Czy istnieje sposób na usunięcie kondensacji i oczyszczenie wewnątrz okna z podwójną szybą?


8

Mam okna z podwójnymi szybami z uszkodzonymi uszczelkami. Dostają kondensację wewnątrz. Po wyschnięciu pozostawia nieestetyczne pozostałości, których nie potrafię wymyślić.

Wiem, że mógłbym wymienić okna, ale to wydaje się marnotrawstwem, co jest głównie problemem kosmetycznym.

Czy są jakieś sprytne sposoby czyszczenia między szybami? Może wszystkie okna powinny być wyposażone w magnetyczne środki czyszczące, jak w przypadku akwariów.


1
Jest to problem kosmetyczny, ale okno nie jest teraz tak energooszczędne, więc należy wziąć to pod uwagę. Okna nie będą wyposażone w magnetyczne urządzenie czyszczące, ponieważ przyznałoby się, że okno ostatecznie zawiedzie.
JPhi1618

Odpowiedzi:


1

W rzeczywistości możesz usunąć te okna. Jeśli jest to zwykłe szkło, wiercone są dwa małe otwory i roztwór czyszczący ( które nie muszą być toksyczne ) wstrzyknięty.

Jeśli to jest szkło hartowane ta sama procedura jest możliwa, jeśli szklana uszczelka może zostać osiągnięta w celu wiercenia (jest to możliwe w przypadku większości okien, które mogą się otwierać i zamykać: zostaną wywiercone z krawędzi). Sprawdź, czy szkło jest oznakowane matowym lub białym kolorem, jeśli jest hartowane.

Ponieważ to jest majsterkowanie strona porad, do której mogę Cię skierować http://foggywindowrepairkits.com/ . Wymienione powyżej zestawy do majsterkowania przekraczają 200 USD i nie można ich wynająć ani zwrócić. Ale tak naprawdę prawdopodobnie lepiej jest znaleźć lokalną firmę usługową, która może to zrobić, nawet przy użyciu jeszcze lepszych technik.


Są hartowane i są stałymi oknami, które się nie otwierają, więc w moim przypadku może to być ograniczone.
Stephen Ostermiller

Pamiętaj, że jest to ogólna witryna z pytaniami i odpowiedziami, więc pytanie i odpowiedź mogą być cenne, jeśli potencjalnie mogą zostać wykorzystane innej osobie później.
Bryce

Tak, mam nadzieję, że inni uznają tę odpowiedź za przydatną, więc ją poparłem.
Stephen Ostermiller

3

Nie. Jesteś ograniczony tym, co możesz zrobić z zewnątrz, i oczywiście to nie jest dużo.

Efektywność energetyczna jest tylko nieznacznie zmniejszona w takich przypadkach, ponieważ przepływ powietrza do iz przedziału między szybami jest minimalny, ale problem estetyczny będzie się pogarszał.

Są szanse, że możesz wymienić tylko skrzydło, które może kosztować około połowy tego, co nowe okno i nie wymaga pracy stolarskiej poza niewielką wymianą sprzętu.


Są to stałe okna, które się nie otwierają, więc wierzę, że potrzebowałbym dla nich czegoś więcej niż szarfy.
Stephen Ostermiller

1
Możesz być zaskoczony, jak łatwo jest usunąć stałe skrzydło. Skontaktuj się z mfr.
isherwood

Jest to niepoprawne, ponieważ istnieją opcje czyszczenia na miejscu między szybami.
Bryce

Byle co jest możliwe, jak mówią. Czy jest to praktyczne czy opłacalne, to kolejne pytanie. :)
isherwood

Tak, ale powiedziałeś „Nie. Jesteś ograniczony tym, co możesz zrobić z zewnątrz i oczywiście to nie jest dużo”. Lepszą odpowiedzią może być „Wszystko jest możliwe, jak mówią. Czy to praktyczne, czy opłacalne, to kolejne pytanie”.
Bryce

2

Miałem ten sam problem z oknami z winylu. Nic nie możesz zrobić poza wymianą okna. Dzięki oknom winylowym można łatwo wymienić całą szarfę. Skontaktuj się z producentem lub wykonawcą, który wykonał instalację orignal. Większość producentów oferuje gwarancję na parowanie przez pewną liczbę lat, więc należy to sprawdzić.

Właściwie zabrałem moje okna do sklepu ze szkłem. Usunęli szkło i zastąpili je nową podwójną szybą w oryginalnym winylowym skrzydle. Może to być tańsze niż zakup całego nowego skrzydła lub jeśli model został wycofany.


1

możesz wiercić otwory w szkle odpowiednim wiertłem do standardowego wiertła. zrobić otwór 1/4 cala @ w górnej części okna. wykonaj drugi otwór @ na dole po przekątnej na zewnątrz. przymocuj rurkę do dolnego otworu, aby spuścić zawartość okna do wiadra. teraz niebezpieczna część. uzyskać kwas fluorowodorowy @ 1% lub mniej. Wypełnij okno i pozwól usiąść przez 1 godzinę. odpływ i amp; neutralizować kwas fluorowodorowy. poczekaj, aż temp. wyniesie co najmniej 60 ° F wypełnij okno amoniakiem i amp; odstaw na 1 godzinę. POWOLI spuszczać amoniak, aby na wewnętrznych powierzchniach nie pozostały krople. otwory uszczelniające.


2
Nie żartujesz o niebezpiecznym: ehs.columbia.edu/hfPolicy.html : „Najbezpieczniejszym miejscem do pracy z HF jest prawidłowo działający wyciąg chemiczny .... Kwas fluorowodorowy jest bardzo niebezpiecznym materiałem.
Stephen Ostermiller

1
Ta odpowiedź wydaje się dość niebezpieczna dla przeciętnego właściciela domu.
Tester101

1
... jak to będzie lepsze (tańsze, bardziej skuteczne, mniej prawdopodobne, aby stymulować reakcję hazmat) niż tylko wymiana okna?
Daniel Griscom

To przyzwyczajenie, ale odpowiada na zadane pytanie. Jesteś albo Mad Max, albo idziesz, Rozumiem. Nieważne. - Cześć, chłopaki z okien?
Mazura

2
HF to & lt; insert expletive & gt; głupi z dwóch powodów. Pierwszym i całkowicie wystarczającym jest to, że wykracza poza paskudne i niezmiernie niebezpieczne. Drugi polega na tym, że wytrawia szkło, a ty nie musisz wytrawiać szkła - jeśli w oknie znajdują się „osady”, niektóre całkowicie zwykłe roztwory czyszczące (ocet, windex itp.) Usuwają je. Wreszcie, ponowne zamknięcie otworów po prostu zapewni, że problem się powtórzy, ponieważ nic nie zostało zrobione, aby naprawić uszkodzone uszczelki. Jeśli szyby nie są hartowane, możesz spróbować wywiercić dwa otwory u góry iu dołu na zewnętrznej szybie i przykleić ekran nad otworami.
Ecnerwal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.