Lutron Maestro CL Extreme Delay


1

Od lat nie mam nic poza sukcesem w użyciu ściemniaczy Maestro na diodach LED i lampach żarowych, ale ostatnio wybrałem nowy dimmer (MACL-153M-WH) i parę diod LED G7 Elko (łącznie 30 W) i zobacz dziwne zachowanie ze ściemniacza.

Film wideo do wykazania: https://youtu.be/_fGK0vBbITU

Zauważysz, że po włączeniu światła poziom powinien sięgać do drugiego wskaźnika od góry. Naciskam przycisk, wskaźnik przechodzi do środka, ale światła w obwodzie nie włączają się. Potem kilka sekund później jest tak, jakby ściemniacz się zresetował, wskaźnik ponownie podnosi się z dołu, a światła pojawiają się zgodnie z pierwotnymi oczekiwaniami.

Ściemniacz będzie natychmiast reagował przez chwilę, gdy światła powiodą się, ale jeśli usiądą wystarczająco długo, początkowe opóźnienie powróci.

Próbowałem dostosować różne ustawienia (poziomy przycinania, czasy włączania / wyłączania) bez powodzenia i zresetować ściemniacz z powrotem do fabryki.

Mam zamiar spróbować wymienić żarówki (nigdy wcześniej nie używałem G7), ale zachowanie dimmera jest dla mnie ogólnie mylące.


Aby to zrobić, kupiłem inny ściemniacz Maestro CL z innej lokalizacji ... to samo zachowanie. Kupiłem parę żarówek G7 Reno, takie samo zachowanie. Ran do Home Depot i podniósł parę cienkich żarówek LED Philips Phillips i działają idealnie.
roken

Odpowiedzi:


2

Zobacz listę kompatybilnych ściemnialnych diod LED firmy Lutron . Informacje na temat ściemniaczy serii CL można znaleźć na stronach 19-36.

Nie widzę żadnych żarówek G7. Powiedziałbym, że albo twoje żarówki nie są kompatybilne z twoim dimmerem, albo masz zły dimmer.

Spróbuj najpierw wymienić najłatwiej (najpierw żarówki lub dimmer), a jeśli to nie działa, spróbuj zamienić się z drugą.


Bardzo pomocne informacje.
Kris

@mjohns Dobra rozmowa.
WarLoki

G7 szczególnie poleca Lutron CL, który był naprawdę ostatecznym głosowaniem na wyjście z nimi: g7power.com/dimming
roken

@roken Widzę teraz markę żarówki G7 . Rozumiem, że Lutron nie testował tych żarówek, ale G7 przetestował ściemniacz Lutrona. W takim przypadku możesz mieć zły dimmer.
mjohns

Zamieniono żarówki G7 na inne marki o tej samej mocy w watach i nie mam problemów ze ściemniaczem. Skontaktuje się z obsługą G7.
roken
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.