Jak prawidłowo uziemić podpanel w oddzielnym budynku?


10

Będę instalował podpanel w garażu wolnostojącym. Subpanel będzie miał 60 amp. Garaż znajduje się około 30 stóp od wewnętrznego panelu głównego i oczywiście uzyskam dokładną długość przed wybraniem odpowiedniego okablowania. Będę używał pcv pod ziemią do okablowania. Istnieje już okablowanie prowadzące z domu do garażu, które nie będzie już używane. Jeśli chodzi o uziemienie tego podpanelu, czy powinienem poprowadzić przewód uziemiający z panelu głównego do nowego subwoofera, czy uziemić subwoofer do ziemi?

Czytanie tej odpowiedzi brzmi, jakbym musiał uziemić podpanel do płyty głównej, przede wszystkim dlatego, że w mojej sytuacji jest to nowa instalacja. Wszystkie inne zmienne, nad którymi mam kontrolę.

  • Jeśli tak, prowadziłbym 4 przewody z głównego panelu do subwoofera, 2 hots'y, 1 neutralny i 1 uziemienie, prawda?

  • Czy w podpanelu szyna uziemiająca i szyna neutralna nie byłyby połączone, a śruba uziemiająca usunięta z szyny uziemiającej?

  • Na koniec należy użyć wyłącznika GFCI na głównym, prawda? Wierzę, że jest to prawdą w przypadku każdego podpanelu w budynku wolnostojącym, po prostu chcę się upewnić.


1
NEC pozwala na oba podejścia, niezależne elektrody uziemiające lub uziemienie wraz z przewodami zasilającymi. Przy niezależnym uziemieniu przewód neutralny jest połączony z systemem uziemiającym, podczas gdy uziemienie za pomocą podajnika nie jest. Magistrala uziemiająca jest zawsze połączona z obudową bez względu na wszystko. Nie mam pojęcia o wymaganiach GFCI, wymóg ten został wprowadzony po tym, jak przestałem śledzić aktualizacje kodu.
bcworkz

2
@bcworkz Nowa praca wymaga uruchomienia przewodu uziemiającego z zasilaniem (patrz 250.32 (B) (1)).
Tester101

1
Zaraz rozpocznę bardzo podobny projekt. Zasilanie 2-biegunowe 60 A do panelu dodatkowego w wolnostojącej szopie. Według mojego inspektora, możesz zainstalować GFCI Ckt Breakers w Sub Panel, lub powinieneś użyć gniazd GFCI w pierwszej lokalizacji wtyczki w każdym ckt pochodzącym z nowego Load Center. Zainstalowałbyś wyłącznik GFCI na Main, gdyby działał tylko typowy ckt 20 Amp, jednak jeśli zainstalujesz przerywacz 60Amp, aby zasilić swój panel podrzędny, wówczas GFCI nie działałby tam, aby chronić ckts dolnego wzmacniacza w szopie .. Pytanie: Jeśli zarówno Neutralny, jak i uziemiający są połączone na Main, to po co nawet uruchamiać osobnego

Odpowiedzi:


9
  • Pociągnij 4 przewody (2 nieuziemione (gorące), 1 uziemione (neutralne), 1 uziemienie) (250,32 (B) (1)).
  • Uziemiona (neutralna) i szyna uziemiająca muszą być oddzielne na podpanelu (250.32 (B) (1)).
  • Nie ma potrzeby wyłącznika GFCI w panelu głównym, chyba że wymaga tego lokalny kod.
  • Wymagany jest system elektrod uziemiających na drugiej strukturze (250,32 (A)).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
2 pręty uziemiające co najmniej 6 'od siebie, chyba że masz już inny rodzaj elektrody.
Rand

1
Istnieje długa lista dopuszczalnych elektrod uziemiających.
Tester101 10.03.15

2
@TheEvilGreebo NO !!! Elektroda uziemiająca i przewodnik uziemiający służą różnym celom, a jedno nie zastępuje drugiego. Przewód uziemiający zapewnia skuteczną ścieżkę prądu zwarciowego i jest wymagany, aby umożliwić otwarcie wyłącznika podczas zwarcia doziemnego. Elektryczność próbuje wrócić do źródła , a nie do ziemi (ziemi).
Tester101

1
@BenWelborn Ponieważ wtedy miałbyś prąd na przewodzie uziemiającym.
Tester101

3
Jestem pewien, że masz rację. Wstyd mi, ale nie rozumiem. Chcę zadać to pytanie osobno ... abyśmy nie marnowali tutaj więcej miejsca na styczną. Oto link: dlaczego neutralny dla usług jest uziemiony, ale nie neutralny dla subpanelu?
Ben Welborn

3

Robię to teraz. Prosty zasilacz pomocniczy 50 A do szopy. Dwa hoty (nieuziemiony przewód), jeden neutralny, jeden uziemienie (przewód uziemiający urządzenia) w 1 "pcv. Pręt uziemiający w szopie. Proste, tak to robisz.


0

Uziemienia dotyczą każdego urządzenia, które samo w sobie ulega zwarciu i zawsze musi mieć uziemienie przymocowane do wyposażenia, a następnie biegać do szyny uziemiającej uziemionej do podłoża. Uziemienie powinno być zawsze mocowane wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość, aby przewód pod napięciem dotykał dowolnego metalu, z którym uziemienie powinno być związane, aby prąd płynął w dół drutem uziemiającym do ziemi, a nie do nikogo, kto chwyta pudełko lub element wyposażenia lub urządzenie, które jest lekko zwarte, ale wystarczające, aby kogoś zranić, jeśli zostanie dotknięte. Istnieją urządzenia chroniące przed zwarciem doziemnym, ale czasami zawodzą. Uważam, że wszystkie uziemienia nie powinny być powiązane z żadnym punktem neutralnym, ponieważ napięcie zostanie odczytane z gorącego na uziemienie, tak jak z gorącego na neutralny, gdy obwód zostanie przyłożony i przepłynie prąd, a to sprawi, że Twój licznik będzie pracował dłużej, ponieważ wykorzystuje prąd do Ziemia.


-8

Biegniesz sto stóp lub dwieście stóp. Większość głównych usług 200 A jest neutralna, a uziemienia są razem. gfci pracują tak długo, jak na 110 prowadzisz trzy druty w osobnych śrubach prętowych. I nie ma znaczenia, czy twoje podstawy i neturale są ze sobą powiązane. Wszystkie domy są uziemione do kodu. Uruchomienie dwóch wyłączników dziesięciu powoduje, że dwubiegunowy sprawia, że ​​jest to 220, ponieważ masz dwa hoty. Prąd AC nie jest prądem stałym. Patrzę na to w ten sposób, że potrzebujesz gorącego i neutralnego, aby uzyskać 120 bez spadku napięcia, który masz 120. Dwa hoty masz 240 bez spadku napięcia. Większość facetów twierdzi, że 110 dobrze, że masz spadek napięcia. Dwa druty o jednakowych rozmiarach należy odpowiednio udźwignąć. Neutralny i gorący na 110, zawsze zabierasz 220 do garażu lub rzucasz, co się stanie, jeśli będziesz go potrzebować. Cztery druty o jednakowym rozmiarze. Dzięki temu napięcie utrzymywane jest w równowadze z gniazdem w szopie lub garażu, nie potrzebujesz drutu grond, chyba że przejdziesz nad głową. Oświetlenie, do czego służy pręt uziemiający. Oświetlenie nie uderza w nieprzewodzące rzeczy, takie jak PCV lub szkło. To pójdzie krótką ścieżką, dlatego twój transformator na słupie jest uziemiony. A dom na wszelki wypadek. Ale trzydzieści lat mój dom działa i wszyscy łamacze potkną się. Miałem zwarcie z bieguna w ziemi jednej nocy obok bieguna z jednej strony domu, w którym włączało się i wyłączało zasilanie, sprawdziłem, czy moje główne przewody napięciowe wpadają pod ziemię. Miałem nadzieję, że to transformator. Okazało się, że osioł umieścił jeden trzy bezpośredni pochówek w ziemi, aby ktoś mógł umrzeć. Gorące trafienia bezpośrednio na ziemi. Co robi pręt uziemiający nic nie robi. Mój garaż 15 lat 4 przewody do głównego wyłącznika, podobnie jak gniazdka elektryczne w twoim domu, nie używaj uziemienia w pobliżu garażu. Skrzynia znajduje się w środku, drewno jest izolatorem, mam większą szansę, że garaż zostanie trafiony i spalony. Połowa z nich to nic. Nadal tworzą nieuziemiony przedłużacz, który tymczasowo podpiąłem do garażu, aby go zapalić, i używali elektronarzędzi, a światła są podłączone i nie używają przewodu uziemiającego, a wyłączniki wyzwalają się w garażu, kiedy trzeba. Jestem gotowy do powrotu do domu z 6 czterema przewodami pod ziemią 150 stóp 220 metrów oświetlony dwoma sposobami biegania, co tylko chcę. Jedyny sposób, w jaki to zrobię. Kiedykolwiek umrę, wejdź do basenu i upuść ciepłą i neutralną na widzianą ziemię z tego powodu zawiodły gniazda falt i ludzie tak giną. Jestem operatorem szynki, widziałem, jak oświetlenie uderza w ziemię, a reklama wraca w górę, to nie jest kłamstwo, całe uderzenie trafi w ziemię, ile wróci, by zabić twoje urządzenia. Antena Amy ma 48 stóp długości, 58 stóp nad ziemią, 175 stóp kabla koncentrycznego do anteny. Dwadzieścia lat trzymam wszystko pod kontrolą, aby stracić mnóstwo pieniędzy. Błyskawica nigdy nie kroczyła długą ścieżką.


8
Twoje doświadczenie nie zwalnia reszty świata z przestrzegania następującego kodu.
longneck
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.