Jaki rozmiar drutu i podpanelu dla pergoli z kuchnią na zewnątrz?


1

Umieszczam kuchnię na zewnątrz i chciałbym mieć podpanel do obsługi potrzeb elektrycznych. Będą to mini lodówka, grill rożen, 5 pojemników, 3 wentylatory sufitowe i kilka świateł. Mam zamiar mieć pojemniki na 2 różnych obwodach, więc jeśli mamy garnki lub miksery, nie przeciążamy. Główny panel z boku domu to 200 A, a dojście do miejsca, w którym znajdowałby się podpanel, wynosiłoby 90-95 stóp. Drut przechodzi przez przewód, który został już zainstalowany. Jakiego rozmiaru drutu potrzebowałbym? Jaki rozmiar podpanelu? Z góry dziękuję


3
Jaki typ i rozmiar przewodu jest na miejscu? Czy urządzenia do lodówki i rożna są połączone prostym kablem ze standardowymi wtyczkami 15 A?
Tester101

2
Zgadzam się, że nie dość informacji, aby podać wartość informacyjną. Potrzebujemy napięcia i mocy, aby zapewnić dobrą odpowiedź, ponieważ niektóre grille są 220 w zainstalowanym do 8KW
Ed Beal

Przewód elektryczny ma średnicę 1 cala. Lodówka i grill byłyby zwykłymi standardowymi wtyczkami przewodu w urządzeniach o napięciu 220 V. Dzięki
Kevin

Odpowiedzi:


1

Powinieneś naprawdę dokonać tych obliczeń przed zainstalowaniem przewodu, ale 1 ”będzie wystarczający do tego, co chcesz zrobić.

Odpowiedź brzmi: podpanel musi być wystarczająco duży, aby pomieścić obliczone obciążenie wszystkich urządzeń, świateł, wentylatorów i obciążeń podłączonych do wtyczki. Jeśli masz wszystkie 120-woltowe obciążenia, możesz albo zsumować wszystkie prądy, a następnie podzielić przez 2, ponieważ dzielisz obciążenie między dwa przewodniki na panelu 240 V lub zsumujesz wszystkie moce i podziel przez 240, aby uzyskać maksymalny prąd na podajnikach do podpanelu.

Większość tego, co wymieniłeś, to bardzo małe ładunki, z wyjątkiem naczyń garnek i innych możliwych obciążeń podłączonych do wtyczki, które mogą być produkowane nawet do 1500 watów na 120 woltów. (Myślę o rezystancyjnym rozruszniku z węglem drzewnym.) Więc obliczyłbym pojemniki przy minimalnej mocy 1000 watów, jeśli planujesz mieć mieszane ładunki w tym miejscu.

Wszystko to powiedziało, że istnieje tylko kilka podstawowych rozmiarów dla podpaneli, a obliczenia z tyłu koperty mówią mi, że możesz mieć tutaj tak mały panel jak 60-amperowy z przewodem # 6 zasilającym. Teraz, jeśli chcesz, aby jakiś pokój (ampacity) został dodany w przyszłości i masz duże plany rozbudowy swojej kuchni na świeżym powietrzu, możesz wybrać panel 100 A zasilany # 3.

Teraz sprowadza się do osobistych preferencji.

Powodzenia i szczęśliwego grillowania.


1
Panel 100 A wymagałby przewodu # 3.
TFK

1
Nie, istnieje wyjątek w NEC dla jednostek mieszkalnych, który umożliwia zmniejszenie rozmiarów przewodów i podajników usług. Przeczytaj artykuł 310.
ArchonOSX

1
Ups, widzę to. 310,15 (B) (7) - (1) do (4)
TFK

@ TFK miałeś rację. Wyjątek ten nie dotyczy podpaneli, które musi przenosić całe obciążenie mieszkania 310.15 (B) (7) ”W przypadku podajnika o mocy od 100 do 400 A, przewody zasilające zasilające całe obciążenie związane z jednym- mieszkanie rodzinne lub przewody zasilające zasilające cały ładunek związany z pojedynczym mieszkaniem, jednostka w mieszkaniu dwurodzinnym lub wielorodzinnym, mogą mieć obciążalność prądową nie mniejszą niż 83 procent wartości znamionowej zasilacza. ” co prowadzi do sytuacji, w której podajniki dla subpanelu 100 A są większe niż usługa 100 A.
ArchonOSX
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.