Dlaczego subpanel potrzebuje oddzielnego uziemienia i neutralnego?


8

Dlaczego panel podrzędny zasilania musi mieć oddzielne paski zerowe i uziemienia inne niż kod satysfakcji?

Czy panel podrzędny potrzebuje wyłącznika głównego, jeśli jest na głównym?

Ponadto, czy panel podrzędny potrzebuje przewodu uziemiającego podłączonego z powrotem do panelu głównego w tym samym budynku?

Odpowiedzi:


16

Spoiwo uziemione / neutralne

Jeśli przewód neutralny i uziemienie są podłączone do podpanelu, wówczas neutralny prąd powrotny zostanie przekazany przewodem uziemiającym z powrotem do panelu głównego (ponieważ istnieje teraz wiele ścieżek). Co gorsza, jak wskazuje @ Tester101, jeśli neutralny kiedykolwiek ma awarię, wszystko będzie nadal działać, ale będziesz miał cały prąd na ziemi, co oznacza również, że możesz teraz zostać porażony prądem, dotykając obudowy panelu, ponieważ przykład.

Uziemienie i przewód neutralny muszą być związane tylko w jednym miejscu (w panelu głównym), aby tego uniknąć.

Główny wyłącznik podpanelu

Główny wyłącznik na pod-panelu nie jest konieczny, ponieważ znajduje się on w tym samym budynku (jeśli znajdujesz się w innym budynku, zastosowanie mają NEC 225.31, 225.32, 225.33). To powiedziawszy, posiadanie głównego przerywacza w pod-panelu jest również dopuszczalne.

Z jakiegokolwiek powodu (wydaje się, że ekonomia skali) „główne” panele są często sprzedawane taniej. Niedawno kupiłem mały panel z 12 wyłącznikami (który zawierał główny wyłącznik i kilka wyłączników 15A) za prawie połowę ceny podobnego rozmiaru sub-panelu (który nie zawierał żadnych wyłączników). Nie ma to absolutnie żadnej różnicy w stosunku do okablowania, po prostu wyjmij śrubę / listwę uziemiającą / neutralną (jeśli jest wstępnie zainstalowana).

Subpanel ziemi

Panel podrzędny musi bezwzględnie mieć uziemienie z powrotem do panelu głównego i musi być odpowiednio dobrany do aktualnej wartości znamionowej panelu (jak w, jest taki sam lub większy niż okablowanie gorące / neutralne). Jest tak niezależnie od tego, czy jest w tej samej strukturze, czy nie.


2
Jeśli masz uziemienie i uziemione (neutralny) połączone w drugim panelu, to będzie mieć prąd na przewodzie uziemiającym. Jeśli z jakiegokolwiek powodu uziemiony (neutralny) odpadnie, cały prąd będzie na przewodzie uziemiającym.
Tester101

Jeśli drugi panel znajduje się w oddzielnym budynku, główny wyłącznik spełnia wymagania odłączenia.
Tester101

@ Tester101 czy GFCI w panelu podrzędnym nie zapobiegłoby?
maniak zapadkowy

4
@ratchetfreak zapobiec co, prąd na przewodzie uziemiającym? Nie. Uziemione i uziemione przewody są połączone na panelu głównym. Jeśli są również połączone na drugim panelu, jakikolwiek prąd na uziemionych przewodach obwodów rozgałęzionych paneli użyje zarówno uziemionego, jak i uziemiającego przewodu, aby powrócić do głównego panelu. Wyłącznik GFCI w głównym panelu podajnika do drugiego panelu, powinien / powinien zadziałać, jeśli uziemione i uziemiające przewody zostaną odłączone od siebie na drugim panelu. Wynika to z tego, że część prądu wraca na przewód uziemiający.
Tester101,

1

Jak stwierdzono powyżej, prąd przepływa z gorącego drutu przez urządzenie i wraca na przewodzie neutralnym. UZIEMIENIE jest właśnie tym UZIEMIENIEM! Jest używany tylko do jednej rzeczy !!! Aby zapewnić zwarcie wyłącznika. Zapytałem inspektora elektrycznego, który oznaczył mnie tagiem, kiedy pierwszy raz zainstalowałem panel podrzędny w moim domu. Nie jestem elektrykiem, ale rozumiem pojęcie ... Inspektor nie mógł odpowiedzieć na moje pytanie DLACZEGO? Powiedział, ponieważ kod mówi, że nie możesz! OK...

Po dokładnym rozważeniu przyszło mi do głowy DLACZEGO! PRAWO OHMA! Im dalej od paska uziemienia w panelu, tym większy opór białego drutu. Im dalej, tym wyższy potencjał napięcia na białym przewodzie. W większości przypadków grunt nie jest objęty. Jeśli dotkniesz białego drutu za lampą, otrzymasz wstrząs. Kiedy dotkniesz drutu na uchwycie uziemiającym, nie będziesz… Po prostu prawo OHMS. Może to pomoże ci zrozumieć, dlaczego uziemienie nie powinno być zawieszone na białym w żadnym miejscu poza listwą uziemiającą w panelu głównym. UTRZYMUJ MASĘ MASOWĄ!


Rozumiem, co mówisz, ale kiedy zastosujesz prawo Ohma, nie wydaje się to znaczące ... 100 stóp drutu o grubości 14 stóp ma oporność około .25 omów. Jeśli przepuścisz przez niego 20 amperów, to spowoduje spadek napięcia o około 5 woltów (ignorując rezystancję złącza). Jeśli połączysz uziemienie i przewód zerowy na panelu, zmniejszy to rezystancję do panelu głównego o połowę, więc na przewodzie będzie około 2,5 wolta. Prawdziwy problem polega na tym, że jeśli coś przetnie uziemienie neutalne + i pozostawi gorące połączenie nadal podłączone, w takim przypadku gołe uziemienie zostanie zasilone prawie pełnym napięciem obwodu.
Johnny

Cóż, po ponownym przeczytaniu tego, co powiedziałeś ... DUH ... TAK, jeśli uziemienie i neutralny zostałyby przecięte ... odległy koniec, który nie jest już uziemiony (jest przywiązany do neutralnego i NISKIEGO) spróbowałby użyć cię jako bieżącej pętli. KTÓRE ZWIĘKSZĄ TWOJE WŁOSY> ... Rozważyłem tylko, że sama ziemia będzie przenosić prąd i że prąd będzie większy, im dalej od końcówki uziemienia. To, co mówisz, jest bardzo ważne! Dziękuję Ci!
Tony
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.