Jak zrekompensować słońce mylące czujniki otwierające drzwi do garażu?


24

Tylko latem i tylko wtedy, gdy słońce jest blisko horyzontu, światło słoneczne dezorientuje mój otwieracz drzwi garażowych i aby zamknąć drzwi, muszę przytrzymać przycisk przewodowy, co jest prawdziwym bólem, gdy wyjeżdżam.

Przyjaciel zasugerował, że używam rolek papieru toaletowego (a może trochę PCW), aby osłonić czujnik przed słońcem i skierować wiązkę na inny czujnik. To dobry pomysł, ale oznacza to, że muszę zmienić sposób montażu czujników na wyśledzić i przenieść je nieco. Samo cofnięcie ich może rozwiązać problem (ponieważ zostaną zablokowane przez ściany).

Jakieś inne sugestie? Czy to powszechny problem?


Czy to czujnik podczerwieni, czy RF?
myron-semack

6
Wydaje mi się, że mówi o wiązce czujników bezpieczeństwa na dole otworu drzwi, która zawsze jest w podczerwieni. Nie czujnik, który faktycznie odbiera zdalny sygnał otwarcia / zamknięcia, którym zawsze jest RF.
Mike Powell,

Mam również ten problem, tylko wtedy, gdy słońce jest najjaśniejsze, przez kilka godzin około 13 w najjaśniejsze dni lata.
Portman

Odpowiedzi:


13

Prawdopodobnie musisz osłonić czujnik tylko na tyle, aby nałożyć na niego cień (i nie pozwolić, aby słońce uderzyło w niego bezpośrednio). Sądzę, że powinien to zrobić mały kawałek kartonu przyklejony z boku lub góry (lub obu) czujnika, który uderza w słońce.

Innym sposobem może być zablokowanie słońca spoza garażu, być może przez zasadzenie krzewu (przetestuj go, ustawiając pojemnik na śmieci w linii, aby zablokować słońce, gdy jest nisko na niebie i sprawdź, czy to działa).


Moje drzwi mają ten problem, ale nawet po czyszczeniu szkła po obu stronach po umieszczeniu solidnego kartonu na bezpośrednim świetle słonecznym, więc czujnik jest zawsze zacieniony, drzwi nadal nie zamykają się, gdy słońce jest pod pewnym kątem w niebo!
Michael

15

Możesz zamienić emiter i detektor tak, aby emiter znajdował się po stronie nasłonecznionej. Nie ma znaczenia, czy emiter jest niszczony przez światło słoneczne; tylko czujka wymaga ochrony. Oczywiście możesz zmienić porę dnia swojego problemu, jeśli druga strona drzwi jest oświetlona światłem słonecznym o innej porze. :)

Oczywiście nie zapomnij również zamienić okablowania w module otwieracza.


Co ciekawe, dzieje się to rano lub wieczorem we właściwym czasie, więc nie jestem pewien, czy zamiana emiter / detektor pomogłaby. To powiedziawszy, jak mogę powiedzieć, który jest który? Wyglądają tak samo. Czy mogę po prostu przełączyć go na sam otwieracz? Ciekawe, bo i tak by to nie pomogło.
tooshel

2
W moim przypadku detektor ma małe światło LED, które gaśnie lub włącza się (nie pamiętam, które), gdy wiązka jest zablokowana, a emiter nie. Nie można po prostu zamienić przewodów w otwieraczu, ponieważ emiter i detektor nie są tym samym sprzętem.
Mike Powell,

1
Celowo zainstalowałem emiter po słonecznej stronie kopalni, aby uniknąć tego problemu, ale wciąż dostaję go od czasu do czasu. Albo instrukcja instalacji błędnie określiła, który jest emiterem, albo oślepienie soczewki emitera wystarcza, aby zdezorientować detektor. Grrrr! Jeszcze bardziej irytujące jest to, że nie można po prostu przesłonić urządzenia, gdy jest zdezorientowane, w pewnym sensie „wysadzone”, a jego odzyskanie zajmuje wiele minut.
bcworkz

5

Miałem ten sam problem. Próbowałem zacieniować czujnik i emiter kartą i rolkami papieru toaletowego. Czasami działało, a czasem nie. Dzisiaj w ogóle nie będzie współpracować. Próbowałem nawet zmienić celowanie czujników. Udało mi się udowodnić, że przyczyną problemu jest słońce, zamykając drzwi, odłączając drzwi od otwieracza i aktywując otwieracz. Działa dobrze przy zamkniętych drzwiach. Więc ... po przemyśleniu ... postanowiłem znaleźć środek do czyszczenia szkła. Wyczyściłem czujnik i emiter. Potem działał dobrze nawet w bezpośrednim świetle słonecznym, bez jakiegokolwiek zacienienia. Mam nadzieję, że ta idiotyczna poprawka pomaga !!!!


4
To byłaby bardziej zwięzła odpowiedź, jeśli po prostu podałeś swoje rozwiązanie, aby wyczyścić czujnik i pominąć historię tła (w zasadzie mówi to, co OP już powiedział)
Steven,

Dziekuję Dziekuję Dziękuję! Od kilku lat toczę epicką bitwę z tymi głupimi czujnikami, a twoja prosta poprawka - zetrzyj je - działała świetnie! Słońce może nawet świecić na nich, tak jak powiedziałeś, a drzwi mogą się zamknąć. Geniusz!
trousyt

4

Użyłem starej pary spolaryzowanych plastikowych okularów przeciwsłonecznych, które były 6,00 $ nowe. Odciąłem jedną soczewkę i wsunąłem ją za czujnik, aby zakryła soczewkę: nie ma już problemu ze słońcem zatrzymując wiązkę, więc drzwi teraz działają.


W samą porę, żeby to doprowadziło mnie do szału! Spróbuję tego.
tooshel

4

Umieszczenie lampy wokół czujnika / emitera może działać, ale wygląda na to, że łatwo by się złamało, gdyby ktoś kopnął lub uderzył coś przechodzącego.

Być może spolaryzowany filtr do kamery zostałby nagrany lub w jakiś sposób przymocowany do urządzenia.

alternatywny tekst Amazon ma ten za 11,99 USD .


To dobry pomysł! 11,99 USD to trochę dużo, ale może mógłbym zrobić coś ze starych okularów przeciwsłonecznych. Mmmmm ..
Tooshel

1
Może się ładnie zmieścić na końcu tubki z papieru toaletowego :)
Chris Noe

Rura brzmi dla mnie dobrze, ale nie byłbym pewien właściwości IR filera.
UpTheCreek,

2

Co to musi być ból. Czy możesz podnieść lub opuścić czujniki kilka cali w górę lub w dół, aby były mniej w linii ze słońcem? Zgadzam się z Jeffem, wszystko czego potrzebujesz wystarczy, aby zrobić cień.

Naprawdę niewiele więcej można zrobić poza wyłączeniem czujników, które byłyby oczywiście niebezpieczne i niezalecane.


2

Położyłem półpierścieniową plastikową rękawicę gastronomiczną nad odbiornikiem, który do tej pory działał.


0

Wokoło odbiornika umieściłem kawałek czarnego papieru konstrukcyjnego. Pomogło mi to rozwiązać problem.


Użyłem rurki z papieru toaletowego na obu czujnikach i działa świetnie.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.