Czy można zastąpić przełącznik elektryczny otwieracza drzwi garażowych za pomocą 15-amperowego przełącznika elektrycznego?


0

Mój wyłącznik otwierania drzwi garażowych został doprowadzony do skrzynki 3-rzędowej i po prostu zwisał przez otwór w pokrywie przełącznika. Czy mogę użyć przełącznika 15 A do otwarcia / zamknięcia bramy garażowej, czy też potrzebuję innego przełącznika typu?


3
Niektóre nowsze otwieracze nie używają prostych przycisków, w rzeczywistości wysyłają sygnał przez linię. Jeśli twój przełącznik wygląda teraz tak, jakby zawierał płytkę drukowaną (lub detektor ruchu / lcd / itp.), Prawdopodobnie będzie działał tylko ze specjalistycznymi przełącznikami producenta.
gregmac

Odpowiedzi:


1

Zakładam, że doprowadziłeś przewody do samego otwieracza? Powinieneś być w stanie kupić odpowiedni ścienny wyłącznik drzwi garażowych pasujący do marki otwieracza. Ostatecznie potrzebujesz chwilowego przełącznika, a przycisk dzwonka zwykle działa dobrze. Problemem jest trzeci drut, który prawdopodobnie jest ręcznym włącznikiem światła od standardowego przełącznika do montażu na ścianie do otwieracza. Znajdź numer modelu otwieracza i pobierz instrukcję.

Aby odpowiedzieć na główne pytanie - nie, nie można użyć standardowego elektrycznego przełącznika do otwierania drzwi garażowych. (W każdym razie, niezgodnie z przeznaczeniem. Prawdopodobnie musiałbyś wyłączyć przełącznik, a następnie włączyć go, aby zrobić to, co zrobiłby pojedynczy przycisk dzwonka do drzwi.)


1

Przełącznik można zastosować do dowolnego napięcia od jego wartości znamionowej lub mniejszej, zależnie od napięcia. Chodzi o to, że przycisk otwierania drzwi garażowych jest chwilowy, gdy utrzymuje się przełącznik ścienny. Istnieje możliwość uszkodzenia, jeśli pozostawisz przełącznik zbyt długo w pozycji włączonej w takiej aplikacji. Nie zrobiłbym tego

Problemem jest to, że ktoś poprowadził ten przewód niskiego napięcia w pudełku z okablowaniem napięcia sieciowego. Zakłada się, że okablowanie jest czymś w rodzaju drutu termostatu lub tego, co dostarczono z otwieraczem.

Chciałbym usunąć przewody z tego pudełka i zamontować zwykły przycisk otwierający do ściany.

I @gregmac ma rację. Jeśli ten otwieracz jest nowszy, na przykład za dziesięć lat lub krócej, zwykły przełącznik może nie działać, a przynajmniej nie da ci wszystkich funkcji, które oferuje otwieracz.


Drut jest tym, co przyszło z otwieraczem.
Ralph W

@RalphW, to zdecydowanie NIE powinno znajdować się w tym samym pudełku, obudowie lub kanale co przewód napięcia sieciowego.
Speedy Petey,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.