Jak źle jest mieć mokrą izolację?


11

Dzięki tej niedawnej zamieci widzieliśmy, jak nasza lampa sufitowa przecieka wodę (powoli, około 1 kropla co 5 minut)

Wstałem na strych i zobaczyłem, że pewna ilość śniegu najwyraźniej została wydmuchana na strych przez jeden z otworów wentylacyjnych. Usunąłem około 2 garści śniegu z wierzchu izolacji, ale 2 kawałki nadal były wilgotne. Czy powinienem je usunąć? A może wkrótce wyschną? Czy są z tym jakieś problemy?

Czy powinienem też zrobić coś, aby zamknąć skrzynkę elektryczną na poddaszu?

Odpowiedzi:


10

Jeśli izolacja jest wilgotna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że może zamarznąć lub pozostać wilgotna przez chwilę. Jeśli w grę nie wchodzi zbyt wiele, dobrym pomysłem byłoby przeniesienie go do ciepłego miejsca w celu wysuszenia lub po prostu jego wymiana. Nigdy nie jest dobrym pomysłem pozostawianie mokrego materiału na płytach kartonowo-gipsowych. Może to zwilżyć i zniszczyć płytę gipsowo-kartonową. Zbyt długie pozostawienie może spowodować pleśń lub pleśń. Śnieg wpadający przez otwory wentylacyjne jest prawdopodobnie odosobnionym wydarzeniem. Nie zamykaj otworu wentylacyjnego. Może po prostu położyć arkusz izolacji o grubości 4 mil na izolacji, aby utrzymać śnieg z izolacji. Uważaj na to. Jeśli zdarza się to często, zastanów się nad lepiej wentylowanym / osłoniętym urządzeniem odpowietrzającym, które nie pozwoli tak łatwo wiać śniegowi.


4
W zależności od tego, czy pod izolacją znajduje się paroizolacja, nałożenie na nią folii z tworzywa sztucznego może pogorszyć problem. Jeśli izolacja nie ma pod sobą paroizolacji, ciepłe mokre powietrze z domu może przemieszczać się przez kratkę płyt kartonowo-gipsowych do izolacji. W niektórych przypadkach może to powodować niewielkie skropliny w izolacji. Jednak gdy pogoda jest cieplejsza, izolacja zwykle wysycha ponownie, usuwana przez werandę strychu. Jeśli jest on pokryty tworzywem sztucznym, może to nie być możliwe, ponieważ tworzywo sztuczne zatrzyma wilgoć w izolacji.
flamingpenguin

Chciałem tylko odłożyć trochę plastiku, aby powstrzymać śnieg przed kontaktem z izolacją, a nie jako paroizolację. Można go usunąć po naprawie otworów wentylacyjnych. Mówię tutaj o małym kawałku plastiku.
domy śluzy

6

Niektóre rodzaje izolacji nie będą skutecznie izolować, gdy są mokre. W izolacji może rosnąć pleśń, a woda może uszkodzić inne materiały, z którymi się zetknie, takie jak tkanina korzeniowa lub sufit. Zdecydowanie spróbowałbym go wysuszyć lub wymienić. Upewnij się, że używasz odpowiedniego sprzętu ochronnego (rękawice, prawidłowo oceniona maska) podczas dotykania lub przenoszenia izolacji.

Zastanawiam się, czy jeśli śnieg może być wdmuchiwany przez otwór wentylacyjny, to czy deszcz może być w ten sposób zdmuchnięty? Skutki tego mogą być znacznie trudniejsze, ponieważ byłoby bardziej stopniowe, niż stopienie się naraz i bieganie przez sufit, ale przez dłuższy czas wilgoć może uszkodzić drewno na twoim strychu, izolacji lub innych materiałach . Chciałbym wymienić otwór wentylacyjny na taki, który zapobiega wdmuchiwaniu wody.


1

Myślę, że to zależy od tego, jak jest mokro i ile czasu zajmie wyschnięcie, jeśli nic nie zrobisz.

Wiemy, że na Twoim poddaszu jest powyżej punktu zamarzania, ponieważ w przeciwnym razie śnieg nie stopiłby się. Zakładając, że masz dobrą wentylację poddasza, a zatem ruch powietrza nad izolacją, wyschnie.

Jeśli izolacja jest raczej wilgotna niż mokra, nie zrobiłbym teraz nic, a następnie sprawdzę ją za kilka tygodni, aby sprawdzić, czy wyschła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.