Czy istnieje prosty sposób zmierzenia wysokości drzewa?


120

Chcę zainstalować antenę do usługi internetowej, która będzie musiała usunąć niektóre drzewa z nieruchomości mojego sąsiada, ponieważ do pracy wymaga wyraźnej linii wzroku.

Naprawdę nie ufam, że moje umiejętności szacowania są wystarczające, aby odłożyć pieniądze na słupek narzędziowy, który może być za krótki lub za wysoki. A wspinanie się na drzewo za pomocą taśmy mierniczej (na dziedzińcu mojego sąsiada) jest nieco nachalne i niebezpieczne.

Czy istnieje sprytny sposób, aby uzyskać dość przybliżoną (w przybliżeniu 5 stóp) ocenę wysokości drzewa inną niż gałka oczna?

Pomyślałem o złożeniu wiązki 10-calowej rury PCV i przytrzymaniu jej przy drzewie, ale do około 30 stóp będzie dość niewygodna, a drzewa będą co najmniej tak wysokie.

Inną moją myślą jest wybicie moich starych podręczników Trig i użycie kąta / odległości do drzewa, ale wydaje się, że dość trudno byłoby poprawnie ocenić kąt, może za pomocą wskaźnika laserowego lub czegoś takiego?

Jakieś inne pomysły?


6
Jestem całkiem pewien, że miałem taki problem w liceum (choć było to wiele lat temu), podręcznik trig może być rozwiązaniem.
Tester101

10
Znajomość wysokości dzisiaj jest wyraźnie przydatna. Ale nie zapominaj, że drzewa nie są statyczne: rosną. Możesz rozważyć kilka lat rozwoju swojego planowania lokalizacji ...
RBerteig

Czy ziemia na podwórku i podwórku sąsiada jest idealnie płaska i równa?
Remus Rusanu

NB : Większość odpowiedzi dotyczy drzewa prostopadłego do podłoża.
Synetech

Myślę, że było to w historii Sherlocka Holmesa
DaveInCaz

Odpowiedzi:


216

Znajdź kij o tej samej długości co twoje ramię. Trzymaj ramię prosto i poziomo, z drążkiem skierowanym prosto w górę (90 ° do wyciągniętego ramienia). Idź do przodu / do tyłu, aż czubek patyka zbiegnie się z wierzchołkiem drzewa. Twoje stopy są teraz w przybliżeniu w takiej samej odległości od drzewa, na którym jest wysoko. (Aby uzyskać dokładniejsze przybliżenie, cofnij się o dodatkową odległość wysokości ramienia nad ziemią.) Związek jest prawdziwy tylko wtedy, gdy drzewo jest znacznie wyższe od ciebie, a ziemia jest względnie pozioma. Sprawdzona metoda rejestratora. Prosty.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


13
Podoba mi się ten, bez narzędzi i matematyki (zwłaszcza jeśli znasz długość kroku). Tylko kij i trochę chodzenia.
Tester101

11
przepraszam za ???? lol. Jest to metoda sprawdzania, gdzie będzie koniec drzewa, gdy spadnie. Przepraszam, nie mam obrazu. Matematyka jest prosta, jeśli twoje ramię ma 36 cali długości, a kij ma 36 cali długości, trzymanie kija prosto w górę, z wyciągniętym ramieniem na wysokości oczu tworzy linię widzenia kąta 45 stopni, tworząc trójkąt równoramienny. Wynika z tego, że wysokość drzewa jest taka sama, jak odległość od drzewa. Daj lub weź stopę lub coś takiego. Dobry, szybki i dokładny kosztorys.
domy Shirlock

3
Podałem tylko metodę oszacowania wysokości drzewa. Nie sądzę, żeby pytanie zadawało sposób, by być dokładnym co do cala. Lazer ma absolutną rację, jeśli chodzi o matematykę. aby zwiększyć dokładność, musisz dodać odległość od ziemi do oka.
domy Shirlock

12
@Vincent Robert: Pamiętaj, że to sztuczka przy logowaniu ... Jeśli wycinasz drzewo na wysokości ramienia, nie musisz dodawać tej wysokości do pierwotnej oceny;)
Tester101

3
Schemat jest niepoprawny. Twoja gałka oczna nie jest na twoim ramieniu; dlatego nie ma trójkąta. Możesz to poprawić, unosząc rękę tak, aby znajdowała się na poziomie oka, a nie ramienia.
Reid

101

Użyj cieni ...

 1. Zmierz swój cień.
 2. Zmierz się.
 3. Zmierz cień drzewa.
 4. Oblicz (cień drzewa * twój wzrost) / twój cień = ~ wysokość drzewa.

Będziesz musiał to zrobić w słoneczny dzień (możesz również potrzebować asystenta), a ziemia będzie musiała być stosunkowo płaska (nachylenie zrzuci pomiar).


11
+1: Chyba że nachylenie jest ciągłe dla długości najdłuższego cienia, a mierzysz oba cienie na zboczu. Jeśli nachylenie jest stałe, proporcje cieni nadal będą działać :)
Binary Worrier

Czy nie możesz także użyć drzewa plus cienia oraz kąta wierzchołka cienia do wierzchołka drzewa, aby stworzyć trójkąt i tak to rozgryźć?
JD Isaacks

6
@John Isaacks: Starają się unikać kątów, ponieważ trudno je zmierzyć bez odpowiedniego sprzętu.
Tester101

To musi być trudne do zrobienia w nocy lub w deszczu ... przepraszam, hehe, nie mogłem się oprzeć. moje rogi diabła zniknęły.
Shirlock Homes

7
@shirlock Wspomniałem, że musisz to zrobić w słoneczny dzień, poza tym, czyje drzewa mierzą w deszczu?
Tester101

64

Weź ołówek i odsuń się kilka metrów od drzewa. Wyciągnij rękę i przytrzymaj ołówek, aby za pomocą kciuka zmierzyć wysokość drzewa na ołówku. Następnie obróć ołówek u dołu drzewa o 90 stopni. Zwróć uwagę, gdzie odległość mierzona kciukiem uderza w ziemię i zmierz drogę od tego punktu do drzewa. To jest wysokość drzewa.


16
Nie mogę wysuwać głów na temat tych sugestii: /
Alain

-1 To wymaga poważnego wyjaśnienia, aby miało sens.
JYelton

6
Zacznij od ołówka w pozycji pionowej - góra wyrównana do góry drzewa, dół oznaczony miniaturą. Obróć go poziomo, ustaw pień w górę miniaturą, a koniec ołówka oznacza dokładną wysokość drzewa. To tylko gigantyczny kompas.
pboin

4
bennymo po prostu przenosi pomiar drzewa z pionu, gdzie nie można dotrzeć do dwóch znanych punktów na ziemi, które można zmierzyć za pomocą ołówka (lub zrobiłby to kij).
BMitch

3
Uwielbiam tę opcję. Prosty i dość dokładny i nie wymagający matematyki; o)
DA01

51

Możesz to zrobić za pomocą podstawowej trygonometrii (zabierz kalkulator), jeśli masz sposób pomiaru kąta (np. Za pomocą kątomierza cyfrowego, poziomu lasera, który ma kątomierz / narzędzie kątowe, linijkę kąta itp.).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • D to odległość między tobą a drzewem
 • a jest kątem do wierzchołka drzewa
 • b jest kątem do dolnej części drzewa (jeśli robisz to z ziemi, nie musisz przejmować się pomiarem b )

Więc po prostu użyj przycisku opalania na kalkulatorze, aby znaleźć:

 • A = Tan a * D
 • B = Tan b * D
  • (możesz także bezpośrednio oszacować / zmierzyć B - jeśli stoisz na drzewie z równym podłożem, jest to wysokość twoich oczu lub gdziekolwiek zmierzyłeś kąt)
 • Wysokość = A + B

Ta metoda działa również, nawet jeśli stoisz na ziemi, która jest na innej wysokości niż podstawa drzewa - np. Możesz być na wzgórzu, stojąc na wysokości wzroku w połowie drzewa i nadal będzie działać.

(z http://sylva.org.uk/oneoak/tree_facts.php )


1
+1 za najbardziej precyzyjną odpowiedź bez odcinania wszystkich gałęzi i zrzucania taśmy mierniczej z góry.
Alain

6
Świetna odpowiedź, ale wydaje się trochę głupie, aby obliczyć B, gdy równie łatwo można to zmierzyć (lub oszacować i być w granicach błędu 1-2 stóp)
JohnFx

1
Tak, w zasadzie miałem tę samą odpowiedź, ale powiedziałem, aby dodać swoją wysokość do obliczonej wysokości, jeśli stałeś podczas wykonywania pomiaru kąta.
KeithS

1
@JohnFx - uzgodnione, jeśli jesteś na płaskim terenie z drzewem. Jeśli jesteś na wzgórzu, a podstawa drzewa pod tobą, ta metoda nadal działa.
gregmac,

11
treegonometria kaszlu
Ambo100

19

Człowieku, są tu świetne odpowiedzi. Znalazłem jeszcze jedną na innej stronie, którą dodam ze względu na każdego, kto odwiedza to pytanie.

Metoda aparatu cyfrowego

 1. Zdobądź kawałek rury PVC o znanej długości (10 'wydaje się najłatwiejsza).
 2. Oznaczaj w mierzonych odstępach (z żądaną precyzją) na rurze.
 3. Przywiąż rurę do podstawy drzewa lub niech ktoś ją przytrzyma.
 4. Zrób zdjęcie drzewa, stojącego jak najdalej, ale powiększaj w razie potrzeby, aby drzewo miało pełną wysokość ramki.
 5. Za pomocą narzędzia do edycji zdjęć skopiuj rurkę ze zdjęcia i wklej ją na sobie (układając je w stosy), aby zobaczyć, ile potrzeba, aby zrównać drzewo.

9
Stracisz na tym celność dzięki wysokim drzewom. Na przykład porównaj wysokość pięter wysokiego budynku na zdjęciu wykonanym z ziemi. Budynek naprawdę nie zmniejsza się na górze.
BMitch

1
Tak jest, chyba że masz obiektyw z przesunięciem tilt, który zapewnia obrazy z korekcją perspektywy. en.wikipedia.org/wiki/…
Mark Renouf

4
Powinieneś zmienić „4” na: Zrób zdjęcie drzewa, stojąc jak najdalej, ale powiększając w razie potrzeby, aby drzewo miało pełną wysokość ramki. - Zmniejsza to liczbę błędów powodowanych przez perspektywę.
quamrana

2
@ quamrana dobra sugestia, zaktualizowałem odpowiedź zgodnie z opisem.
JohnFx,

obiektyw szerokokątny? :)
garik

18

Możesz także wypróbować jedną z istniejących aplikacji na smartfony, taką jak ta: Smart Measure


To wydaje się działać całkiem dobrze. Najpierw wypróbowałem go na niektórych stosunkowo wysokich obiektach o znanej wysokości i miał przyzwoitą dokładność. Dzięki!
JohnFx,

Używam Smart Measure i wydaje się, że działa całkiem nieźle przy obliczaniu wysokości moich przyjaciół. Nie próbowałem tego jednak na obiekcie o dużej skali, który znałem jednak na wysokości.
Doresoom,

12

Druga opcja do cieni, użyj lustra poziomu i trochę geometrii:

 1. Napełnij czarną patelnię wodą, dzięki czemu będzie to świetne lustro w ciągu dnia (najlepiej nie używaj do tego najlepszej patelni żony)
 2. Umieść patelnię w znanej odległości od drzewa, w równaniach nazwij odległość od środka patelni do drzewa B1
 3. Odsuń się od patelni, aż zobaczysz szczyt drzewa pośrodku odbicia. Mierz od poziomu oczu do ziemi, prosto w dół, możesz to nazwać A2. Od tego miejsca na ziemi do środka patelni jest B2.
 4. Masz teraz dwa proporcjonalne trójkąty pod kątem prostym i tylko jeden nieznany, wysokość drzewa (A1). A1 / B1 = A2 / B2 lub A1 = A2 * B1 / B2. Lub z powrotem w języku angielskim, wysokość drzewa to wysokość pomnożona przez odległość od patelni do drzewa podzielona przez odległość od ciebie do patelni.

Na przykład, jeśli twoje oczy znajdują się na wysokości 6 stóp nad ziemią, patelnia jest oddalona o 40 stóp od drzewa, a ty stoisz o 5 stóp z tyłu, otrzymujesz 6 * 40/5 lub drzewo 48 stóp. Aby uzyskać dokładniejsze pomiary, wejdź na drabinę lub inny szczytowy punkt.

Zauważ, że jeśli nie możesz określić, jak poziom gruntu znajduje się między tobą a patelnią, możesz lepiej zmierzyć poziom oka do patelni, a następnie wykonać pewną geometrię, aby uzyskać wysokość nad patelnią (A2 = pierwiastek kwadratowy (oko) przesuwać do kwadratu / przesuwać do kwadratu)).


FWIW, formuła byłaby bardziej dokładna, gdyby wykorzystywała wysokość twoich oczu nad powierzchnią wody, a nie nad ziemią.
mike

8

Wystarczy użyć balonu ze sznurkiem lub liną. Na przykład napełnij balon dymem z papierosa (gorące powietrze) lub lekkim gazem: helem.
Zmierz długość łańcucha.


skąd wiesz, ile sznurka wypuścić?
mike

1
@mike użyj dowolnej z wysoko głosowanych odpowiedzi na ten post :). To zabawne rozwiązanie. To zależy od ciężaru sznurka, balonu, wiatru ... Nudne jest dla mnie stosowanie formuł. :) Miłego dnia, Mike.
garik

5

po prostu zrób zdjęcie drzewa z kilkoma przedmiotami, które znasz w nim wysokości (np. żoną twojego sąsiada). Następnie po prostu zmierz wysokość w pikselach znanego obiektu i porównaj z drzewem.

[Wysokość drzewa] = [piksele drzewa] * [znana wysokość] / [znana wysokość pikseli]

Jeśli porównasz wiele obiektów, średnie wyniki. Im bardziej „znane” obiekty, tym bliżej podstawy drzewa, tym lepszy wynik.


4

Niektóre podstawowe trygonometria mogą powiedzieć:

Zmierz odległość między tobą (lub dowolnym punktem odniesienia, z którego drzewo jest blisko i względnie widoczne) a podstawą drzewa.

Z tego samego punktu odniesienia zmierz kąt w stopniach między ziemią a wierzchołkiem drzewa. Sekstant jest właściwym narzędziem do pracy; jeśli masz dostęp do narzędzi geodezyjnych, powinieneś być w stanie zdobyć prawdziwy, lub możesz go sfałszować, spoglądając w dół poziomu bańką o regulowanym kącie, lub zbuduj sekstant za pomocą słomy, kątomierza i obciążonego sznurka.

Z definicji tan (theta) = wysokość / odległość. Wysokość = tan (theta) * odległość. Korzystając z kalkulatora, upewnij się, że jest ustawiony na obliczanie sin / cos / tan w trybie stopniowym, a nie radianowym.

Dodaj swoją wysokość do liczby, którą otrzymałeś, jeśli stałeś w punkcie odniesienia zamiast leżeć na brzuchu, a to tak blisko, jak to możliwe, bez wspinania się na drzewo i upuszczania linii pionowej.


4

zdobądź czystą rurkę i użyj poziomu wody Zmierz wysokość, na której widzisz poziom wody z ziemi = czubek drzewa. Za 2-3 punkty możliwie jak najdalej na tarasie mniej więcej na tej samej linii, na jakiej ma znajdować się antena. Użyj podstawowego trigo.

korzyści w porównaniu z innymi metodami: Nie trzeba znać odległości między drzewem a domem Nie trzeba znać wysokości domu. Znasz wysokość słupa, której potrzebujesz, nie musisz znać wysokości drzewa: D


4

Użyj kijka.

Podejdź do drzewa. Zawiąż dwie wstążki wokół drzewa, jedną u podstawy, a drugą tak wysoko, jak to możliwe. Zmierz odległość między wstążkami. Odejdź od drzewa. Staw czoła drzewu. Trzymaj pionowy pion na wysokości ramion tak, aby:

 1. znak 0 "jest wyrównany u podstawy drzewa, i
 2. znak 1 "jest wyrównany ze znacznikiem

Zwróć uwagę, jak wysokie jest drzewo na drążku.

Wysokość drzewa to odległość wstęgi pomnożona przez pomiar drążka stoczni. Jeśli wstążki są oddalone od siebie o 70 cali, a miarą miernika jest sześć i osiem cali, wysokość drzewa wynosi 70 x 6,125 = 429 cali = 36 stóp.

Aby uzyskać wyrównanie 0-1:

 1. iść w kierunku lub od drzewa, lub
 2. przesuń miernik bliżej lub dalej od siebie, lub
 3. przechylić drążek stoczni do przodu lub do tyłu.

Linijka, taśma miernicza, arkusz papieru milimetrowego, arkusz papieru do notatników w linie lub dowolny przedmiot / prosta z regularnymi odstępami, np. Skrzynka na jajka, kawałek drutu z kurczaka, strona tekstu, np. Strona gazety, strona rozłożony papier do kopiowania, który był wielokrotnie składany na pół, żaluzje ... wystarczą na „kreskę”.

Zamiast wstążek można było przechylić drążek, 2x, drabinę lub użyć niskiej gałęzi drzewa.


3

Jako uogólnienie metody Shirlock, kiedy nie możesz się odsunąć wystarczająco daleko, aby sztuczka o tej samej długości ramienia zadziałała, ale nadal możesz odsunąć się wystarczająco daleko, aby zobaczyć szczyt drzewa:

Jeśli znasz wysokość elementu pionowego, który wygląda na tę samą wysokość co drzewo ( H1), odległość do elementu pionowego ( D1) i odległość od drzewa ( Dt), to wysokość drzewa ( Ht) jest prostą proporcją :

Ht / Dt = H1 / D1

Który prowadzi do:

Ht = Dt * ( H1 / D1 )

I oczywiście w teście Shirlocka (H1 / D1) = 1, więc w tym przypadku upraszcza się

Ht = Dt

Osobiście uważam, że jest to o wiele łatwiejsze niż mierzenie kąta, nawet jeśli masz tranzyt.


3

W prosty sposób użyj otwartego pojemnika z wodą, takiego jak wiadro.

Stojąc zmierz wysokość oczu, powiedz 63 ". Napełnij pojemnik wodą, a następnie zmierz głębokość wody, powiedz 8". Odejmij dwa (55 ").

Odejdź od drzewa i znajdź miejsce, w którym odbicie wierzchołka drzewa znajduje się w środku wiadra, gdy wiadro znajduje się na ziemi, a ty stoisz w odległości 55 cali od środka wiadra. Ustawia to 45 stopni kąty.

Wiadro jest teraz tak daleko od drzewa, jak drzewo jest wysokie, zakładając, że twoje stopy są na tej samej wysokości co podstawa drzewa. (Jeśli nie, wiadro znajduje się teraz tak daleko od drzewa, jak wierzchołek drzewa znajduje się nad stopami)


brzmi dobrze, zakładając, że stoisz na tej samej wysokości co drzewo. Lub powiedział inny sposób, kiedy używasz tej techniki, miejsce, na którym stoisz, jest twoim punktem odniesienia dla zerowej wysokości.
skiggety

1

Leśnicy używają klinometru do określania wysokości drzewa. Ponieważ w innej odpowiedzi wspomniano o użyciu telefonu, szukałem, czy na moim iPhonie dostępna jest aplikacja klinometru. Istnieje kilka, a jeden ma bardzo silną ocenę 5. Powodzenia.


3
Podaj nazwę aplikacji, aby inni nie musieli jej szukać.
Niall C.

1

Użyj otwartego pojemnika z wodą, takiego jak wiadro, w sposób ABC.

Ustaw wiadro w pewnej odległości od drzewa. Odsuń się od wiadra, ustawiając się tak, aby wierzchołek drzewa odbijał się na środku wiadra.

A. zmierzyć odległość od drzewa do wiadra
B. odjąć głębokość wody od wysokości oczu
C. zmierzyć odległość od środka wiadra

Wysokość drzewa wynosi około: A x B / C

Aby uzyskać większą dokładność, powtórz pomiary i obliczenia, przesuwając wiadro w nowe miejsce tak daleko od drzewa, jak obliczona wysokość drzewa.


1

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To jest łatwe.

Rozważmy, że wysokość drzewa wynosi x. Zmierz długość cienia x.

Weź kij i zmierz jego wysokość. Zmierz też cień. Powiedzmy, że kij ma wysokość „y”, a cień ma długość „b”.

Zrób proporcję. y: b :: x: a. Musimy znaleźć x. Czy Y * A. Podziel tę odpowiedź za pomocą b. Ta odpowiedź to x, a zatem jest to wysokość drzewa.


Dopóki kąt padania słońca jest taki sam między kijem a drzewem, jest to całkiem sprytne :)
ThreePhaseEel

1

Wspinaj się po drzewie za pomocą kabla Ethernet lub światłowodu. Przetnij kabel / włókno na dole i zakończ. Użyj 15 000 $ certyfikatu kablowego / światłowodowego Fluke Versiv z odbłyśnikiem czasowym (TDR) lub optycznym TDR, aby zmierzyć wysokość w zakresie kilku długości fali.


0

Użyj drona! (lub latawiec lub balon)

Wydaje się to dość oczywiste, ale jeśli przelecisz jednostkę GPS na szczyt drzewa, możesz odjąć wysokość podstawy drzewa i określić wysokość drzewa.

Dron jest zdecydowanie najłatwiejszą metodą: zmierz wysokość podstawy drzewa podczas konfigurowania drona, naciskaj przycisk w górę, aż dron unosi się nad drzewem, i odczytaj wysokość.

Ta metoda jest prawdopodobnie najszybsza, jeśli masz wiele drzew, które musisz zmierzyć.


GPS klasy konsumenckiej nie jest dokładny z dokładnością do 5 m dla wysokości. Możesz to zrobić za pomocą quadkoptera wyposażonego w barometr i termoparę, ale nadal nie jestem pewien, czy skończyłbyś z wystarczająco dużą dokładnością.
Doresoom

To prawda, ale możesz kupić ten gadżet: gizmodo.com/... i dostać go do kilku centymetrów.
gbronner

3
Podczas gdy twoja metoda jest technicznie wykonalna, będziesz musiał mieć quadkopter 300-500 $ ORAZ wydać 900 $ na super dokładny moduł GPS. Myślę, że użyję kija o tej samej długości co moje ramię.
Doresoom

Zaletą jest to, że działa na wiele różnych rodzajów drzew. Mam cały las pełen nakładających się szeroko rozgałęzionych drzew, a uzyskanie wyraźnego widoku na szczyt dowolnego drzewa jest trudne, szczególnie w lecie, kiedy wszystkie mają liście. Możesz również poprosić drona, aby podniósł linię monofilamentu i zmierzył jej długość, ale jest to nieco trudniejsze.
gbronner

2
Prawdziwą zaletą jest to, że masz teraz drona po zakończeniu pomiaru drzewa.
JohnFx,

0

Aby rozszerzyć inne odpowiedzi, jeśli chcesz znać kąt w kierunku czegoś przed sobą, takiego jak drzewo, dom, wzgórze lub cokolwiek innego, możesz użyć gwiazd lub innych ciał niebieskich, a nawet satelitów. Wszystkie mają określony kąt (wysokość), pod którym pojawiają się w określonym czasie z określonego miejsca na Ziemi. Zapewnia bardzo precyzyjny pomiar bez użycia narzędzi. Może po prostu internet, aby obliczyć wartości w oprogramowaniu planetarnym stron internetowych.


0

Użyj skały: (Aby uzyskać szybkie wyniki przejdź do UWAGA)

Miałem taki, który był bardziej zabawny niż cokolwiek innego. Możesz użyć skały (Zakładając, że wysokość drzewa znajduje się w odległości rzucania, możesz wybrać małą skałę) i użyć 1-wymiarowych równań kinematycznych z mechaniki klasycznej.

Może to zabrzmieć trochę przerażająco, ale tak naprawdę po prostu rzuć kamień tak mocno, jak to możliwe i zacznij odliczać sekundy, a kiedy zobaczysz, że osiąga szczyt drzewa i nagrywaj ten czas.

Następnie możesz użyć równań: Równania

Gdzie delta x jest wysokością drzewa, v0 jest prędkością początkową, vf jest prędkością końcową (która wynosi 0, ponieważ zatrzymuje się na wysokości drzewa lub w przybliżeniu wysokości drzewa), a t jest czasem, który zmierzyłeś dostać się na szczyt, który masz z liczenia. Masz dwa równania i dwie niewiadome (delta x i v0), możesz rozwiązać to przez podstawienie, eliminację lub przez algebrę macierzy (RREF), aby uzyskać wysokość drzewa). UWAGA: wysokość drzewa będzie w metrach, wiesz, lepszy format: D

UWAGA: Jest to skomplikowany sposób, prosty sposób, po zmniejszeniu pochodnych do: Zredukowana kinematyka

Widzimy, że wynik jest łatwy do obliczenia w twojej głowie, a Ostateczna funkcja więc : jeśli skała potrzebuje 2 sekund, aby zatrzymać się w powietrzu, osiągnęła wysokość około: 5 * 2 ^ 2 = 20 m

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.