Izolacja akustyczna pokoju w opłacalny sposób


9

Staram się jak najlepiej wykorzystać moją złotówkę, próbując ograniczyć hałas dochodzący do naszej sypialni z domu sąsiadów. Koszt ponownego tynkowania ściany nie wchodzi w rachubę.

Szukałem w Internecie i stwierdziłem, że być może znaczna większość hałasu będzie dochodzić przez okno, które mamy przed domem sąsiadów w pokoju. Wydaje się, że właśnie tutaj uzyskamy największą redukcję hałasu w stosunku do kosztów jego wdrożenia. Ma wymiary około 1m x 1,5m.

Czy najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłoby podwójne oszklenie tego okna? Istnieje wiele technologii redukcji hałasu i okien. Jakie są doświadczenia innych?

Odpowiedzi:


6

Przed wymianą okien możesz spróbować zasłon tłumiących dźwięk. Wyszukiwarka Google i kilka firm zaoferuje rozwiązania dla kin domowych i innych pomieszczeń.

W moim domu są okna z pojedynczą szybą. Zimą instaluję drugą wkładkę z pleksiglasu, która pomaga w pokryciu kosztów ogrzewania. Ale hałas robi ogromną różnicę. Jeśli chcesz eksperymentować, weź trochę plastiku lub sklejki i przykryj okno. Będzie to wyglądać okropnie, ale przynajmniej poczujesz, jak by to było.


1
Niedokończone zdanie na końcu?
JYelton

Ciekawe pomysły, dziękuję bardzo Michehel. Szczególnie podoba mi się pomysł tłumienia dźwięków i tymczasowego wsiadania do okna, aby sprawdzić, czy okno rzeczywiście stanowi problem.
Abarax,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.