Jak mogę na stałe przyciemnić światła krajobrazowe?


1

Przejrzałem to pytanie przed opublikowaniem tutaj - wydaje mi się, że nie mogę znaleźć nikogo z moimi dokładnymi potrzebami, więc pytam tutaj.

Mam włącznik światła podłączony do gniazdka pod moim domem. Stąd mam listwę zasilającą przymocowaną do legara, a do tego paska podłączone są 3 zestawy lamp krajobrazowych marki Home Depot (22 lampy łącznie). Są zbyt jasne i chciałbym całkowicie przyciemnić wszystkie trzy (to znaczy ustawić raz). Nie mam ochoty zmieniać poziomu, gdy już go ustawię, więc jest w porządku, jeśli potrzebne urządzenie znajduje się pod domem.

Co powinienem zrobić?


1
Dlaczego nie zamienisz samych lamp na części zamienne o niższej mocy? Być może również na dłuższą metę będzie tańszy.
alt

1
Poczekaj, masz mocny pasek mocujący na legar? Czy ma ocenę zewnętrzną? Czy wytrzyma deszcz / śnieg / cokolwiek innego, co zostanie na niego rzucone, nie powodując nieopisanej nędzy?
alt

1
Brzmi jak transformator, którego masz, nie można przyciemnić, co oznacza albo wymianę transformatora, albo przyciemnienie za nim (przed światłami). To może być lepsze pytanie dla inżynierii elektrycznej (electronics.stackexchange.com); Zasadniczo: Jak mogę przyciemnić 22 (LED / żarowe / halogenowe) żarówki, które pobierają (liczbę watów) watów przy 12 V AC?
gregmac

1
Wygląda na to, że Variac wykona zadanie: google.com/…
Wayfaring Stranger

1
Najlepszym rozwiązaniem byłby variac, zmniejszając napięcie wejściowe, ale nadal zapewniając falę sinusoidalną. Dzieje się tak, jeśli masz prosty transformator, a nie źródło przełączające.
Ed Beal

Odpowiedzi:


1

Dane techniczne obecnego zasilacza (transformatora) oferowane przez Malibu mówią, że nie można go stosować ze ściemniaczami. Starsze wersje wymienione na ich stronie również mówią to samo.

Chociaż niektóre wcześniejsze transformatory tego producenta mogą się różnić, nie wygląda to obiecująco, chyba że zamienisz transformator na inną markę.


0

Najłatwiej jest po prostu wymienić przełącznik światła na ściemniacz. Robią te, w których przełącznik jest oddzielony od ściemniacza, dzięki czemu można ustawić żądany poziom, a następnie po prostu włączyć i wyłączyć. Jeśli chcesz zablokować ściemniacz, po prostu użyj super kleju.


i czy jest to bezpieczne na niskonapięciowych światłach krajobrazowych?
AlanL

Słuszna uwaga. Będziesz musiał sprawdzić transformator, aby zobaczyć, co mówi. Możliwe, że nie jest kompatybilny ze ściemniaczem. Inną opcją jest zastąpienie transformatorów wbudowanymi ściemniaczami.
longneck

jest to Malibu Low Voltage z Home Depot. specyfikacje na ich stronie internetowej nie wspominają o ściemniaczach.
AlanL

Prawdopodobnie w tym przypadku prawdopodobnie potrzebujesz ściemniacza magnetycznego niskiego napięcia
Steven

0

Miałem ten sam problem, kiedy wymieniłem reflektor krajobrazowy na zewnątrz na 5W, co może sygnalizować samolotowi zbyt duże lądowanie. Wziąłem mały kawałek ekranu słonecznego w 90% i wyciąłem go wokół okrągłej lampy i wcisnąłem. Teraz jest idealny, jeśli byłby zbyt jasny, mógłbym umieścić na nim kolejny ekran, ale tylko ten był idealny do mojego użytku. Diody LED są znacznie chłodniejsze i nie wytwarzają dużo ciepła.


0

Jeśli istnieje parzysta liczba lamp, a chcesz, aby były znacznie ciemniejsze, możesz podzielić je na dwie grupy, z lampami w każdej grupie połączonymi równolegle, ale dwie grupy w szeregu ze sobą. Należy zauważyć, że jeśli którakolwiek lampa ulegnie awarii, spowoduje to, że wszystkie inne lampy w jej grupie staną się jaśniejsze, a lampy w drugiej grupie staną się jaśniejsze. Gdyby światła były bliskie napięciu znamionowemu po podłączeniu szeregowym, posiadanie świateł, które były w tej samej grupie co awaria, stałoby się jaśniejsze, mogłoby spowodować awarię kaskadową, ale jeśli każda żarówka jest przystosowana do pełnego napięcia w obwodzie, to nie powinno być problemem.

Zauważ, że transformator i cały sprzęt powinny być całkowicie zadowolone z tego podejścia, ale prawdopodobnie zmniejszy jasność o około 75% [prawdopodobnie zmniejszy zużycie energii o nieco mniej niż 75%]. To, czy jest to do przyjęcia, zależy od pożądanego wyglądu.

Ta konkretna strona nie obsługuje narzędzia do rysowania schematów, ale byłoby możliwe podłączenie dwubiegunowego przełącznika podwójnego rzutu, aby wybrać między normalną a znacznie zmniejszoną jasnością. Taki projekt nie byłby odpowiedni w przypadku napięcia 120 VAC, ale nie powinien stanowić problemu w przypadku okablowania niskiego napięcia.


Szeregowo, jeśli 1 lampa ulegnie awarii, sznurek gaśnie, nie rozjaśnia się.
Ed Beal

@EdBeal: Przepraszam, nie było jasne, że lampy w każdej grupie powinny być równoległe. Gdyby rezystancja żarnika była stała 100 omów i istniały np. Dwie grupy czterech lamp zasilanych napięciem 14 V, wówczas przy nienaruszonych wszystkich lampach każda grupa dostawałaby połowę napięcia lub 7 V i przepływała przez nią 0,28 A (1,98 W) z każdą lampą pobiera się 0,07 A (0,49 W). Jeśli jedna lampa ulegnie awarii, jej trzej koledzy z grupy mieliby po 8 woltów i przepuszczaliby 0,08 A (0,64 W) każda (łącznie 0,24 A; 1,92 W), podczas gdy cztery lampy w drugiej grupie miałyby napięcie 6 V i przepuszczały 0,06 A (0,36 W) każdy (całkowity prąd 0,24 A; 1,44 W)).
supercat

Ok serii równoległe, wtedy zgasną tylko te w gałęzi z nieudanym światłem. Ale pamiętaj, że lampy nie są tak naprawdę Lenorą w odniesieniu do tamtej mocy świetlnej, a niektóre lampy, jeśli działają przy napięciu niższym niż znamionowe, będą miały krótszą żywotność, a żarówka będzie trwać dłużej.
Ed Beal

@EdBeal: Nie mówię o równoległej kolekcji grup składających się z lamp połączonych szeregowo, ale o szeregowej kolekcji grup złożonych z lamp połączonych równolegle. Jasność jest rzeczywiście nieliniowa z napięciem, dlatego zasugerowałem, że jasność zostanie zmniejszona o około 75%, a moc zostanie zmniejszona o mniej niż 75%.
supercat

Szereg równoległy to właściwy termin na połączenie.
Ed Beal

0

Wariator byłby sposobem na wejście na listwę zasilającą, która zasila światła prostym transformatorem. Ściemniacze wpływają na kształt fali i mogą powodować przegrzanie transformatora. Wariator jest zmiennym transformatorem, który może obniżać napięcie bez wpływu na falę sinusoidalną. Takie transformatory to proste transformatory obniżające 10: 1. Jeśli zapewnisz transformatorowi napięcie 90 V AC za pomocą wariatora zamiast 120 V, teraz Twoje napięcie na światłach wyniesie 9 V. Ściemniacze wpływają na kształt fali i wytwarzają harmoniczne, które mogą powodować przegrzanie, dlatego może to oznaczać, że nie należy go używać ze ściemniaczem. Jeśli będzie żarówka, lampy będą działać dłużej, ale niektóre ksenony i halogeny potrzebują tam napięcia znamionowego lub żywotność lampy ulega skróceniu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.