I tak muszę wstać na dach, więc co powinienem sprawdzić, kiedy tam jestem?


10

Zauważyłem, że brudny szczur drzewny (wiewiórka) wystaje dzisiaj z dziury w osłonach liści rynny. Muszę wstać na dach, żeby posprzątać i naprawić ten bałagan.

Skoro mam już dwie historie, co jeszcze powinienem sprawdzić, kiedy tam jestem?

Do tej pory mogę myśleć o:

  1. Rynny - czyste i solidnie zamocowane
  2. Otwory dachowe - wszystkie otwory wentylacyjne są prawidłowo przymocowane, dobrze uszczelnione itp.
  3. Komin - kołpak kominowy w dobrym stanie, w dobrym stanie, z dobrym uszczelnieniem w miejscu, w którym styka się z dachem
  4. Przytnij - sprawdź, czy nie ma łuszczenia farby, zgnilizny itp.
  5. Szkodniki - sprawdź uszkodzenia owadów, sprawdź otwory varmint
  6. Ogólny przegląd mojego podwórka - Może dostrzec coś z wysokości, którego nie widzę z ziemi

Czego jeszcze powinienem szukać? Czy jest coś specyficznego dla gontów, których powinienem szukać?


Trzymaj się z daleka, gdy jest gorąco, np. Ponad 90 stopni F i między godzinami 11 AM-16PM. To źle wpływa na półpasiec.
Michael

2
Odgarnij kupę renifera nagromadzoną przez komin.
Chris Cudmore,

Odpowiedzi:


4

Wszelkie dołączone zużyte, postrzępione lub zmęczone przewody, takie jak telewizja kablowa, telefon lub zasilanie elektryczne. Jak zawsze w pobliżu elektryczności, bądź ostrożny.


14

Na półpasiecach szukaj gontów, które mogą być złamane, pęknięte lub zaginione, zwinięte (nie płasko) i takie, które straciły kamień. Dwa ostatnie są ważne; jest to pierwsza oznaka zbliżającej się awarii dachu i że cały dach będzie wkrótce wymagał wymiany.

Jeśli masz uszczelki gumowe wokół stosów otworów wentylacyjnych (między metalowym kołnierzem a samym stosem, upewnij się, że guma jest nadal giętka. Jeśli tak nie jest, nadszedł czas, aby wymienić albo blachę na ołowianą, albo wymienić blachę i uszczelnij urządzenie nowym.

Jeśli masz turbiny dachowe, upewnij się, że obracają się one łatwo bez hałasu. Łożyska w nich są uszczelnione; będą musiały zostać wymienione, jeśli nie będą się łatwo obracać.

Poszukaj gwoździ, które wyskoczyły przez półpasiec lub luźne gwoździe na obróbkach blacharskich. Muszą one zostać uszczelnione elastomerowym uszczelniaczem dachowym lub silikonem uszczelniającym „3 godziny”. Nie próbuj wbić ich z powrotem.

Jeśli masz komin, upewnij się, że osłona / ogranicznik iskier jest mocno zamocowany i nie jest zardzewiały.

Pamiętaj, że woda MUSI spływać w dół i na zewnątrz, więc jeśli coś uszczelnisz, uszczelnij górne boki. Nie można uszczelnić, na przykład okna lukarnowego, w którym bocznica styka się z tarasem na dachu.


8

Sprawdź kafelki kalenicowe - zakładając, że je masz - upewnij się, że są odpowiednio zamocowane.

W przypadku dachów łupkowych i dachówkowych powinny być cementowane. Nie jestem pewien co do gontów.

Sprawdź obróbki blacharskie w miejscu, w którym dach styka się z murami wznoszącymi się ponad linią dachu. Będą to stosy kominowe, okna lukarnowe, a czasami parapety.

Sprawdź, czy w wąwozach i cegle nie gromadzą się liście i inne osady, aby woda nie mogła się tam dostać. Jeśli może utknąć, będzie się gromadzić i potencjalnie przepełniać obróbkę blacharską i wchodzić do muru. Spowoduje to uszkodzenie wody w innym miejscu w domu i może być trudne do wyśledzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.