Niespójne zdalne otwieranie drzwi garażowych


11

Mamy pojedynczą bramę garażową z otwieraczem i dwoma pilotami. Z obydwoma pilotami uzyskujemy wyjątkowo niespójne wyniki (wymiana baterii nie naprawia). Kiedy wychodzimy rano i jesteśmy tuż za drzwiami i chcemy, aby się zamknął, pilot ledwo działa. Czasami musimy postawić 20-30 razy, aby w końcu się zamknęło. Jednak kiedy przybywam do domu, pilot zdaje się działać z 2-3 domów dalej.

Dziś rano pilot w ogóle nie działał, gdy próbowałem go zamknąć. W rzeczywistości wszedłem do garażu z pilotem i położyłem go obok otwieracza i nie zamknął się. Kiedy wróciłem do domu pół godziny później, zadziałało idealnie.

Nie mieliśmy innych problemów z bramą garażową. Przewodowy przełącznik wewnątrz garażu działa podobnie jak klawiatura bezpieczeństwa na zewnątrz. Przeczytałem, że powinienem upewnić się, że antena jest prawidłowo podłączona, ale nie wydaje się, żeby to był winowajca, gdyby znów zadziałał pół godziny później.

Czy potrzebuję tylko 2 nowych pilotów?

Edycja: To Chamberlain Whisper Drive Plus, 3/4 HPS. Nie mam pojęcia, ile ma lat, ale wydaje się dość nowy.


Zdecydowanie brzmi jak problem zakłóceń radiowych. Czy to zawsze działało w ten sposób? Czy zainstalowałeś otwieracz? Jak stare to jest? Marka / numer modelu? Większość otwieraczy ma antenę, która jest tylko krótkim kawałkiem drutu zwisającego w dół - czy może jest w środku lub przylega do jakiegoś metalu, czy też zmiana jego położenia pomaga? Czy klawiatura jest bezprzewodowa czy przewodowa? Czy próbowałeś zmienić / zresetować kody w pilotach?
gregmac,

Nie zawsze tak było, o ile byłem w domu. Wydaje się, że jest coraz gorzej. To dziwne, ponieważ wydaje się, że musi się „rozgrzać” przy pierwszym użyciu w ciągu jednego dnia, a potem jest w porządku. Nie zainstalowałem otwieracza i nie wiem, ile ma lat. Wydaje się dość nowy. Zredagowałem oryginalne pytanie w Make and Model. Poruszałem drutem antenowym, który zwisa bez powodzenia. Klawiatura jest okablowana. Nie próbowałem zmieniać kodów na pilotach - mogę tego spróbować.
Mike Cole,

Przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi.
Mike Cole,

Czyż nie byłoby tak, że miałaby w swoim świetle żarówkę CFL lub LED, prawda? Mogą one powodować zakłócenia częstotliwości radiowej. Z drugiej strony pytanie, które wywołało tę możliwość, było po prostu złym panelem
Ecnerwal,

Zadzwoń do obsługi klienta Chamberlain, są niesamowitą pomocą i nie dbają o to, czy masz gwarancję, czy tylko nowego właściciela potrzebującego pomocy ze starszym systemem. Również koszt aktualizacji do myQ jest niewielki i warto, kup 1 przycisk wewnętrzny myQ 2 nowe piloty samochodowe i interfejs internetowy.
Tyson

Odpowiedzi:


4

Widziałem zakłócenia wspomniane w kilku odpowiedziach. Moje przyciski przewodowe działały za każdym razem. Żaden z pilotów (w tym kod dziurkowania) nie zadziałał. Wdrapałem się na drabinę i zauważyłem trzask i migotanie świetlówki kompaktowej CFL. Wziął CFL. Zakłócenia na pożegnanie Wszystko działa. Dzięki


To był dokładnie mój problem. Otwieracz zawierał niektóre z tych nowszych żarówek LED. Gdy je wyjąłem, zaczęło działać zgodnie z oczekiwaniami.
CodeNaked

Miałem również ten problem z żarówkami LED. Doprowadził mnie do szału, ponieważ nie mogłem tego pojąć. Objawy: utrata zasięgu, niespójne wyniki po naciśnięciu pilota, niemożność zaprogramowania łącza domowego w samochodzie, siwe włosy. Gdy tylko wyjąłem żarówkę LED, wszystko działało dobrze.
Papa Burgundia

4

To. 100 razy to. Przyczyną problemu był Darn CFL i przez ostatnie 5 lat próbowałem dowiedzieć się, dlaczego pilot działa z odległości 100 stóp, ale nigdy z odległości 10 stóp. Okazuje się, że automatyczne 15m światło utrzymywało świetlówkę CFL, kiedy wychodziłem, ale światło nie było włączone, kiedy przybyłem, dopóki pilot nie zadziałał. Wreszcie!


2

Mam otwieracz do drzwi szambelana i też tego doświadczyłem. Kupiłem nowy pilot i działa bezbłędnie.

Mam też innego pilota, który teraz zawodzi w ten sam sposób. Podejrzewam, że to problem z baterią, ponieważ czasami podskakuję w uchwycie i zadziała. Myślę, że może kontakty są lekko skorodowane. Pomaga także ogrzać urządzenie moimi rękami.

Myślałem też, że może to po prostu zawodzić elektronika. To może się zdarzać również sporadycznie.

Zakup nowego zdecydowanie go rozwiązał.


1

„Rozgrzewka”, której doświadczasz (w połączeniu z pogarszaniem się wraz z postępem zimy) sugeruje mi, że temperatura pilotów ma znaczenie. Spróbuj zabrać ze sobą jednego z pilotów na noc i sprawdź, czy ciepły pilot nadal napotyka trudności rano.

Jeśli jest to związane z temperaturą, to prawdopodobnie dlatego, że baterie alkaliczne nie działają tak dobrze, gdy są zimne. Lit i NiCd są znacznie bardziej odporne na zimno i mogą działać lepiej dla Ciebie.


To fantastyczny pomysł. Nigdy o tym nie myślałem. Spróbuję!
Mike Cole,

Przepraszam za opóźnienie. Właśnie zamówiłem baterie litowe. Zobaczą, jak działają. Po rozwiązywaniu problemów i twoich danych jestem pewien, że jest to związane z temperaturą.
Mike Cole,

Bateria była litowa CR2032, więc nie sądzę, żeby to był problem.
Mike Cole

Właściwie zgadzam się z tą odpowiedzią bardziej niż większość tutaj. Nie wspominając, że CFL nie ma znaczenia, ale .... z pewnością nie powodują problemu, gdy są wyłączone !!! W rzeczywistości piloty do otwierania drzwi garażowych nie są solidnymi urządzeniami RF. Świeże baterie, czyste styki na bateriach i przyciskach mają kluczowe znaczenie. Przyciski nie zawsze są łatwe do czyszczenia, niektóre są odsłonięte, inne są zamknięte, ale często jest to po prostu „utlenianie” i temperatura
noybman

1

Po pierwsze, kiedy naciskasz przycisk na pilocie, staraj się nie naciskać zbyt długo, krótkie impulsy są lepsze niż długie, wynika to z faktu, że bateria ma niewielką resztkową pływalność, że dodatkowe napięcie zużywa się przy pierwszym naciśnięciu .

Po drugie, czasami trzymam rękę / nadgarstek na pilocie i próbuję stworzyć „ścianę”, o którą sygnał jest kierowany na cel. Czasami wzmacnia sygnał.

Po trzecie .. Gdzie znajduje się lokalizacja odbiornika? Wewnątrz urządzenia będzie krótki drut, który możesz spróbować odsłonić bardziej. Ale najprawdopodobniej ściana przeszkadza, gdy próbujesz w jednym kierunku (wychodząc)

Wątpię, czy masz zagłuszanie sygnału, z tego, co opisujesz, jest zbyt konsekwentne, po prostu baw się ze skutecznością sygnału w różnych punktach, a następnie spróbuj znaleźć przeszkody, możesz następnie znaleźć odpowiednie rozwiązanie.


1

Ten sam problem występuje z moim otwieraczem drzwi garażowych podkomorowych 3/4 KM. Rano muszę kliknąć pilota 10 lub więcej razy, aby otworzyć bramę garażową, a kiedy wrócę do domu, działa z trzech domów. Jeszcze go nie naprawiłem, ale z tego, co przeczytałem, wydaje się, że jest to główna płyta logiczna w obudowie drzwi garażu, traci pamięć, jeśli nie użyję jej z dnia na dzień. Po otwarciu działa dobrze, o ile używam go co dwie lub trzy godziny. Od tego czasu zadzwoniłem do Chamberlaina i potwierdzili, że prawdopodobnie jest to płytka logiczna, powiedzieli, że może to być zwarta lub pęknięta płytka drukowana.


Witamy w SE. Świetna odpowiedź, jestem pewien, że inni uznają to za przydatne. Wolimy, aby odpowiedzi tutaj koncentrowały się na pytaniu i rozwiązaniu ich problemu, zamiast na długiej historii. Mam nadzieję, że nie przeszkadza ci edycja.
BMitch

1

Przejrzałem odpowiedzi wszystkich, a potem zrobiłem sobie przerwę, myśląc, że wszystko działa dobrze. Wyszedłem do garażu i nacisnąłem przycisk, aby otworzyć drzwi garażu i. . . NIC Pamiętałem, że ten przycisk miał czerwony blask, a teraz nie. Wyciągnąłem drabinę z powrotem i podszedłem do mechanizmu otwierania drzwi garażowych. wszystko wyglądało dobrze. Wcisnąłem przycisk, który miałem w kieszeni, i drzwi zaczęły się otwierać. Przyjrzałem się bliżej temu, jak ktokolwiek to podłączył, i pomyślałem sobie, że to wygląda trochę dziwnie. Poruszyłem palcami druty i drzwi zaczęły się zamykać. Zwarcie w okablowaniu i obszarze połączenia. Czasami drzwi działały, a czasem nie. Ponownie wykonałem okablowanie i upewniłem się, że żadne gołe przewody nie mogą się stykać i od tego czasu nie miałem żadnych problemów.


0

Mam podobny problem jak ty (i kilka innych w tym wątku), ale też nieco odwrotnie. Zdaje się, że mój pilot działa bardziej konsekwentnie, gdy wychodzę z domu - działa, gdy naciskam, aby otworzyć go w garażu, a następnie przez większość czasu działa dobrze, aby zamknąć drzwi przed odjazdem. Ale kiedy wracam do domu, walczy. To zaczęło się dopiero niedawno; przypadkiem ostatnio temperatura tutaj była rekordowo niska. (SF Bay Area, więc nie jest szalenie zimno, tylko 30s Fahrenheita)

Dowiedziałem się o przewodzie antenowym po przeczytaniu tych odpowiedzi. Otworzyłem odbiornik i stwierdziłem, że drut antenowy, a także powierzchnia wewnątrz obudowy są bardzo zakurzone, więc wyczyściłem je i mam nadzieję, że to jest to. Jak dotąd działa dobrze, ale będę musiał sprawdzić, jak dobrze działa przez kilka dni. Również moja żarówka nie migocze i nie słychać trzasków, więc nie sądzę, że to zakłócenia powodowane przez żarówkę w moim przypadku.


0

Jeśli masz problemy z działaniem pilota (-ów) z przerwami i jeśli w otwieraczu są zainstalowane żarówki cfl lub led - WYMIEŃ JE. Jest to najprawdopodobniej przyczyna twojego sporadycznego problemu.


0

Te same niespójne problemy z moim otwieraczem garażu - Chaimberlain Security + ⅓ HP.
Świetne sugestie na temat różnych postów

Rozwiązanie, które działało dla mnie - przetestowany zdalny akumulator (dobry) - szlifowane końce akumulatora i styki - zastąpiono LED sufitowe lampy garażowe z żarówką (otwieracz garażu miał już żarówkę) Teraz działa dobrze.


0

Żarówki LED Cree zakłócałyby sygnał. Wymieniłem je na żarówki Sylvania LED i wszystko znów działało dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.