Czy mogę bezpiecznie uruchomić 595 watów świateł za pomocą 600-watowego ściemniacza?


9

Mam 7 85-watowych lamp (łącznie 595 watów), które chcę kontrolować za pomocą 600-watowego ściemniacza.

Czy to zbyt blisko, aby być bezpiecznym? Co się stanie, jeśli usunę jedno ze świateł?


2
Pamiętaj, że jeśli użyjesz lamp LED, zużyjesz znacznie mniej energii.
Hot Licks,

Odpowiedzi:


6

Zależy to od oświadczeń producenta. Zazwyczaj urządzenia przełączające są oceniane pod kątem oczekiwanego normalnego obciążenia urządzenia. Straty ciepła w okablowaniu itp. Powinny być na tyle nieznaczne, aby można je było zignorować.

Oto, co powiedział jeden z producentów na swojej stronie internetowej :

Elektroniczne transformatory niskiego napięcia również rozpraszają część ciepła. Te nieefektywności są na tyle małe, że można je uwzględnić w rankingu ściemniacza. Ściemniacz Lutron ELV UL wymieniony na 600 W może być obciążony pełnym obciążeniem lampy 600 W. W przypadku połączenia z innymi ściemniaczami obowiązują standardowe zasady obniżania wartości.

Jeśli jednak masz oddzielny transformator od świateł (taki jak transformator magnetyczny w przeciwieństwie do wielu żarówek CFL), musisz również wziąć pod uwagę obciążenie transformatora.


Ściemniacze niskiego napięcia mają zwykle moc 150 lub 300 W. Jest to ściemniacz o mocy 600 W. Jest to typowy wskaźnik napięcia sieciowego. Co sprawia, że ​​zakładasz, że jest to aplikacja niskiego napięcia?
Speedy Petey,

Może działać ze wszystkimi żeberkami na miejscu, ale prawdopodobnie stopi plastikową płytę ścienną.
sborsher

6

Osobiście zawsze zwiększam rozmiar ściemniacza, jeśli jestem tak blisko limitu. Jeśli jest połączony z innymi ściemniaczami, to obniżanie wartości zmusza cię do tego.

Czy to zadziała, absolutnie.

Najprawdopodobniej zawiedzie wcześniej przy tak wysokim obciążeniu.

Na pewno zrobi się bardzo gorąco.

Czy to będzie niebezpieczne, nie, nie do końca.


3

Chociaż prawdopodobnie ci się to nie uda, nie jest to dobry pomysł. Moc lampy 85 W jest prawdopodobnie gorsza niż 10% dokładności, więc możesz z łatwością przekroczyć 600 W. Radzę usunąć jedno światło lub uzyskać mocniejszy ściemniacz.


3

Pracuje tu kilka czynników, z których wszystkie sprawiają, że 600 watów żarowego oświetlenia wymaga ściemniacza o mocy ponad 1000 W:

  • Większość ściemniaczy, które ludzie wybierają (początkowo), są tak tanie, jak to możliwe. Może wytrzymać obciążenie znamionowe, ale nie na długo. Ponieważ jest to ściemniacz, istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie on cały czas ustawiony na 100%. Ustawienie 80% (pełnego włączenia ) przyciemnienia sprawi, że przełącznik (i światła) będą działały znacznie dłużej niż 100%
  • Po pierwszym włączeniu światła żarowe mają wysoki „prąd rozruchowy”, który jest 2–10 razy większy niż prąd w pełni rozgrzany. Już tylko dlatego prawdopodobnie większość ściemniaczy nie wytrzymuje roku.
  • Jeśli ściemniacz nie jest zaprojektowany do wymuszania łagodnego rozruchu (jak to było typowe dla wszystkich ściemniaczy z lat 70.), wielu (jeśli nie większość) użytkowników używa przełącznika, aby rozpocząć od ustawienia 100%. Maksymalizuje to zużycie elektroniki od początkowego prądu rozruchowego.

Czy zastanawiałeś się nad podziałem światła? Podział ich na dwa lub trzy obwody, być może geograficznie, aby umożliwić stosowanie tanich ściemniaczy, a także zapewnić większą kontrolę oświetlenia.


2

Jeśli ściemniacz ma moc znamionową 600 watów, będzie on obsługiwał 600 watów. Większość faktycznie poradziłaby sobie z mocą ponad 600 watów, ale (podobno) zawiodłaby szybciej. W ogóle nie widzę obaw. Twoim zmartwieniem powinien być produkt, który nie przestrzega wskazówek. Jeśli to nie uspokoi twojego umysłu, musisz zadzwonić do producenta. [Chociaż nie widzę żadnego producenta, który przyznałby, że 600 watowy ściemniacz ma moc 500 watów]


1
Nie wydaje mi się, żeby w ogóle było powiedziane, że 600-watowy ściemniacz poradzi sobie „znacznie ponad 600 watów”.
Speedy Petey,

1
Renomowani producenci zawsze będą mieli dobry margines bezpieczeństwa w specyfikacjach. Jeśli więc ściemniacz pochodzi od dobrej marki, prawdopodobnie sobie z tym poradzi.
Mobius Pizza

1

Z mojego doświadczenia z SCR lub TRIAC (zwykle używają ściemniaczy „chipowych”), moc znamionowa jest w „idealnych” warunkach (tj. Obszar, w którym zamontowane jest urządzenie, mówi „temperatura pokojowa”). Mam nadzieję, że teraz, ponieważ znajdują się w urządzeniu komercyjnym, zostały odpowiednio sklasyfikowane, ale widziałem więcej niż kilka urządzeń, w których specyfikacje układów zostały skopiowane do specyfikacji urządzenia bez odpowiedniej oceny.

TL; DR, osobiście wybrałbym ściemniacz o mocy 1000 W, ale 600 powinien działać.


0

Krótka odpowiedź brzmi: jeśli ma moc 600 w żarowe obciążenie i masz 600 w żarowe obciążenie i został prawidłowo zainstalowany, jesteś dobry.

Im dłuższa odpowiedź, tym cieplej działa każde urządzenie elektroniczne, tym krótsze jest jego życie. btw i znajduje się obok lub pomiędzy innym ściemniaczem w skrzyni z przetłoczeniami, prawdopodobnie ma teraz moc 500 lub 400 watów i powinien być oznaczony.

W zależności od tego, w jaki sposób zostało wykonane (i kiedy zostało wykonane), albo zrobi się cieplejsze, kiedy jest obrócone do góry lub kiedy jest przyciemnione. Nie wszystkie są pod tym względem takie same.


0

Zgadzam się, że 600 Watt nie jest wystarczająco duży, Potrzebujemy 20% bufora do ciągłych obciążeń w dowolnym obwodzie, na przykład transformator 48 va z wtórnym napięciem 24 V jest „dobry” dla 2 amperów, ale przy zerowej poduszce, w rzeczywistości a Transformator 24 wolt przy 48 va może z łatwością obsłużyć tylko 1,6 ampera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.