Czy mogę oprzeć drabinę o szkło hartowane bez uszkadzania okna?


10

Budujemy i właśnie teraz po zainstalowaniu okien zdałem sobie sprawę, że są naprawdę wysoko.

Okno jest wykonane ze szkła hartowanego o grubości 8 mm, szerokości 3,5 m, wysokości 2,5 mi zaczyna się na wysokości 3,5 metra nad ziemią, więc w najwyższym punkcie ma wysokość 6 metrów.

Myślałem o ustawieniu drabiny przy oknie, kiedy zamierzałem ją wyczyścić, ale nie jestem pewien, czy szkło hartowane wytrzyma nacisk drabiny i ktoś wejdzie po niej do czyszczenia.


11
Kaspang! Szkło hartowane jest twarde, z wyjątkiem jednego małego zadrapania, w którym to momencie wybucha.
Fiasco Labs,

Dostęp do okna można uzyskać w rozsądny sposób, umieszczając górę drabiny na przemian pod nią, a następnie nad nią. Będziesz potrzebował około 28-metrowej drabiny przedłużającej, co jest nieco nieporęczne, ale jest wykonalne, dopóki ziemia jest dość płaska i nie ma przeszkód w odległości około 10 stóp od ściany.
Hot Licks,

(Podejrzewam, że istnieje sposób, aby zrobić to dość bezpiecznie (i prawdopodobnie jest to robione), z odpowiednio ułożonym wyściełanym zderzakiem przymocowanym do szczytu drabiny. Ale to wymagałoby trochę analizy inżynierskiej, a także trochę testów, aby zabezpieczyć.)
Hot Licks

Odpowiedzi:


21

Nawet jeśli okna byłyby bardzo grube, nie byłyby wystarczająco mocne, aby poradzić sobie z naciskiem wywieranym przez odpowiednio ustawioną drabinę.

Drabina ma być pochylona o 25%, jak poniżej:

z Wikipedii en.wikipedia.org/wiki/Ladder#Safety

Jeśli ktoś stoi blisko szczytu drabiny, oznacza to, że około 20% jego ciężaru jest skierowane jako siła boczna, bezpośrednio w ścianę lub okno, przenoszona przez punkty narożników. To może z łatwością być setki PSI, wystarczających do rozbicia prawie każdego szkła. Siła ta jest tymczasowo mnożona, ponieważ każdy krok jest podejmowany z czymś takim jak przyspieszenie i spowolnienie (jest to podstawa kinematyki fizyki, F = ma ).

Owinięcie rogów drabiny czymś miękkim (jak gruby ręcznik) znacznie zmniejszyłoby nacisk, rozkładając jego siłę na znacznie większy obszar kontaktu. Jednak wciąż stosuje się tę samą całkowitą siłę, która może znacznie przekroczyć limit obciążenia szkła lub jego ramy.

Opieranie się o szkło jest przedsięwzięciem o wysokim ryzyku i niskim pożytku. Jeśli okno pęknie, a drabina się poruszy, czy to sprawi, że spadniesz? Czy ostre, ciężkie kawałki szkła spadną na ciebie lub zostaną wysadzone w twarz i oczy? Czy spadniesz na odłamek okna nadal trzymany pionowo w ramie?

Istnieje wiele rozwiązań, które są łatwe, bezbolesne i stosunkowo niedrogie:

  • Oprzyj drabinę obok okna
  • Zdobądź dłuższą drabinę, która może spoczywać na ścianie nad oknem
  • Ze sprzętem wspinaczkowym asekuruj z góry
  • Wynajmij rusztowanie, zbieracz wiśni lub drabinę samonośną, taką jak rama w kształcie litery A lub drabina w sadzie.

2
Jedna drobna sprzeczka. Szkło hartowane rozpada się na bardzo małe kawałki, gdy zawodzi. Duże, mocne fragmenty pochodzą ze słabego szkła; ponieważ początkowa awaria występuje, zanim naprężenie zostanie na nią wystarczające do wytworzenia więcej niż kilku złamań. Opieranie drabiny o okno to wciąż bardzo zły pomysł; ale rany zagrażające życiu / rany kłute nie stanowią większego ryzyka. Wystarczająco dużo cięć powierzchni, aby skóra wyglądała jak krwawa układanka OTOH ...
Dan Neely

1
@ DanNeely: Tak, zwykle tak jest. Jednak kiedyś widziałem, jak spontanicznie rozbite okno piekarnika rozpada się na zakrzywione odłamki podobne do igieł, głównie o długości od 3 do 4 cali i szerokości 1/4 cala, jak na tym zdjęciu . Literatura mówi Otrzymany małe kawałki tylko skłonność ze względu na zmiany w produkcji i historii szkła.
wallyk

2
Dobra odpowiedź, ale brakuje oczywistej sugestii - zdobądź długą (przedłużoną) wycieraczkę do czyszczenia okien ...
rolfl

@rolfl: Tak, dobra sugestia. Wydawało mi się, że ograniczałem się do postawienia ciała przy oknie, zamiast myśleć o tym, dlaczego chciał tam wejść.
wallyk

1
Chociaż rozpada się na stosunkowo małe odłamki, odłamki mogą pozostawać razem luźno związane. Jeśli spadniesz na jeden koniec z siłą boczną (tj. Równolegle do starej szyby), kształt może zostać zachowany (przynajmniej tymczasowo) wystarczająco długo, aby spowodować poważne obrażenia. Dodaj do tego szansę, że spowoduje upadek, a to wciąż niekoniecznie niebezpieczne
Jon Story

16

Nie rób tego Umieść drabinę nad oknem, a następnie wyczyść, wkładając ręce przez szczeble.

Czy okna nie powinny mieć sposobu, aby pochylić je do wewnątrz i oczyścić z wnętrza domu? Większość każdego nowoczesnego okna, które widziałem, ma na to sposób.

Możesz zdobyć stabilizator drabiny: wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Są to stałe okna okien. Są wysoko nad nimi i dekoracyjne. Nie zauważyłeś rozmiarów? Są bardzo duże.
Luiz Borges

1
Zauważyłem rozmiary. Czy to jedna ogromna tafla szkła? A może kilka okien obok siebie? Stabilizator umieszcza się na ramie między szybami, jeśli taki istnieje. Jeśli nie, możesz użyć stabilizatora nad oknem, a nie po jego bokach, jak na zdjęciu. Daje to trochę przesunięcia, które ułatwi pracę w oknie.
Ariel,

3
@DMoore Zakładam, że Luiz Borges kupi stabilizator. Nie jestem do końca pewien, o co pytasz. Czy opublikowałeś w niewłaściwym miejscu?
Ariel

3
Malowanie okna bez farby na pędzlu. trochę lol.
Sempie

2
@DMoore Nie rozumiesz korzystania z tego. Nie jest przeznaczony do rozciągania okien (chociaż może). Robi dwie rzeczy: ustabilizuj drabinę! To jest jego główna praca. Po drugie, odsuwa cię nieco od domu, ułatwiając pracę na samym szczycie drabiny. Firmy, które to robią, to firmy drabinkowe - są one specyficzne dla drabin, nie jest to zewnętrzny produkt na rynku wtórnym.
Ariel,

10

Albo użyj drabiny ramowej A lub rakli na słupie. Osobiście nie ufałbym mojemu zdrowiu, jeśli chodzi o wytrzymałość szkła.


+1 za belkę ssącą na słupie. Używam mojego z drabiny ramowej A.
TomG

4

Zdobądź kombinowaną gąbkę / wycieraczkę na wysuwanym drążku. Działają bardzo dobrze.

Możliwe jest również uzyskanie tych mydeł do mycia okien, które mają zintegrowany mechanizm opryskiwacza. Przymocuj je do węża ogrodowego na wodę. Z łatwością mogą rozpylać ładny i energiczny strumień mydła lub wodę w oknach o wysokości ponad 20 stóp (np. 6 metrów). Zwykle środki powierzchniowo czynne znajdujące się w mydle czyszczącym pozwalają wodzie spływać z okna i pozostawiać ją czystą po przełączeniu opryskiwacza w tryb płukania.

Używam tych środków czyszczących w sprayu do czyszczenia okien na 2. piętrze, a jeśli są szczególnie trudne miejsca, będę pracować z gąbką na słupie. Następnie ponownie spryskaj okno sprayem. Ściągaczka może wejść do gry, jeśli pozostanie zbłąkana woda.


2

Wiem, że to nie do końca odpowiada na twoje pytanie, ale oto alternatywa dla twojego prawdopodobnego problemu: dostałbym belkę do czyszczenia szyb zasilaną wodą .

plusy:

  • Wydaje mi się, że jest bezpieczniej, ponieważ pozostajesz na ziemi.
  • Nie będziesz musiał wchodzić i schodzić po drabinie.
  • prawdopodobieństwo, że okno pęknie i że możesz się zranić ORAZ musisz kupić nowe okno, jest znacznie mniejsze.

2
Prawdopodobnie pójdę na tę trasę, ale ponieważ pytanie dotyczyło drabin i szkła, wybrałem już bardziej odpowiednią odpowiedź.
Luiz Borges

1

Nie zrobiłbym tego, po prostu prosisz o kłopoty, szczególnie przy tak dużym oknie, które prawdopodobnie ugnie się pod naciskiem.

W każdym razie, jak byś wyczyścił całe okno, jeśli drabina opiera się o nie?


Pomyślałem, że JEŚLI wytrzymam drabinę, będzie to tylko kwestia oczyszczenia jednego obszaru, przesunięcia drabiny, a potem drugiego itd. Ale muszę znaleźć sposób na wyczyszczenie tego ...
Luiz Borges

2
To długa droga w górę iw dół po drabinie w kółko. Może warto po prostu wynająć podnośnik nożycowy lub podobny.
whatsisname
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.