Czy izolacja budynku zużywa się i trzeba ją wymienić?


14

Najpierw trochę historii. Przez prawie dwa miesiące tego lata miałem problemy z systemem klimatyzacji w moim mieszkaniu w południowym Teksasie. Kierownik apartamentu wysyła do mojego mieszkania swoich „A / C Certified” (certyfikacja to osobna sprawa, by być sceptycznym) techników. Za każdym razem, gdy technik przychodzi do mojego domu, chce tylko rzucić na niego okiem i powiedzieć, że pomimo mojego wyjaśnienia nie ma nic złego. Prawie muszę go szturchnąć kijem, aby skłonił go do więcej niż pobieżnego badania, nawet gdy wyjaśniam, że temperatura w pomieszczeniu każdego dnia przekracza 80 stopni Fahrenheita.

Jednak jeden z techników zauważył, że nad salonem znajduje się obszar, w którym brakuje izolacji nad sufitem (potwierdziłem to spostrzeżenie), więc zarządca mieszkania wezwał zewnętrznego wykonawcę, aby przyjechał go serwisować.

Przyszedł do mojego mieszkania i powiedział mi, że nie tylko brakuje części izolacji, ale że cała izolacja nad moim mieszkaniem była stara i należy ją wymienić. Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego twierdzenia, ponieważ nigdy nie słyszałem o takich rzeczach, a także nigdy nie miałem żadnych problemów z temperaturą w okresie zimowym. Kierownik apartamentu nie miał czasu na działanie zgodnie z jego zaleceniem AFAIK, ale wydaje mi się, że zabrano nas na przejażdżkę.

Nigdy nie słyszałem o czymś takim, jak izolacja budynku wymagająca wymiany, gdy osiągnie określony wiek. Osobiście prawie straciłem nadzieję na sytuację i zacząłem planować przeprowadzkę mojej rodziny do nowego domu.

Moje pytanie:

Dlatego moje pytanie: czy izolacja budynku jest rzeczą, która zużywa się i musi zostać ostatecznie wymieniona, aby dom w moim mieszkaniu mógł być chłodny latem?

Odpowiedzi:


12

Izolacja z czasem ulegnie pogorszeniu. Mówimy jednak o dziesięcioleciach, a nie miesiącach, a nawet kilku latach. Nawet izolacja z dmuchanego włókna lub celulozy powinna zapewniać dobrą wartość R tak długo, jak długo dom ma dobrą konstrukcję; jeśli potrzebujesz odkurzyć i ponownie przedmuchać lub ponownie ułożyć izolację, istnieje szansa, że ​​dom potrzebuje dużo więcej pracy.

Prawdopodobnie dzieje się dokładnie to, co powiedział BMitch; utrzymanie ciepłego miejsca w zimie jest łatwiejsze niż chłodzenie latem. Wszystkie zewnętrzne źródła ciepła, takie jak zysk słoneczny, które pomagają ci w zimie pracować przeciwko tobie w lecie. Łatwo jest również uzyskać ciepło; wszystko w twoim domu, które zużywa prąd, gaz ziemny lub żywność, wytwarza ciepło, zgodnie z drugim prawem termodynamiki (żaden system we wszechświecie nie może działać ze 100% wydajnością). Odprowadzanie ciepła z powietrza jest trudniejsze, ponieważ te same prawa działają teraz wbrew Twojemu celowi, dodając ciepło z powrotem nawet do systemu zapewniającego chłodzenie.

Jestem z Teksasu, więc wiem kilka rzeczy na temat ciepła. Oto kilka porad:

  • Najlepsze, co możesz zrobić ze swoim przeciętnym mieszkalnym systemem parowania Freon, jest o około 30 stopni niższe niż powietrze zewnętrzne. Grzejnik w jednostce zewnętrznej może w najlepszym wypadku obniżyć tylko temperaturę sprężonego płynu chłodzącego do temperatury powietrza zewnętrznego, a następnie, gdy chłodziwo może się rozprężyć w gaz w cewce parownika, efekt chłodzący stanu zmiana produkuje jako delta około 30 *. Więc jeśli jest 105 * na zewnątrz, twoje najlepsze wysiłki w środku doprowadzą cię tylko do około 75 *. Wiedza o tym z góry pozwoli Ci dostosować swoje oczekiwania. Możesz być chłodniejszy, ale większość metod będzie wymagać drugiego systemu „na barana”, który wykorzystuje powietrze chłodzone przez główny system do chłodzenia cewki sprężarki, co zwiększa koszt energii na stopień.
  • Zgodnie z prawami gazu doskonałego dana objętość powietrza zajmuje mniej miejsca i ma niższe ciśnienie po schłodzeniu. Oznacza to, że klimatyzacja, pobierając ciepłe powietrze i chłodząc je, da wnętrzu domu nieco niższe ciśnienie powietrza niż na zewnątrz, co spowoduje, że powietrze z zewnątrz zostanie wciągnięte do domu, gdzie tylko będzie możliwe. zapewnia dobrą szczelność i utrzymuje zamknięte drzwi i okna podczas upałów, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania chłodu domu.
  • Wszystko, co może bezpośrednio dotykać powietrze z zewnątrz, przewodzi ciepło z zewnątrz. Upewnij się, że każda zewnętrzna powierzchnia twojego domu jest dobrze izolowana. Izolowane okna z podwójnymi szybami mogą być kosztowną modernizacją, ale pomagają zarówno latem, jak i zimą.
  • Po zewnętrznej temperaturze otoczenia zysk słoneczny jest kolejnym największym źródłem przyrostu ciepła w twoim domu. W zależności od cienia drzew wokół domu i wielkości twoich okien może to być nawet główny problem. Konieczne są ekrany słoneczne na zewnątrz wszystkich okien; bez blokowania całego światła, zmniejszają one przychodzące promienie podczerwone, aby drastycznie zmniejszyć wzmocnienie słoneczne. Żaluzje poziome do okien i żaluzje pionowe do drzwi tarasowych i panelowych są również obowiązkowe; oprócz blokowania światła słonecznego, dają one również niewielką wartość R, zatrzymując powietrze ogrzane przez okna między oknem a żaluzjami. Świetliki wyglądają dobrze i zmniejszają rachunki za oświetlenie, ale są zaprojektowane tak, aby wpuszczały słońce, które wpuszcza ciepło; rozważ odcień lub ekran. Możesz także wykonać zdejmowany radiacyjny odcień dla okien, których nie nosisz Aby całkowicie przykryć, umieszczając warstwę folii aluminiowej między dwiema warstwami tektury falistej, z odpowiednim dekoracyjnym pokryciem wewnątrz i na zewnątrz, użyj wsporników wokół ramy okna, aby przytrzymać ją przy szkle. Folia, nawet za kartonem, odbije ciepło z powrotem na zewnątrz, bez kleistego wyglądu po prostu tynkując folię aluminiową do okna, a karton da ci małą wartość R.
  • Pozostaną niskie. Wzrasta ciepło, więc na górze będzie cieplej niż na dole, nawet jeśli masz dwustrefowy HVAC. Wiele domów tutaj, szczególnie tych nowszych, ma główną sypialnię na pierwszym piętrze dwu- lub trzypiętrowego domu, przede wszystkim dla tej korzyści (pomaga również właścicielom domów z wiekiem; mogą mieć takie same dwupiętrowy dom, w którym wychowali swoje dzieci, bez konieczności wchodzenia po schodach, aby dostać się do łóżka).
  • Zdziwisz się, jak dobrze działa wentylator sufitowy, który zapewnia chłód, nawet jeśli wnętrze domu jest skierowane w stronę 80. Wentylator cyrkuluje powietrze, co pomaga na dwa sposoby: miesza stojącą ait w pomieszczeniu z powietrzem pochodzącym z otwory wentylacyjne w celu zapewnienia bardziej stałej temperatury w całym pomieszczeniu, a co ważniejsze, ruch powietrza usuwa „bąbel cieplny”, który ciało naturalnie gromadzi wokół siebie, i przemieszcza powietrze przeciw wszelkim potom na skórze, które przyspieszają parowanie i chłodzenie. Jednak niewiele pomaga, gdy jesteś poza pokojem, więc kieruj wentylatorami tylko do pomieszczeń, które zajmujesz.
  • Zamiast walczyć ze słońcem na każdy cal domu, rozważ użycie go, aby ci pomóc. Słoneczne podgrzewacze wody i pełne panele generatorów słonecznych wykorzystują darmową energię słoneczną do obniżenia ilości energii potrzebnej do czerpania z mediów. Ponieważ pochłaniają tę energię, zapewniają również niewielką wartość R w obszarach, które obejmują. Mogą być drogie, a będziesz mieć duże drogie szklane panele, które tylko czekają na uszkodzenie w następnej gradobicie; w takich przypadkach upewnij się, że ubezpieczenie domu pokryje panele słoneczne.
  • Naucz się aklimatyzować z sezonu na sezon. Podkręcanie termostatu do 76 w porównaniu do 72 latem, ubieranie się chłodno i nawilżanie zimnymi napojami, podobnie jak ustawienie go na 68 w zimie, gotowanie herbaty i włożenie swetra, pozwoli Ci zaoszczędzić więcej pieniędzy niż te wszystkie wskazówki razem wzięte.

9

Stara izolacja może mieć niższą jakość (mniejszą wartość R niż normalnie instalowana w przestrzeni). Może również stać się spleśniały w środowiskach o wysokiej wilgotności. A jeśli jest to luźne wypełnienie (np. Dmuchana celuloza), może z czasem się zagęszczać, co zmniejsza jego skuteczność.

W przypadku oryginalnego wydania zaopatrz się w bezdotykowy termometr na podczerwień, przejdź się po mieszkaniu i sprawdź temperaturę wszystkiego. Pomoże to w wykryciu przeciągów lub innych brakujących izolacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ponieważ jest to nagłe, oznacza to, że coś się zmieniło, na przykład niski poziom chłodziwa w jednostce klimatyzacyjnej, zepsuta rura odpowietrzająca, nowy dach, który nie jest tak odblaskowy jak stare, ścięte drzewo, które ocieniało budynek, itp. Aby zdiagnozować niski poziom chłodziwa, każdy pół przyzwoity pracownik naprawy AC użyje zestawu wskaźników:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdyby problem zawsze istniał, mogło być tak, że sama jednostka AC ma zbyt małą pojemność dla twojego domu.


Technik chodził po mieszkaniu z narzędziem takim jak żółte na twoim słupku. Wskazał na wszystkie otwory wentylacyjne i wszystkie odczytały 60 stopni F. Mam tylko problem z tym, że powiedział mi, że problem dotyczy tej samej izolacji, która była tam, kiedy przeprowadziłem się w okresie zimowym.
Ciastka z mąki ryżowej

3
@Rice Flour Coookies - Jeśli przeprowadziłeś się do miejsca w wiatraku, czy to twoje pierwsze lato? To, że izolacja / grzejnik wystarczyło, aby utrzymać ciepło w nawijarce, nie oznacza, że ​​kombinacja izolacji / ac wystarcza, aby utrzymać chłód w lecie.
auujay,

Tak, to moje pierwsze lato tutaj. Wprowadziłem się podczas poprzedzającej zimy. Inni mieszkańcy apartamentowca mówią mi, że nie mają problemu ze swoją klimatyzacją
Ciastka z mąki ryżowej

2
@Rice Flour Cookies: Jeśli otwór wentylacyjny wieje w temperaturze 60, a zwrot w wysokości 80, istnieje duża szansa, że ​​AC prawidłowo wykonuje swoją pracę. Bardziej prawdopodobne jest, że masz miejsce na najwyższym piętrze, nie masz cienia od słońca itp., A to tylko ból do schłodzenia. Pomogłoby również naprawienie izolacji, uszczelnienie przeciągów i modernizacja prądu przemiennego do czegoś o większej pojemności.
BMitch

Nie musi nawet być luźno wypełniony, aby z czasem się zawalił. Mój dom został zbudowany w 1930 r., A pasy izolacyjne zapadły się na głębokości 1 do 2 cali w głębi mojego poddasza. Wiem, że były grubsze, ponieważ były zapieczętowaną bitwą, otoczoną z czterech stron czymś, co wydawało się papą smołową .
Joe

1

Część izolacji traci wartość r, jeśli pochłania wodę.

Część izolacji może osadzać się w ścianach, pozostawiając szczeliny.

Część wczesnej izolacji z pianki wdmuchiwanej była niskiej jakości, która z czasem skurczyła się.

Może to być prawda, ale jak wspomniano, zależy to od izolacji.


1

W miarę zagęszczania izolacja traci skuteczność (wartość R). Większość materiałów izolacyjnych (włókno szklane, celuloza itp.) Osiądzie z czasem, zmniejszając wartość R, ale zwykle jest to bardzo stopniowe zjawisko na przestrzeni dziesięcioleci.

Można zniszczyć izolację, miażdżąc ją. Nie wkładaj grubej rolki z włókna szklanego do naprawdę wąskiej przestrzeni. Nie chodź po izolacji i spłaszcz ją. Im bardziej puszysta, tym lepiej.

Jeśli twoja izolacja zostanie zamoczona, spowoduje to również jej osiadanie i zepsucie skuteczności. Mokra izolacja jest także miejscem wzrostu pleśni.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.