Czy mogę używać słupków 4x4 jako podstawowego wsparcia dla talii?


8

Mam stary pokład cedrowy, a większość desek i pionowych podpór jest zgniła. Chciałbym odbudować pokład tak, jak jest, po prostu zastępując gnijące elementy.

Obecny projekt jest następujący:

  • Półki poddane obróbce 2x8 zakotwiczone na fundamencie betonowym
  • 2 x 8 poddanych obróbce legarów schodzących z ksiąg
  • Legary z obręczą 2x8 wokół krawędzi
  • Słupki cedrowe 4x4 wokół krawędzi (w odstępach co 4 stopy), na betonowych podstawach
  • Słupki są karbowane i podtrzymują legary obręczy, przymocowane gwoździami
  • Nie ma innych słupków pomocniczych ani belek
  • Pokład wystaje około 8 stóp z domu
  • Pokład znajduje się około 4 stóp nad ziemią dla jednej sekcji i 2 stopy nad ziemią dla drugiej sekcji
  • Pokład znajduje się w Teksasie, więc śnieg nie stanowi problemu

Obawiam się, że wszystkie informacje, które znalazłem na pokładach, pokazują osoby używające słupków 6x6 jako głównej konstrukcji wsporczej, z belkami na nich i legarami na belkach. Widzę tylko słupki 4x4 używane do formowania wsporników balustrad.

Mam nadzieję, że wykorzystam obecny projekt i zastąpię wszystkie słupy, deski tarasowe i balustrady. Jedyną znaczącą zmianą, którą zaplanowałem, jest przymocowanie słupków do legarów obręczy za pomocą śrub wózka zamiast gwoździ. Czy uzasadnione jest posiadanie postów 4x4 jako podstawowego wsparcia, czy też muszę rozważyć bardziej znaczące zmiany w projekcie?


jak wysoka będzie wysokość pokładu, tj. jak długie będą kolumny podporowe? Czy dostajesz dużo! śniegu gdzie jesteś? Warto przeczytać (IMHO): Heavy Timber Construction - WCD5 - American Wood Council <- Bezpośredni link do pliku PDF).
Mike Perry,

Przepraszam, zapomniałem podać te informacje - są już dostępne.
Charlie,

Odpowiedzi:


9

Tutaj 4x4 nie są rzadkością. Ta tabela pokazuje, że słupek sosnowy 4x4 o wysokości 6 stóp lub mniejszy może utrzymać powierzchnię ładunkową do 10 stóp² przy założeniu 50 funtów / stóp².

Nie ufaj mi ani przypadkowemu stołowi w Internecie; wykonaj własne obliczenia na podstawie tabel w kodzie budynku lub innych zaufanych źródeł i rozważ sprawdzenie ich przez inżyniera.


5

Polecam udać się do jednego z dużych sklepów z pudełkami i kupić książkę o budowaniu talii. Kupiłem go kilka tygodni temu i zawierał sekcję dotyczącą aktualizacji kodu budynku.

Pamiętam, że jednym z nich jest to, że albo musisz podwoić swoje 4x4, albo użyć 6x6.


0

Poczta 4x4 będzie w porządku. Zbudowałem z nimi wiele pokładów do nowych domów. 6x6 jest oczywiście bardziej wytrzymały i nie będzie się tak łatwo przekręcać, ale ze względów konstrukcyjnych 4x4 będzie dobrze. Po prostu nie wybrałbym z nimi więcej niż 10 stóp.


3
„Słupek 4x4 będzie w porządku”, jak możesz (lub ktokolwiek inny) to powiedzieć, skoro nie znamy wysokości na pokładzie, tj. Długości kolumn (lub jeśli musimy wziąć pod uwagę ładowanie „śniegu”)?
Mike Perry,

2
nie rozumiesz, o co chodzi, obecnie nie wiemy, jak wysoko znajduje się pokład nad ziemią, lub czy należy wziąć pod uwagę ładowanie „śniegu” ... Aby złożyć ogólne oświadczenie, takie jak „post 4x4” będzie w porządku ” bez uprzedniej znajomości wszystkich„ ważnych ”faktów wydaje mi się w najlepszym wypadku trochę ryzykowne (IMHO).
Mike Perry,

1
ok, cokolwiek, najpierw przepraszam Charlie Nie wiedziałem, że moja odpowiedź zdenerwuje Mike'a, więc przepraszam, że kłócę się na twoim poście; jeśli jednak chcesz zaparkować ciężarówkę na pokładzie i jest ona 6-8 stóp nad ziemią, możesz użyć 4x4 po 10 'od siebie, a wszystko będzie dobrze i będzie zgodne z kodem. cokolwiek wyżej i zaparkować ciężarówkę, użyj wow 6x6!
lazoDev

1
Przepraszam, że zapomniałem podać wysokość - podałem ją pierwotnie, a następnie przypadkowo usunąłem, kiedy sformatowałem pytanie. Pokład ma około 4 stóp wysokości.
Charlie,

1
@lazoDev, twoja odpowiedź mnie nie zdenerwowała i nie kłóciłem się z tobą. Robiłem tylko (ważny) punkt. Mógłbym po prostu „głosować w dół” na twoją odpowiedź, ale nie wierzę w to, że robię to „na ślepo”, np. Nie zostawiając ważnego komentarza, powód z „głosowaniem w dół”. Twoja odpowiedź była „poprawna”, ale zależała od „brakujących” informacji ...
Mike Perry

0

Mój syn inwigilował, by stolarz używał belek poddanych obróbce ciśnieniowej 4x4, które mają około 9 lub 10 stóp wysokości dla swojego pokładu. Belki skręcają się teraz. Wygląda bardzo niebezpiecznie, jakby pękli. Używałbym 6x6 dla każdego wsparcia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.