Co mogę zrobić z moim nowym podjazdem, który jest wyższy niż podłoga garażu?


9

Niedawno zainstalowałem nowy podjazd asfaltowy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ze względu na nachylenie podjazdu zatrzymali się około 2 1/2 stopy od garażu. Stworzyło to problem, ponieważ koniec podjazdu był o 5 1/2 cala wyższy niż podłoga garażu. To bardzo utrudnia wsiadanie i wysiadanie motocykli.

Czy ktoś może zaproponować rozwiązanie tego problemu? Nie chcę żadnych tablic ani nic podobnego, ale coś, co wygląda na to, że powinno tam być.


14
Czy kontrahent był nagle zaskoczony, gdy zbliżyli się do garażu i odkryli, że mają problem z oceną? Dlaczego nie wykonali małej roboty ziemnej przed położeniem chodnika?
Craig,

11
Ogółem cuchnie to całym złym planowaniem i okropnym wykonaniem zadania.
Michael Karas

5
Myślę, że to powinno stać się „sławnym” pytaniem, ponieważ jest to szkolny przykład tego, jak nie należy robić rzeczy. To również wyjaśnia w najlepszy możliwy sposób, jaki jest cel inżynierów i plany. @ 65eglide, jeśli chodzi o twoje pytanie, wylałbym trójkątny element betonowy prowadzący od szczytu podjazdu do poziomu garażu. Ale w zależności od innych stoków może to prowadzić do przedostania się wody do garażu, gdy występują ulewne deszcze. Idealnie byłoby umieścić szczelinę odpływową, ale jest to bardziej skomplikowane, ponieważ musisz tworzyć kanały. Umieść rury łączące się z kanalizacją itp.
starter python

1
Wygląda na to, że potrzebujesz tych facetów: en.wikipedia.org/wiki/Catch_a_Contractor

6
Zwodzony z garażu do kopca asphalt.That pozwoli na motocykli i utrzymanie przed wodą (zakładając, że most jest, gdy pada deszcz).
Tester101

Odpowiedzi:


12

Wygląda na źle zrobioną - trawę należy usunąć przed ułożeniem nawierzchni, w razie potrzeby należy ją poprawić, aby woda nie spływała z podjazdu do garażu.

Aby uzyskać prymitywną naprawę, umieść szczelinę odpływową naprzeciw garażu, aby kierować wodę, i wypełnij dużą ilością „zimnej łaty”, aby nachylenie między nimi było jak najbardziej gładkie, a nie ta ogromna kropla na końcu chodnika.

Aby uzyskać lepszą naprawę, zatrudnij innego wykonawcę nawierzchni ...


1
I myślę, że to jest odpowiedź. Nie ma tu nic do dodania, z wyjątkiem sugestii, aby pozwać wykonawcę za to, że zadanie wykonano naprawdę źle.
Marek Oleszczuk

1

Miałem podobny problem: podjazd do wymiany płyty betonowej spoczywał kilka centymetrów wyżej niż płyta w podłodze garażu. Co zrobić z napływającą wodą i radzeniem sobie z różnicą wysokości.

W twojej sytuacji, ponieważ masz ziemię między asfaltem a garażem, a także przyzwoitą ilość miejsca, wykopanie rowu odwadniającego między asfaltem a garażem pozwoli ci na umieszczenie długości francuskiej rury spustowej szczelinowej do kontrolowania wody i użytkowania skały i kostka brukowa, aby wyrównać różnicę wysokości dwóch powierzchni.

Wykop wykop kilka centymetrów głębiej niż rura, aby umożliwić owinięcie rury szmatką blokującą chwast (aby ją odblokować), a następnie wypełnij przestrzeń wokół i nad rurą wybieloną skałą. Wypełnij resztę obszaru skałą opadającą na powierzchnię, aż będziesz miał około 1 1/2 "krawędzi asfaltu i garażu pokazanego nad skałą. Przykryj skałę 12x12" płytkami krajobrazowymi (szary kolor, jeśli chcesz, aby nie były zauważalne, czerwone, jeśli chcesz, aby miejsce było bezpieczniej oznaczone). Następnie możesz płynnie przejechać motocyklem po okolicy. Jeśli zdarzy się, że przejedziesz oponę samochodową po tym obszarze, płytki są wystarczająco duże, aby wytrzymać chwilowe naciski, ponieważ są podtrzymywane przez skałę. Za pomocą tej metody włożyłem kilkaset pasz do francuskiego odpływu i działa dobrze, aby kontrolować wodę, robi przyzwoity chodnik i zawsze wygląda ładnie.


0

Byłem tam, zrobiłem to; tkanina krajobrazowa i kruszony kamień.


1
Wyjaśnij, jak ich używałeś. Dzięki!
Niall C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.