Nowy panel główny i pod-panel - Podłączanie uziemienia / fonii - Łączenie z instalacją wodną / listwą uziemiającą


0

Dom starszych lat 60.

Panel zewnętrzny to FPE Stab-Lok, który wymaga aktualizacji.

Będzie używał tego panelu do jego ulepszenia, który ma główny przerywacz 125 A:

Bieżące pole znajduje się bezpośrednio na lewo od zewnętrznego licznika. Obecnie w pudełku znajduje się obwód 70 A, który prowadzi do podpanelu (około 20 stóp), 50-amperowego wyłącznika piekarnika i dwóch 20-amperowych przerywaczy 120 V. Szyna uziemiająca znajduje się na zewnątrz, ale nie jest połączona z miedzianą instalacją wodną.

Pytania:

  1. Masz jakieś problemy, czy ten panel i podłączenie będą w porządku?
  2. 70-amperowy wyłącznik zostanie zamieniony na 100-amperowy (ponieważ subpanel zostanie uaktualniony do 100 amperów). Czy miedź nr 4 jest dobra do przejścia między nimi?

Następnie panel wewnętrzny również wymaga aktualizacji. Ma tylko 70 A, a dom otrzyma system ogrzewania elektrycznego / HVAC (miał tylko jednostki okienne, ale wymusił gazowe powietrze, więc otwory wentylacyjne i szafa są na swoim miejscu). Tak będzie uaktualniony do 100-amp .

Pytania:

  1. Jestem pewien, że to pole jest odpowiednie do tego celu?
  2. Bardzo blisko tej skrzynki znajduje się instalacja miedziana. Czy bezpiecznie jest również zapewnić połączenie oddzielnego szyny uziemiającej z miedzianą instalacją wodną z zewnętrznym prętem uziemiającym głównego panelu podłączonym do pręta uziemiającego w ziemi?
  3. Widzę wszystkie sprzeczne informacje na ten temat. Rozumiem, że przewód zerowy i uziemienie na pod-panelu nie powinny być łączone / łączone razem, prawda? Niektórzy ludzie mówią tak, a inni nie. Widziany inni faktycznie łączą drut między nimi, ale to nie ma dla mnie sensu.

Możesz podzielić to na wiele postów. Witryna działa najlepiej, gdy każde pytanie zadaje tylko jedno konkretne pytanie.
Tester101

Pytanie nr 2 (pierwsze) jest duplikatem. diy.stackexchange.com/questions/29057/…
Harper

Po dalszych badaniach okazuje się, że używam miedzi nr 2. Wydaje się, że jest to trochę więcej niż potrzebne, ale wolałbym, aby było to na przyszłość. Wydaje się, że znalezienie miedzi nr 3 jest trudniejsze. Jestem pewien, że panele też są w porządku. Pozostaje tylko drugi zestaw pytań 2 i 3.
Brian Spraker

Tak, potrzebujesz tylko # 4 dla usługi 100 A do mieszkania. Dlatego trudno jest znaleźć # 3. I NIE łącz uziemienia i przewodu zerowego w pod-panelu, który jest naruszeniem kodu.
ArchonOSX,

ArchonOSX - tabela 310-16 pokazuje, że 4-4-4-6 jest dobry tylko dla 85 wzmacniaczy przy 75. Wolałbym raczej przebudować niż być poniżej.
Brian Spraker,

Odpowiedzi:


1

Nie mam nic przeciwko pomysłowi głównego panelu zawierającego tylko 2 rzeczy zasilające pod-panel ze wszystkim w nim.

Pytanie nr 1 - W ogóle przemyślałbym umieszczenie panelu serwisowego na zewnątrz. Pogoda jest trudna na panelach, nawet jeśli twierdzą, że są klasyfikowane na zewnątrz. Trochę się denerwuję z powodu wyłącznika 100 A zasilanego z normalnych szyn, ale jeśli producent stoi za tym, dobrze. Przewody 100 A będą matką, aby zmagać się z tym wyłącznikiem 100 A. Czy jesteś pewien, że firma energetyczna zapewniła ci usługę 125A? 100A jest bardziej powszechne.

Pytanie nr 1 (drugie): Będziesz chciał mieć więcej miejsc niż 24, ponieważ to pudełko zasila prawie cały dom. Nikt nigdy nie instalował dodatku i nie powiedział: „O rany, to zadanie z pewnością było trudniejsze i droższe z powodu zbyt dużej liczby gniazd w panelu”. To fałszywa ekonomia, zwłaszcza, że ​​większe pudła są często pakowane w więcej łamaczy. Twój dom może być już w porządku, ale przebuduj kuchnię i wypatruj!

Pytanie nr 2 (drugie): Nie łącz swoich podstaw z przypadkową instalacją wodno-kanalizacyjną. To nie jest kod, a pewnego dnia możesz mieć problem z hydrauliką, a hydraulik zastępuje dalszą część PVC. Ups Ponadto ulepszają klientów do wodomierzy PLASTIC. Podwójne okrzyki. Połącz prawidłowo i koduj.

Pytanie nr 3 (trzeciego): Bond i neutralny grunt tylko w tym (w liczbie pojedynczej) głównego panelu. Jako taki potrzebujesz 4 przewodów między głównym a podpanelem.

Dla twojej edycji jest to tylko pod-panel, jeśli jest zasilany z panelu głównego. Jeśli jest zasilany bezpośrednio z transformatora, jest to panel główny.


Dobra odpowiedź Dom ma już skrzynkę zewnętrzną z kanałem i połączeniami na zewnątrz. Właśnie dlatego zostanie zastąpiony. Jeśli chodzi o 24-slotowe pudełko, pozostawi mi 8 dodatkowych slotów w oparciu o to, co jest w bieżącym panelu oraz nowe wyłączniki dla AC. Wreszcie, uziemienie zimnej wody jest wymagane na Florydzie. Dlatego planuje się poprowadzenie miedzianego uziemienia z podpanelu do miedzianej kanalizacji, gdzie wchodzi do domu, który znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym. Masz jakieś zastrzeżenia?
Brian Spraker

W rzeczywistości, jeśli masz metalowy system wodociągowy wchodzący do domu, należy go połączyć z systemem uziemiającym w odległości 5 'od jego wejścia do mieszkania. Użyj właściwego zacisku uziemiającego i odpowiedniego przewodu łączącego. Nadal powinien być elektroda uziemiająca i przewód elektrody uziemiającej oprócz rury wodnej.
ArchonOSX,

W niektórych obszarach wymagane jest odłączenie na zewnątrz (obszary sejsmiczne, powodziowe itp.). W tych miejscach często zdarza się, że panele są na zewnątrz.
Tester101
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.