Instalacja mechanizmu otwierania drzwi garażowych - przewodowe czy gniazdko elektryczne?


10

Instaluję otwieracz do drzwi garażowych i muszę uruchomić nowe okablowanie, aby uzyskać zasilanie do urządzenia. Urządzenie można podłączyć na stałe lub podłączyć do gniazdka. Skłaniam się teraz ku opcji wyprzedaży, ponieważ wydaje się ona bardziej uniwersalna. Czy jest to po prostu kwestia osobistych preferencji, czy też istnieją ważne powody, aby wybrać jedną opcję zamiast drugiej?


4
Upewnij się, że NIE podłączysz go do włącznika światła, jak ktoś w przeszłości zrobił z domem, który obecnie posiadamy: - /
David Oneill

Odpowiedzi:


13

Osobiście wolałbym, aby mój otwieracz do drzwi garażowych był zasilany z gniazdka, aby móc odłączyć to urządzenie, gdy muszę coś z tym zrobić, zamiast szukać wyłącznika. Poza łatwością wyłączania, nie sądzę, aby istniał jakikolwiek ważny powód operacyjny, aby to zrobić.

Oczywiście, jeśli twój następny otwieracz nie może być okablowany, może to być powód, aby nie okablować tego (gniazdko będzie już we właściwym miejscu następnym razem).


Miałem podobne myśli, choć wprawdzie nie zastanawiałem się nad następnym otwieraczem. Przekroczę ten most, kiedy do niego dojdę! Dzięki za wgląd.
ajk

1
Dodałem wylot do sufitu tuż nad mechanizmem otwierania drzwi garażowych; dodatkowa wtyczka przedłużacza przydała się więcej niż raz.
przekroczenie poziomu z

5

W niektórych krajach (na przykład w Szwecji) podłączanie przewodów elektrycznych jest nielegalne, chyba że jesteś autoryzowanym elektrykiem.

Dzięki temu punkty sprzedaży są prostsze i bezpieczniejsze w obsłudze.

Hardwiring wygląda lepiej, OTOH, i nie można go łatwo modyfikować. :)


Nadal nie pomaga, jeśli nie ma wyjścia :)
gregmac

Ciekawa notka o Szwecji, dzisiaj nauczyłam się czegoś nowego :). Zgadzam się, że sprzęt przewodowy może wyglądać lepiej, ale myślę, że wszechstronność gniazdka wygra dla mnie. Dziękuję za Twój wkład!
ajk

@gregmac: True. ;) W takim przypadku potrzebujesz elektryka, aby podłączyć gdzieś gniazdko. Wierzę, że większość okablowania i instalacji możesz wykonać samodzielnie, po prostu nie podłączaj go do bezpiecznika sieciowego.
Macke

2

Sprawdź swój lokalny kod - podłączenie na stałe urządzenia do gniazdka może być nielegalne.

Nie rozumiem tego uzasadnienia, ale dotyczy to np. Zainstalowanego oświetlenia w niektórych gminach.


2
Pierwotny powód prawdopodobnie ma związek z idiotami prowadzącymi przedłużacze za ścianami i innymi głupotami. Dom obok tego, w którym dorastałem, spłonął (tracąc jedno dziecko), ponieważ poprzedni właściciele „ukończyli” piwnicę i wprowadzili przedłużacze za panelami, zamiast prawidłowo je okablować. Zdecydowanie sprawdziłbym kody, ale domyślam się, że w sytuacjach, w których wylot jest odpowiedni (jak w, tuż obok mechanizmu otwierania drzwi garażowych), prawdopodobnie jest to dozwolone.
Michael Kohne

@MichaelKohne - nie rozumiem ... dlaczego prowadzenie przedłużaczy za ścianą nie powoduje problemów, których nie byłoby w przypadku twardego okablowania?
ArtOfWarfare

1
@ ArtOfWarfare - ponieważ przedłużacze rzadko są oceniane dla normalnych obciążeń wyjściowych (przynajmniej w USA gniazdka są w większości oceniane dla 15 amperów, a przewody elektryczne rzadko są w stanie wytrzymać te obciążenia) i ogólnie nie są skonstruowane w taki sposób że możesz pozostawić je na miejscu na stałe (między innymi ich elastyczność może oznaczać, że poruszają się lub ocierają o rzeczy za ścianą, gdy dom się przesuwa i wibrują). Zasadniczo nie są do tego przeznaczone, a tryby awarii mogą być tragiczne.
Michael Kohne,

1

Wszystkie gniazda garażowe muszą być teraz chronione przez GFCI (NEC 2005 był ostatnim rokiem, w którym istniał wyjątek dla punktów sprzedaży, które nie były łatwo dostępne). Jeśli z jakiegoś powodu GFCI zostanie wyrzucony, możesz nie mieć dostępu do garażu.


3
Wygląda na to, że Twoim zaleceniem jest połączenie drutu otwieracza z puszką przyłączeniową. Jeśli tak, warto to powiedzieć w swojej odpowiedzi, aby było jaśniej.
Niall C.

@NiallC. - Zgadzam się, że ta odpowiedź musi być jaśniejsza - nigdy wcześniej nie słyszałem akronimu GFCI. Zabezpieczone przez GFCI (Ground Fault Circuit Interrupter) oznacza, że ​​należy odciąć zasilanie, jeśli zostanie wykryte, że więcej prądu opuszcza źródło niż wraca przez źródło (IE, ponieważ przepływa przez osobę i do ziemi). Nie sądzę, żeby sugerowali, żebyś był przewodowy, ale ... tak naprawdę to wcale nie wydaje mi się odpowiedzią. To tylko stycznie powiązana BTW.
ArtOfWarfare
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.