Jednouchwytowa bateria natryskowa z lat 80. wydaje głośne dźwięki


0

W mojej gościnnej łazience znajduje się kran prysznicowy z pojedynczą rączką, prawdopodobnie wczesny Delta lub amerykański standard bez oparzeń („monitor”), który czasami krzyczy / gwizduje podczas obsługi.

Nie przecieka i uważam, że odporna na oparzenie kontrola temperatury działa odpowiednio. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym problemem? Czy muszę go wymienić, czy wypróbować zestaw uszczelniający / sprężynowy?


Muzyka lat 80. jest okropna.
DMoore,

Odpowiedzi:


1

Przepływ dużej prędkości przez ograniczony otwór połączony z komorą rezonansową powoduje gwizdanie. Rzeczy, które możesz wypróbować poza modyfikacją zaworu:

  1. Zamontować ogranicznik przepływu na głowicy prysznicowej. Wystarczy tylko trochę ograniczyć wodę, aby zmienić dynamikę przepływu przez zawór. Jeśli zaczniesz od takiego, który ogranicza przepływ tak bardzo, że jest denerwujący, zwykle możesz powiększyć otwór w nim wiertłem. Oczywiście, jeśli zbytnio powiększysz ograniczenie, wrócisz tam, gdzie zacząłeś.

  2. Sprawdź ciśnienie wody w systemie. Jeśli jest on większy niż 60 psi, rozważ zainstalowanie zaworu redukującego ciśnienie w systemie.


Dzięki ... Mogę spróbować innej słuchawki prysznicowej i / lub namoczyć istniejącą słuchawkę w kwasie odkamieniającym. Możliwe, że niegdyś delikatna głowica prysznicowa jest teraz ograniczona, powodując rezonans.
Scott DV,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.