Automat do otwierania drzwi garażowych otwiera się, gdy uderzy o podłogę


8

Mam otwieracz do drzwi garażowych, który działa dobrze do około ostatniego miesiąca. Teraz, podczas cyklu zamkniętego, gdy uderzy o podłogę (gdzie normalnie by się zatrzymał), przełączy się z powrotem w cykl otwarty. Stworzyło kilka zdarzeń „Ack zostawiłem otwarte drzwi garażu”, dopóki się nie domyśliłem! Masz pojęcie, co by to spowodowało? Ma około 5 lat, sam go zainstalowałem.

Odpowiedzi:


8

Jest to najprawdopodobniej spowodowane funkcją automatycznego cofania. Tutaj drzwi się odwrócą, jeśli uderzą w przeszkodę podczas zamykania.

Jedną z możliwych przyczyn jest przeszkoda na podłodze w miejscu, w którym drzwi stykają się z podłogą. Poszukaj nieprawidłowości na podłodze i na dole drzwi garażu. Możesz znaleźć coś przyklejonego do dolnej uszczelki drzwi garażu.

Inną możliwą przyczyną jest wyregulowanie drzwi. Większość drzwi, które widziałem, ma cztery regulacje; 1) Siła otwarta; 2) siła zamykająca; 3) otwarta odległość podróży; oraz 4) bliski dystans podróży. Spojrzałbym na wprowadzanie korekt do bliskiej odległości podróży.


zdarza mi się to, gdy tylko trochę lodu i śniegu gromadzi się w miejscu, w którym drzwi uderzają o podłogę. Nie wygląda dużo, a może nawet wygląda na zamknięty, ale muszę to wyczyścić.
mohlsen

4

Niektóre, zwłaszcza Craftsman, mają wyłączniki krańcowe zamontowane na szynie łańcuchowej. Mają zły nawyk pełzania i powodują ten problem. W przeciwnym razie problem prawdopodobnie dotyczy dostosowania czułości, jak wspomniano w ostatnim poście.


2

Jeśli masz czujniki po obu stronach drzwi garażu, wyczyść je i upewnij się, że nic nie przeszkadza w komunikacji między nimi. Być może poszukaj czegoś pod drzwiami garażu (gumowa izolacja), które mogą wisieć i zasłaniać czujniki, zanim garaż uderzy o podłogę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.