Czy mogę uruchomić centralny klimatyzator w zimie?


14

Co się stanie, jeśli uruchomisz centralny klimatyzator, gdy na zewnątrz jest poniżej zera? Czy to ma zadziałać?

Wiem, to brzmi szalenie, ale to dlatego, że nie mieszkasz w przegrzanym apartamentowcu w Nowym Jorku zbudowanym w 1904 roku, w którym cały budynek jest pojedynczą strefą ciepła.

W naszym budynku znajduje się duży bojler w piwnicy, który działa przez określoną liczbę minut co godzinę, w zależności od temperatury zewnętrznej, wysyłając parę do każdego grzejnika w budynku. Aby upewnić się, że najzimniejsze pomieszczenie w całym budynku jest odpowiednio ogrzewane, oznacza to, że wiele pomieszczeń jest znacznie przegrzanych, a temperatura może osiągnąć górne 80. (oczywiście F).

Zwykle rozwiązaniem jest ręczne otwieranie i zamykanie okien. Najwyraźniej jest to „z założenia”, wiele naszych okien ma w rzeczywistości małe panele, które można otworzyć, aby uzyskać chłodne powietrze. Następnie temperatura spada do niższych 60 lat w pobliżu okna, podczas gdy wciąż jest 80 lat w innym miejscu w mieszkaniu, a także jest przeciągowy.

Zastanawiamy się nad zainstalowaniem termostatów na grzejnikach , ale to nie jest pytanie.

Pytanie brzmi: co się stanie, jeśli uruchomimy centralny klimatyzator, gdy na zewnątrz jest zimno, ale w środku jest ponad 80?

Centralny klimatyzator składa się ze skraplacza Aerosys THDC (który jest montowany przez „ścianę zewnętrzną” do szybu powietrza) połączonego przewodami chłodniczymi z centralą wentylacyjną, która ma typowe kanały odprowadzające do każdego pomieszczenia.

Nie sądzę, że ludzie, którzy stworzyli te skraplacze, kiedykolwiek oczekiwali, że będą działać, kiedy na zewnątrz jest znacznie poniżej zera, więc zastanawiam się, czy to powinno działać dobrze, czy z jakiegoś powodu to naprawdę chorobliwie zły pomysł.

Empirycznie działało to przez kilka miesięcy, ale kiedy zrobiło się naprawdę zimno, skraplacz wyłączył się, a teraz mam wezwanie do naprawy w firmie klimatyzacyjnej, ale nie wiem, czy to dlatego, że było tak zimno na zewnątrz lub z innego powodu.


Czy masz bezkanałowy system klimatyzacji? Również jaka jest marka i model tego systemu.
Mnc123

4
Czy próbowałeś właśnie uruchomić wentylator na centralnym powietrzu? Może to pomóc wyrównać temperaturę między chłodnymi obszarami w pobliżu okien a resztą mieszkania. Ruchome powietrze sprawi, że będzie nieco chłodniej.
TomG

1
Czy w grzejnikach brakuje zwykłych zaworów mechanicznych, które można dokręcić, aby ograniczyć lub wyeliminować przepływ wody do nich? Tego zawsze używałem na uniwersytecie, kiedy mieliśmy centralny kocioł na cały kampus i strasznie przegrzane budynki.
R .. GitHub ZATRZYMAJ LÓD

3
O mój Boże! Prawie nie mogę uwierzyć własnym oczom. Mówiąc wprost: nie żartujesz i jesteś w kraju, który moim zdaniem był rozwinięty? Żadne przestępstwo nie było zamierzone, ale nie mogę się tym zająć. Pomijając aspekty środowiskowe: czy energia jest wolna w Nowym Jorku? A może coś mi brakuje?
Jestem z Monicą

2
Wygląda na to, że na twoje pytanie już udzielono odpowiedzi, ale czy masz zawory u podstawy każdego grzejnika, aby dławić przepływ pary? W zależności od ich kształtu i wielkości stylizowana osłona przypominająca staromodną szafkę nad kaloryferem ograniczyłaby przenoszenie ciepła. Lub zostań nudystą LOL. Szkoda, że ​​powietrze przepływa w celu usunięcia ciepła z kotła.

Odpowiedzi:


14

Po zapoznaniu się z arkuszem danych technicznych urządzenia stwierdziłem, że seria LX ma dmuchawę o zmiennej prędkości, która pozwoli na pracę urządzenia w niskich temperaturach otoczenia. Określa, że ​​system może działać do 20 stopni. Wszystko poniżej tego i system nie będzie działać. Jeśli nie masz jednostki LX i masz standard, oznacza to. Urządzenie nie jest dozwolone do użytku w niskich temperaturach.

Większość systemów centralnej klimatyzacji nie działa w warunkach niskiej temperatury otoczenia, dlatego może to spowodować uszkodzenie systemu. Skraplacze mieszkalne bardzo rzadko dostarczane są z grzałką skrzyni korbowej sprężarki, a także z kontrolą niskiej temperatury otoczenia, która może modulować prędkość wentylatora skraplacza, aby utrzymać prawidłowe działanie systemu. Jest to jednak powszechna praktyka w przypadku pomp ciepła i urządzeń bezkanałowych. Większość zezwala na działanie tylko do 32 stopni. Zestaw do pracy w niskich temperaturach jest zwykle wymagany do obniżenia minimalnej temperatury pracy systemu.

Problem z działaniem klimatyzatora w chłodne dni polega na tym, że czynnik chłodniczy będzie migrował pod olejem w skrzyni korbowej sprężarki. Gdy sprężarka jest następnie zasilana, czynnik chłodniczy szybko zmienia stan, gdy jest mieszany i pochłania ciepło. Spowoduje to wypchnięcie oleju ze skrzyni korbowej i spowoduje, że sprężarka będzie pracować na sucho na oleju przez pewien czas, aż skrzynia korbowa napełni się olejem w układzie. Może to spowodować awarię sprężarki. Aby temu zapobiec, zastosowano podgrzewacz skrzyni korbowej, utrzymując sprężarkę w stanie nagrzania.

Podsumowując, jeśli twój system jest modelem LX, przestanie działać, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 20 stopni. Fakt, że system jest reklamowany jako działający w niskiej temperaturze otoczenia, oznacza, że ​​można pracować do 20 stopni. Jeśli jest to model standardowy, być może system został uszkodzony w wyniku uruchomienia go w niskiej temperaturze otoczenia.


Wow, to jest bardzo pomocne! Rzeczywiście wygląda na to, że mam standardowy model, ale zamierzam dokonać aktualizacji do serii LX.
Joel Spolsky

1
Joel, jeśli naprawdę szukasz rozwiązań obejmujących $ za tylko część swojego mieszkania, sugerowałbym zbadanie jednogłowicowej pompy ciepła Mitsubishi z pojedynczą głowicą. Możesz dostać taki, który jest (zależny od modelu) przystosowany do działania do -13 F i słyszałem, że prawdziwy limit to -20 F. Nie wszystkie mini podziały działają tak nisko, więc jeśli wybierzesz inną produkcję, potwierdź limit. Dodatkowo urządzenie zaoferuje opcję ogrzewania w razie potrzeby. Oceny wydajności Mitsubishi serii M są niesamowite. mitsubishicomfort.com/products/product-listing/wall-mount
Keith Hoffman

1
Nie zawracałbym sobie głowy zakupieniem pompy ciepła. Mieszkanie ma już wystarczające ogrzewanie. Zastanowiłbym się nad uzyskaniem wąskiego skraplacza z bocznym wylotem, który pozwala na pracę w niskiej temperaturze i który ma również sprężarkę grzałki karteru. Na dowolnej sprężarce można również zainstalować nieoryginalną grzałkę karteru. Po prostu trzeba go odpowiednio podłączyć.
Mnc123,

3

Nie oczekuje się, że zadziała, ale może.

Wiele nowoczesnych sprężarek ma blokady, które zapobiegają ich włączaniu w zbyt niskich temperaturach. Jeśli nie ma blokady lub elementu grzejnego, możesz również uszkodzić lub zniszczyć sprężarkę, jeśli włączysz ją w zbyt niskich temperaturach. Wynika to z faktu, że do sprężarki można wciągnąć raczej czynnik chłodniczy niż gazowy, co mogłoby go uszkodzić.

Ta sama zasada mówi, dlaczego wiele osuszaczy nie działa w niskich temperaturach. Ponadto, jeśli temperatura otoczenia (kompresora i skraplacza, uwaga!) Jest zbyt niska, dostaniesz oblodzenia, a system faktycznie nie będzie działał.

Oczywiście niektóre systemy są zaprojektowane tak, aby działały dobrze w zewnętrznych temperaturach zamarzania. Większość nowoczesnych samochodów uruchamia sprężarkę zimą po włączeniu odmrażacza. I oczywiście systemy HVAC w centrach danych nie utrzymałyby chłodu w maszynowniach, gdyby nie działały w chłodne dni, ale jednostki wielkości budynków często działają na nieco innych zasadach niż jednostki mieszkalne. Twój system może więc działać dobrze, w takim przypadku możesz uzyskać efekt, ale w jednostce mieszkalnej nie spodziewałbym się, że to zrobi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.