło przyczynić się do oblodzenia, ale nie jestem do końca pewien. (A jeśli myślisz, że zwariowałem na punkcie kontroli prądu, gdybym mógł po prostu otworzyć okno, pomyślałbyś dwa razy, gdybyś zobaczył, ile błędów roi się od mojego światła i okien ganku każdego wieczoru. Dziesiątki z nich jakoś przedostają się obok ekrany, jeśli otworzę okna.) Planuję uruchomić go ponownie jutro w ciągu dnia i monitorować temperaturę linii czynnika chłodniczego co kilka godzin. Jeśli znów się zawiesi, myślę, że się zawalę i wezwie serwisanta.

AKTUALIZACJA 3: Zupełnie zapomniałem o tym. Znów zamarł, więc zadzwoniłem do specjalisty od napraw HVAC. Sprawdził system, dodał czynnik chłodniczy i rozwiązał problem. Wydaje mi się, że rachunek wyniósł około 150 USD za opłatę za połączenie serwisowe i koszty czynnika chłodniczego.


5
Niższy przepływ powietrza może powodować zamarzanie. Szukałem przyczyny niskiego przepływu powietrza, zatkanych kanałów, zamkniętych przepustnic, zamkniętych / zablokowanych otworów wentylacyjnych, brudnych filtrów. Będziesz także chciał wezwać serwisanta w celu sprawdzenia poziomu czynnika chłodniczego.
Tester101

1
To, co widzisz, może być normalne, zobacz pierwszy punkt w sekcji HVAC tej odpowiedzi . 66 ° F wydaje się nieco ciepłe, aby zobaczyć tego rodzaju reakcję, ale jednostki AC są nieco inne i jestem pewien, że istnieją pewne wahania w granicy 60 ° F (pamiętaj, że podczas inspekcji prawdopodobnie tylko uruchomisz AC przez krótki czas, nie przez całą noc, więc może to również uwzględniać różnicę temperatur).
Tester101

Odpowiedzi:


18

Być może patrzysz na problem wstecz, linie zamrażania mogą być objawem problemu, a nie przyczyną. Zacznij od szukania blokad w systemie, które mogłyby spowodować niższy przepływ powietrza / wymianę ciepła.

 • Brudne filtry.
 • Zatkane kanały.
 • Zamknięte przepustnice.
 • Zamknięte / zablokowane pokrywy odpowietrzników.
 • Brudne cewki.

Zasadniczo, jeśli system nie może wymienić ciepła / zimna, nie będzie działał poprawnie i może doprowadzić do przegrzania / chłodzenia.

Zamarznięte linie mogą być również spowodowane wysokim lub niskim poziomem czynnika chłodniczego, dlatego warto poprosić serwisanta o sprawdzenie poziomu czynnika chłodniczego.

Oto naprawdę dobry obraz do wizualizacji, jak to działa.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Zapomniałem odpowiedzieć na to pytanie. Miałeś rację co do niskich poziomów czynnika chłodniczego. Facet od napraw AC, do którego dzwoniłem, właśnie uzupełnił czynnik chłodniczy i to naprawiło wszystko.
Doresoom

Zalane systemy parowników zaczynają zamarzać, kiedy mają mało freonu. Lód blokuje płetwy, roztopiony lód przecieka do komory itp. Jak się przekonałeś, nadszedł czas, aby wezwać serwis HVAC.
Fiasco Labs

1
+1 za link do zasad klimatyzacji. Świetne wyjaśnienie, jak działa system.
Joe Shaw,

1
Nowe, czyste filtry nie pomogą, jeśli znajdujące się pod nimi żebra są brudne, a tym samym źle przenoszą ciepło do / z powietrza. Sprawdź, czy zarówno cewka kondensacyjna, jak i cewka odparowująca są w miarę wolne od brudu i pyłu.
Wayfaring Stranger,

2

Moje A / C zamarzły wcześniej z powodu niewystarczającego przepływu powietrza nad cewką parownika. Okazuje się, że filtry powietrza blokujące alergeny za 20 USD mogą zbyt mocno spowolnić powietrze, więc zmieniłem na tańszy, który nie blokuje tak bardzo przepływu powietrza.

Mój facet od klimatyzacji powiedział mi również, że uruchomienie klimatyzacji, gdy na zewnątrz jest chłodniej niż wewnątrz, może spowodować zamarznięcie w pewnych warunkach, takich jak niski przepływ powietrza lub niski freon.


0

Domyślam się, że to brudna cewka „A” lub koło dmuchawy. Może również wystąpić wyciek w systemie. Jeśli jest to cewka lub koło dmuchawy, wyczyść je i nie będzie już problemu. W przypadku wycieku freon dodając tymczasowo naprawi problem. System powinien być szczelny i nie trzeba dodawać czynnika chłodniczego.


-1

Jeśli mała rura jest zamarznięta, gaz jest niewystarczający. Wezwać serwisanta, aby ponownie naładował trochę gazu.


1
Ta odpowiedź nie dodaje niczego, co nie zostało jeszcze uwzględnione w innych odpowiedziach.
Tester101
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.