Czy mogę używać wyłącznika głównego GFI szeregowo z indywidualnymi wyłącznikami QO AFCI?


0

Chciałbym zainstalować podpanel za pomocą 2-biegunowego wyłącznika Square D QO GFCI w panelu głównym, a następnie zainstalować pojedyncze wyłączniki QO CAFCI w podpanelu, jeśli jest to konieczne do podwójnej ochrony. Wydaje się to bardziej opłacalne niż zakup 12 nowych podwójnych wyłączników GFCI / CAFCI dla każdego obwodu. Czy ktoś to spróbuje?


2
Pamiętaj tylko, że w przypadku zwarcia doziemnego cały panel podrzędny zostanie zamknięty.
DoxyLover,

DLACZEGO potrzebujesz tyle wyłączników z podwójną ochroną? Dlaczego nie użyć wyłączników afci i gniazd gfci, jeśli jest to wymagane?
Speedy Petey,

Odpowiedzi:


2

Tak, podpanel GFCI z wyłącznikami AFCI brzmi jak doskonały sposób na zrobienie tego. Pozwala to uniknąć europejskiego problemu polegającego na tym, że cały dom GFCI (RCBO) wyłączy się i zepsuje lodówkę pełną potraw i mrożonych rur (choć niektóre europejskie piece nie wymagają prądu).

Nie widzę problemu łączenia łańcuchowego, ponieważ stanowią one różne zabezpieczenia. Lubię też, aby zabezpieczenie przed zwarciem łukowym było bardziej lokalne niż zwarcie doziemne. GFCI to nie obchodzi, ale AFCI tak, ponieważ dosłownie słucha szumu elektrycznego i łatwiej jest „usłyszeć”, gdy mówi mniej rzeczy.

Jedyną rzeczą, którą musisz obejrzeć, jest to, że twój duży, pełnoekranowy GFCI ma czułość, która jest prawnie wymagana w obwodach łazienkowych i kuchennych. Niektóre RCBO w stylu euro mają progi 20-30 mA, co do tej pory nie jest wystarczająco czułe.


30mA jest najbardziej wrażliwym wymaganym przez kody AU / NZ (z wyjątkiem obszarów leczenia pacjentów i szkół, które mają 10mA), i wyobrażam sobie, że to samo dotyczy UE.
Ktoś gdzieś

Nie rozpoznaję tego europejskiego problemu. Minimalna w Wielkiej Brytanii jest dwa RCD (w panelu głównym) Jednostka konsument - więc potencjalnie połowa domu jest bez prądu. Ale nie ma nic, poza niewielkim kosztem, uniemożliwiającym ludziom napełnianie jednostki odbiorczej RCBO (jeden na obwód) zamiast mieszanki RCD i MCB, to właśnie zrobiłbym w przypadku rewire / nowej wersji i jest to z pewnością dozwolone.
RedGrittyBrick
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.