Czy odbudowanie pokładu zewnętrznego jest lepsze przy użyciu śrub lub gwoździ?


4

Mam pokład, który jest stary i rozpada się, więc czas go wymienić. Aby wymienić deski pokładowe, planuję usunąć istniejące, zmierzyć deski, wyciąć nową deskę i umieścić ten sam rozmiar i płytę na miejscu. Pokład nie został wymieniony od dwudziestu lat i obecnie ma gwoździe. Wiele tutoriali i badań pokazuje za pomocą śrub. Po przeszukaniu pod tag Nie widziałem żadnych pytań, dlaczego śruby byłyby lepsze niż gwoździe, które wyobrażam sobie z czasem. Dlaczego więc śruby lepiej nadają się do desek niż gwoździe? Czy istnieje specjalna śruba inna niż zwykła śruba do drewna, która byłaby przydatna dla pokładów?


Zach ma rację. W przypadku desek użyj śrub. Do struktury używaj gwoździ i opóźnień. Oni robią " śruby pokładowe „teraz, zaprojektowane specjalnie dla desek. Są pokryte powłoką zapobiegającą korozji i są dostępne z głowicami Torx (co jest lepsze niż Phillips, choć nie tak dobre jak Robertsona).
Tester101

@ tester101 co to jest Robertson?
DᴀʀᴛʜVᴀᴅᴇʀ

@Darth_Vader: kwadratowy napęd śrubowy.
Martin Argerami

Odpowiedzi:


5

Śruby lepiej trzymają się z czasem, więc są lepsze. Użyj długiej (3 ") śruby klasy zewnętrznej, a będziesz w porządku. Unikałbym stali, ponieważ są drogie, a czasem kruche.

Jeśli leżące poniżej legary są w zgniłym kształcie, wróć i zapytaj o nie.


5

Nie najlepsza odpowiedź, ale:

Użyj śrub na górnych płytach, gdzie ludzie będą chodzić boso. Każde dziecko ma niegrzeczną dziurę od paznokci (naturalnie), które trochę się wbijają.

Użyj dużych ** gwoździ, aby przymocować belki krzyżowe do głównej struktury. Gwoździe nadają się tylko do trzymania przy ścinaniu, tj. Gwoździe powinny być zawsze (i tylko być) równoległe do podłoża.

Użyj dużych wkrętów do drewna, aby połączyć ramę 4x4 (?), Główne, duże części.

Twój pokład doświadczy zmian temperatury, a drewno i elementy złączne nie będą się dostosowywać w tym samym tempie. Z tego powodu chcesz dać trochę w talii. Chcecie też dać trochę ze względu na sporadyczne siły, które ludzie na nią wkładają. Paznokcie dają trochę. Śruby nie dają absolutnie nic; zniszczą drewno, zanim się wycofają.

Zakładanie śrub na „deski podłogowe” spowoduje szybsze zużycie desek, ale moim zdaniem jest to poświęcenie, aby zapobiec zranieniu wrażliwych ludzi.

Zobacz także to pytanie. Ci ludzie są o wiele mądrzejsi i bardziej zwięzi niż ja.


Celowo nie wspomniałem o typ / powłoka dla tych łączników, ponieważ @Craig wykonał fantastyczną pracę wyjaśniając to.
Zach Mierzejewski

Dobry punkt na temat nieelastyczności śrub. I bardzo dobry punkt, że główki gwoździ podnoszą się i zaciskają palce. Mój duży palec wznosi się teraz z pamięci. Ale jak często śruby naprawdę uszkodzić taras? A po jakim czasie? Nawet jeśli wciągną się na pół, możesz wywiercić nową obok starej (ładnie? Niekoniecznie, ale jaka talia jest jeszcze ładna po 15 latach bez względu na to, jak ją zbudujesz? :-)
Craig

To dobra odpowiedź. Również dwie inne rzeczy. Przykręcasz deski podłogowe, aby można je było łatwo wymienić. Również uderzenie w śrubę z pogłębieniem stożkowym przy śrubie 1/4 cala zajmuje dodatkowe 5 sekund na śrubę. Będzie wyglądać lepiej, będzie gładsza i prawdopodobnie zaoszczędzisz 5 sekund na wkręceniu - chyba że po prostu lubisz wkręcać dłużej :)
DMoore

4

Uzgodnione, użyj śrub. Gwoździe będą się wysuwać, a cykl kurczenia / pęcznienia, gdy drewno wysycha, staje się mokry, a następnie ponownie wysycha, dzięki czemu gwoździe mogą wydostać się z otworów i nieco luźniejsze otwory. Śrub nie można odepchnąć. Musiałyby zostać skręcone, a siła nacisku na płaską spiralną krawędź gwintu od dokręcenia śruby pozostanie na bardzo długi czas.

Jednak; to zapewne nie ulega wątpliwości, ale użyj dobrze śruby i odpowiednie wieszaki i inny sprzęt.

Ponieważ chromowany arsenian miedzi (CCA) nie spełnia swoich oczekiwań w zakresie obróbki drewna pod ciśnieniem, zastępcze koktajle chemiczne są bardziej reaktywne chemicznie z cynkiem i mogą powodować szybszą korozję (zniszczenie w ciągu lat zamiast dziesięcioleci). Twoje śruby nie będą się trzymać, jeśli zgniją się w łuszczącą się rdzę przez całą drogę, a jeśli wieszaki legarowe zgubią się, talia się zawali.

Niektórzy (najczęściej?) Producenci części ze stali ocynkowanej ogniowo (cynkowanej) na ogół nie gwarantują, jak długo ich produkty będą stykać się z tarcicą poddaną obróbce ciśnieniowej. Cynk jest ofiarny, więc ulega korozji zamiast leżącej pod nim stali. Ale miedź w naparze chemicznym, który poddaje się obróbce ciśnieniowej, na zawsze koroduje cynk, a stal pod nią rdzewieje. Mimo to, nawet jeśli produkt ma dożywotnią gwarancję i można uzyskać serwis pomimo używania części z drewnem poddanym obróbce ciśnieniowej, prawdopodobnie oznacza to, że producent wymieni części. Nie odbudują twojej zwiniętej talii. Musisz to zrobić sam.

Ocynkowane części są prawdopodobnie w porządku, jeśli używasz naturalnego cedru lub sekwoi, ponieważ nie ma dodanych substancji chemicznych, które atakują powłokę cynkową.

Nowszą rzeczą w powlekanych częściach są wieszaki i śruby z polimeru (tworzywa sztucznego) lub części powlekane cynkiem i polimerem.

Stal nierdzewna jest prawdopodobnie najlepsza dla odporności na korozję, ale kosztowna.

Powodzenia!


0

Problem z pokładami polega na tym, że są one na zewnątrz, co oznacza, że ​​mają tendencję do rozszerzania się i kurczenia w związku ze zmianami wilgotności i temperatury. Spowoduje to obluzowanie paznokci.

Najlepszą rzeczą do zastosowania jest konstrukcja śruby i podkładki, ponieważ można ją naturalnie wyginać.

Ponieważ przykręcanie każdej pojedynczej płyty na powierzchni pokładu byłoby czasochłonne i kosztowne, opłacalną alternatywą jest jakiś system śrubowy na pokładzie, wykorzystujący śruby zagłębione tylko dla konstrukcji.

Powinieneś użyć systemu śrubowego ze stali nierdzewnej, brązu silikonowego lub mosiądzu, takiego jak Tiger Claw. Nowoczesna tarcica jest obrabiana ACQ, która szybko degraduje każdy ocynkowany łącznik.


0

Nauczyłem się używać śrub, najlepiej kwadratowych, jeśli nie jest to moja następna główka gwiaździsta, jest też specjalny drążek pokładowy, który pomaga w zdobyciu pokładu. Zgrywanie ich starych gwoździ będzie najtrudniejszą częścią po tym, jak zostanie przycięte i wkręcone

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.