Przełączniki ściemniacza i diody LED: Światła obracają się do maksimum i nie pozostają przyciemnione


1

Jestem najemcą w mieszkaniu i mamy dziwne problemy z oświetleniem. W salonie mamy ściemnialny panel świateł z 2 elementami sterującymi, z których każdy kontroluje 4 reflektory LED.

Ściemniacze wydają brzęczący dźwięk, gdy go obracasz, i trafiają minimalne lub maksymalne granice, co jest normalne. Jeśli włączymy go i ustawimy na najciemniejszy, po chwili (może to być kilka minut, może to być 15 minut), światła zaczną się coraz jaśniej i jaśniej, a włącznik światła zacznie brzęczeć co 10/20 sekund . Zakładam, że brzęczenie jest spowodowane tym, że trafiło ono w maksymalny zasięg i coś próbuje go zwiększać.

Jeśli następnie ponownie go zmniejszymy do ustawienia najciemniejszego, w końcu (może to być kilka minut, może być 30 minut później) zrobić to samo. Więc zasadniczo nie jesteśmy w stanie włączyć naszych świateł!

Mieliśmy całkowicie wymieniony wyłącznik ściemniacza, ale to się dopiero zaczęło.

Elektryk wydaje się zakłopotany. Jakieś pomysły?


czy mógłbyś dać nam więcej informacji na temat rodzaju ściemniacza, zaobserwowałem przesłuchy cyfrowego dimmera (kontrola na innym obwodzie przejmującym kontrolę), ale to brzmi inaczej,
Ed Beal

Kto zainstalował punkty LED? Nie wszystkie żarówki zastępcze LED są ściemniane i mogą powodować różne problemy z przełącznikiem ściemniacza.
JPhi1618

To własność nowej budowy, więc jestem pewien, że pod tym względem wszystko jest w porządku.
Michael Waterfall

Tak, brzmi to trochę inaczej, ponieważ żadne inne przełączniki nie są dotykane, gdy tak się dzieje. Jest jednak bardzo przerywany. Jeśli chodzi o rodzaj ściemniacza, jeśli chcesz uzyskać informacje o modelu, nie sądzę, abym mógł go znaleźć, ponieważ jest to zwykły metalowy włącznik światła bez informacji.
Michael Waterfall

Jeśli urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o diodach LED i pochodziło z fabryki, w której je zainstalowano, prawdopodobnie jest OK (nadal może zawierać transformator bez funkcji ściemniania), ale w oparciu o problemy, które masz, spróbuję zwykłych żarówek (jeśli to możliwe) z urządzeniem i sprawdź, czy masz problemy.
JPhi1618

Odpowiedzi:


1

Zgadzam się z poprzednim plakatem, aby eksperymentować z różnymi żarówkami. Mam inne okoliczności (starszy przełącznik ściemniacza z oświetleniem torowym), ale objawy były podobne dla mnie. Słyszałem szalejący niski szum, chyba że w pełnym wybuchu. Odkryłem, że diody LED oznaczone jako ściemnialne lub zwykłe żarówki działają dobrze. To była dioda LED, która w końcu zadziałała. Weź również pod uwagę, że nowo wybudowany nie zawsze = poprawnie zbudowany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.