Dlaczego moje nowe drzwi garażowe tak szybko przechodzą przez światła?


8

Jakiś czas temu nasz 14-letni otwieracz do drzwi garażowych zepsuł się i mieliśmy do wyboru doposażenie go w nowoczesny sprzęt bezpieczeństwa (wymagany przez kod, zanim mogliby spróbować naprawić), a następnie „umiarkowanie proste naprawienie” lub zastąpienie go nowy otwieracz, który został dostarczony z całym sprzętem bezpieczeństwa i działałby, byłby znacznie cichszy i kosztowałby mniej wszystkich powiedzianych i wykonanych czynności niż tylko części modernizacyjne do starego urządzenia. Nie trzeba dodawać, że wybraliśmy nowy.

Kiedy włożyli nowy otwieracz, właśnie przenieśliśmy żarówkę ze starego. był tam przez rok lub dwa i nadal był w porządku. 2 tygodnie później błysnął i pewnego dnia zgasł podczas otwierania drzwi. To była stara żarówka, więc nic o tym nie myślałem i później tego dnia wymieniłem ją na inną żarówkę o mocy 40 W. Ta żarówka przetrwała najwyżej 2 miesiące, zanim zrobiła to samo ... błyskała i umierała podczas włączania (włączanie, otwieracz nie był aktywowany, więc żadne wibracje). Kolejna nowa żarówka, tym razem 60-watowe „światło wentylatora”, rzekomo odporne na wibracje żarówki o długiej żywotności przeznaczone dla wentylatorów sufitowych i podobnych środowisk, jednym z nich jest otwieracz do drzwi garażowych. Ten trwał trochę ponad 2 tygodnie, może 3 tygodnie. Zakładając, że to musiała być zła żarówka, wymieniłem kolejną z paczki ... to samo w ciągu około miesiąca. Więc wyjąłem jeden z naszego wentylatora sufitowego, który był tam od miesięcy, działa dobrze. Ten błysnął i umarł wczoraj, po około miesiącu.

To otwieracz mieszkaniowy Raynor Corporal 1/2 KM, który mówi, że jest przeznaczony do żarówki o mocy 100 W, włożyłem żarówki 40 lub 60 W, to wydaje się w porządku. Jednostka nie ma dużo wibracji, w rzeczywistości jest znacznie mniejsza niż nasz stary otwieracz (także Raynor o mocy 1/3 KM). Czy ktoś ma jakieś pomysły na to, co zabija żarówki?


To samo dzieje się ze światłami kuchennymi w domu mojej mamy.
Joe Phillips

... który nie ma wibracji
Joe Phillips

Tak, zakłada się, że to wibracja. Też to widziałem, niektóre lampki dmuchają w niektórych gniazdach trochę za często
Matt

Odpowiedzi:


8

Wibracje są wciąż dobrym pomysłem. Wypróbuj żarówkę „zgrubną obsługę”, zwykle sprzedawaną do świateł roboczych zawieszonych pod maską samochodu.

Można również spróbować 130V żarówki ; tańsze żarówki mają moc 120 V, więc nie tolerują tak dużych wahań napięcia sieciowego.

Inną opcją jest żarówka LED . Odpowiednik 40 W jest w zakresie 10 USD i powinny być bardzo odporne na wibracje.


Te „światła wentylatora” mają być szorstkimi żarówkami serwisowymi. Ciekawy pomysł na światła 130v, sprawdzę je jutro.
cabbey,

5

Żarówki o niższej mocy nie działają tak długo, jak żarówki o wyższej mocy. Jeśli garaż ma wysoki sufit, dłuższe stężenia między szynami i sufitem pozwalają na więcej wibracji niż w przypadku instalacji z niższym sufitem.

Kiedy miałem problemy z częstymi wymianami żarówki, użyłem jednego z nich zamiast żarówki:

Adapter gniazdka żarówki
Adapter gniazdka żarówki

Następnie zamontowałem jeden z nich na suficie:

Porcelanowy sufitowy oprawka do lamp Keyless Light Socket
Porcelanowy sufitowy oprawka do lamp Keyless Light Socket

Następnie użyłem jednego z nich, aby połączyć dwa:

Biały 15 Ft.  Przewód lampy z 2 bolcami wtyczki
Biały 15 Ft. Przewód lampy z 2 bolcami wtyczki

i poprowadził sznur wzdłuż podpór oraz zużył suwaków, aby utrzymać go z dala od ruchomych części.

Kiedy to zrobiłem, żarówka była znacznie bardziej odizolowana od wibracji, a wymiana żarówki była znacznie rzadsza.


2
Dobry pomysł, aby odizolować lampę od wibracji, ale czy spełnia to minimalny kod? Myślę, że potrzebna byłaby również skrzynka świetlna, a nie bezpośrednie połączenie z sufitem, i wymagany byłby NM, a nie przewód lampy, ponieważ oprawa jest „stała”. (IANAE)
richardtallent

Tak, prawdopodobnie nie spełnia kodu, ale nie przenika przez ścianę i jest w istocie „lampą”. Czasem w dolnej części tych podstaw jest wytłoczony kanał do poprowadzenia przewodu wzdłuż powierzchni. Każdy z tych elementów jest więcej niż wystarczający do obsługi żarówki o mocy 100 W. Ponieważ światło wyłącza się automatycznie, nie będzie w ciągłym użyciu. To prosty projekt DIY. W razie wątpliwości możesz skonsultować się z licencjonowanym elektrykiem.
Wstrzymano do odwołania.

Zrobiłem to z dwoma oddzielnymi urządzeniami na moim otwieraczu; działało świetnie.
Eric Gunnerson,

1
@richardtallent - to robi kod spotkać (chyba, że upuścił go od wydania NEC mam, z 2005 roku). Patrz 400.7 (A) (7): „Zastosowania. Elastyczne sznury i kable należy stosować tylko w następujących przypadkach: ... (7) Zapobieganie przenoszeniu hałasu lub wibracji”
ThreePhaseEel

1
Sugeruję użycie innego rodzaju oprawki, ponieważ ta opisana jest zaprojektowana jako stała oprawa i powinna być przymocowana do skrzynki elektrycznej. Będziesz potrzebować czegoś, co zamyka połączenia elektryczne i zapewnia odciążenie połączeń.
Tester101

2

Spróbuj tego też .... Upewnij się, że otwieracz jest odłączony od zasilania. Zbierz trochę wełny stalowej i wyszoruj pojemnik żarówki, upewniając się, że jest czysty i gładki. Wkręć bardzo mocno żarówkę. To może załatwić sprawę. Żarówki wypalają się, gdy się przegrzeją lub po prostu mają dużo zastosowania. Przegrzanie jest spowodowane złym połączeniem ... lub łukiem spowodowanym luźnym połączeniem.


Pomyślałem też o złym połączeniu, nie ma śladu wyładowania łukowego na dwóch ostatnich żarówkach i pasują bardzo dobrze do gniazdka.
cabbey 13.03.11

2

W moim przypadku okazało się, że to korozja żarówki i gniazda spowodowana iskrzeniem spowodowała, że ​​się „wypaliły”. Od lat wymieniam żarówki, które wcale nie były złe. Miałem ten problem z 4 otwieraczami w różnych domach.

Moim rozwiązaniem, które działa świetnie od 3 lat bez złych żarówek, było oczyszczenie styków, a następnie użycie smaru dielektrycznego na wszystkich stykach. Możesz kupić trochę za ~ 5 USD na Amazon.

Upewnij się również, że podważasz wypustkę w dolnej części gniazda, aby zapewnić dobre połączenie.


0

W otwieraczu do drzwi garażowych włożyłem kompaktowe kwiaty. Ponieważ nie mają filamentu, wydają się odporne na wibracje.


0

Miałem dokładnie takie same doświadczenia. Żarówki szybko wypalają się w nowym urządzeniu do otwierania drzwi garażowych. Specjalne żarówki odporne na wibracje (specjalnie do otwierania drzwi garażowych) nie wytrzymują dłużej.

Miałem trochę szczęścia ze świetlówkami kompaktowymi. Trwają kilka miesięcy, ale na pewno nie tak długo, jak powinny, ani tak długo, jak można oczekiwać, że normalna żarówka będzie działać. Biorąc pod uwagę, że świetlówki kompaktowe są znacznie droższe i wymagają specjalnej utylizacji, po prostu kupię pudełko tanich żarówek i będę je regularnie wymieniać.


0

Mam otwieracz LiftMaster i moje żarówki często gasną, chociaż nie są wypalone. Wygląda na to, że gniazdo jest zbyt szerokie dla żarówki. Nigdy wcześniej nie widziałem tego problemu, ale faktycznie mogę przesuwać żarówkę tam iz powrotem w gnieździe, a światło będzie się włączać i wyłączać, gdy to zrobię. Wydaje się, że niewielka wibracja nieuchronnie ustawia ją w pozycji „wyłączonej”. Sprawdź swoje żarówki, poruszając się lub używając innej lampy, zanim je wyrzucisz, możesz mieć ten sam problem? Pracuję nad poprawką, ale jeszcze nic. Pomyśl o małym klinie, który pomoże ci się w nim przytulić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.