Identyfikacja nieznanego i przerywanego źródła zużycia energii elektrycznej


0

Zauważyłem dzisiaj problem z zużyciem energii. Często oglądam licznik i rejestruję każdy odczyt z ostatnich trzech dni.

Do tej pory nie było nic niezwykłego, aż do dzisiejszego ranka po nieobecności.

Nie było mnie przez 2,5 godziny, a po przyjeździe rejestruję wyświetlacz licznika. Ku mojemu zaskoczeniu, kiedy byłem poza domem, zużyłem 13 kWh.

W ciągu ostatnich trzech dni ja i jedna inna osoba korzystałem ze wszystkich urządzeń w normalny sposób (zakres, pralka i suszarka, powietrze), normalna kąpiel itp. I zużywałem tylko około 1,5 kWh (średnio).

Dziś rano temperatura wynosiła 19 stopni Celsjusza. Termostat ustawiono na chłodzenie przy 21 ° C / C. Poza ustawieniem termostatu powyżej zakresu temperatury otoczenia, nie mam powodu sądzić, że użycie powinno być wyższe niż poprzednie dziesięć godzin, gdy śpię z włączonym powietrzem.

W jaki sposób mogę rozpocząć rozwiązywanie problemu tego nieregularnego zużycia energii?

Edytować://

Dzięki procesowi eliminacji odkryłem, że podgrzewacz ciepłej wody nadmiernie się obraca. Nie jest to jednak problem z utrzymaniem przez zbiornik zadanej temperatury. Problem polega na tym, że woda jakoś krąży w kanalizacji.

Jeśli odłączę zasilanie zbiornika, nadmierne zużycie energii zniknie, ale szybko (2 godziny?) Tracę podgrzaną wodę w zbiorniku. Jeśli odłączę wodę na ulicy, zużycie energii wróci do normy i mogę pozwolić zbiornikowi siedzieć przez cały dzień, a po ponownym podłączeniu wszystkiego nadal mieć ciepłą wodę.

Wydaje mi się prawdopodobne, że w danym dniu, w którym zadałem to pytanie - podczas mojej nieobecności było po prostu nadmiernie dużo jazdy na rowerze. FWIW, jest to podgrzewacz wody o napięciu 120 V, więc wydaje się możliwe, że takie użycie miało miejsce w tak krótkim czasie.


Czy masz basen, spa, wannę z hydromasażem, pompę ściekową itp., Które działałyby tylko sporadycznie?
Tester101

Czy byłeś jeszcze w domu, kiedy cię nie było?
Tester101

1
Wzmocnienie słoneczne może podnieść temperaturę znacznie powyżej temperatury otoczenia, powodując uruchomienie klimatyzatora. Dwie godziny w ciągu dnia mogą być chłodniejsze niż dziesięć w nocy.
bcworkz

@ Tester101 Nie dla każdego urządzenia i nikogo tam nie było.
Gabriel

1
Domyślam się, że popełniłeś błąd przy odczytach licznika: łatwe do zrobienia. Śledź to w ciągu najbliższych kilku tygodni i zobacz, co się stanie.
getterdun

Odpowiedzi:


1

Znajdź rurę spustową zaworu nadmiarowego podgrzewaczy wody i umieść pod nią wiadro. jeśli to wielokrotnie napełnia się wodą, przyczyną cyklu i utraconej ciepłej wody są dwie możliwe przyczyny. 1. Uszkodzony zawór bezpieczeństwa, który otwiera się podczas podgrzewania wody, powodując jej ponowne napełnienie zimną wodą. Wskazówka jest taka, że ​​gdy woda do domu jest wyłączona, nie ma problemu z utrzymaniem ciepłej wody. 2. Ciśnienie wody podczas podgrzewania rośnie z powodu rozszerzalności cieplnej. Miałem ten problem, kiedy wymieniłem stary uszkodzony podgrzewacz wody na nowy o wysokiej wydajności. Ciśnienie wody wpływające do domu z miasta wynosiło 80 psi. Z nowym podgrzewaczem wody zaczęłam mieć problemy, ponieważ woda rozszerza się po podgrzaniu, a nasz wodomierz ma wbudowany zawór zwrotny zapobiegający przepływowi wstecznemu. Ciśnienie będzie rosło, dopóki nie osiągnie 150 psi, a to otworzy zawór bezpieczeństwa, powodując jego powrót do około 90 psi. Stanie się tak za każdym razem, gdy uruchomi się podgrzewacz wody. Rozwiązaniem było umieszczenie reduktora ciśnienia w linii do domu i zainstalowanie zbiornika wyrównawczego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.