Czy istnieje prosty sposób na usunięcie szczeliwa silikonowego?


8

Czy istnieje prosty sposób na usunięcie szczeliwa silikonowego?

Kiedy spleśniały uszczelniacz zastąpił MicroBan, aby zapobiec powrotowi pleśni, ale czy są jakieś wskazówki, jak zdjąć ten materiał następnym razem?

Moim najlepszym narzędziem było ostre dłuto.

Odpowiedzi:


3

Użyłem noża rzemieślniczego, aby wyciąć większość (uważając, aby nie uszkodzić powierzchni), a następnie małego (2 ") szpachelki, aby zeskrobać resztę. Nylonowe podkładki do szorowania (te przeznaczone do czyszczenia nieprzywierającego naczynia kuchenne) świetnie nadają się do usuwania wszelkich ostatnich śladów starego uszczelnienia.

Dłutem będzie działać, ale dłuta mają być bardzo ostry, więc byłbym bardzo ostrożny co do podstaw powierzchni nanosi się uszczelniać. Szpachelka nie jest tak ostra, więc zadasz więcej pracy z twojej strony, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.


1

Z powodzeniem korzystałem z jednego z nich. http://www.amazon.com/Hyde-43620-Caulk-Away-Plastic-Removal/dp/B001HHB0K4 Jeśli szczeliwo jest na płytce, powinno być w porządku.


Masz jeden z nich. Dostałem go jako część zestawu 2-częściowego. Drugi element to gumowy „narożnik”, z którego wykonane są gładkie koraliki doszczelniające. Było tylko kilka $$$ w Home Depot. (W rzeczywistości są to „często kupowane razem” przedmioty na twojej stronie Amazon.)
myron-semack

0

Środki mechaniczne - tworzywo sztuczne lub metal w zależności od powierzchni. Teraz produkują też rozpuszczalnik do czyszczenia, który rozpuszcza pozostałości, ALE podejrzewam, że zawiera spirytus mineralny i / lub alkohol do wycierania - co przy pomocy metody łokciowej pomoże w usuwaniu pozostałości.

Na rynku mogą używać ługu rozpuszczonego w tetra hydro furanie - paskudne, nieprzyjemne rzeczy i NIE DLA KAŻDEGO właściciela domu. Materiały wybuchowe - powyżej temperatury zapłonu 7F / -14C mieszaniny par z powietrzem są wybuchowe. Może tworzyć wybuchowe nadtlenki organiczne pod wpływem powietrza, światła lub z wiekiem. Pary mogą przepływać wzdłuż powierzchni do odległego źródła zapłonu i cofać się. Zamknięte pojemniki mogą pęknąć po podgrzaniu. (Brązowe szklane lub stalowe bębny)


0

Skrobak do szkła może być również pomocny w przypadku płytek lub szkła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.