Jaki jest najlepszy sposób zabezpieczenia zestawu składanych schodów na poddaszu?


8

Moja firma otwiera nowe biuro w istniejącym budynku biurowym. Podczas inspekcji biura przed przeprowadzką zauważyłem, że strychy między wszystkimi apartamentami w budynku są dla siebie otwarte. Ktoś z innego apartamentu może łatwo uzyskać dostęp do naszego, po prostu otwierając składane schody na poddaszu.

Jak najlepiej zabezpieczyć składane schody na poddasze? Zastanawiałem się nad użyciem kłódki, ale sufit jest zbyt wysoki, aby otworzyć kłódkę za pomocą drabiny. Czy wykonują zamek przymocowany do linki?


1
Mogę tylko myśleć o Bożonarodzeniowych wakacjach National Lampoon.
Peter

Odpowiedzi:


5

Jeśli nie sprzeciwisz się wymianie drabiny, robią oni drabiny na poddasze ze zintegrowanymi zamkami (tj. Izolowane drewniane schody na poddasze z izolacją Fakro . Wygląda na to, że potrzebujesz specjalnego „uchwytu” zamontowanego na 3-stopowym słupie do blokowania i odblokowywania zatrzasku. Nie jestem pewien, czy dostęp do tych zamków można uzyskać od góry, ale przynajmniej warto na to spojrzeć.

Jeśli wolisz pozostawić drzwi na miejscu, możesz spróbować zamontować zasuwę pilota na drzwiach. W zależności od stylu drzwi i sposobu ich montażu może to być niemożliwe.


Jeśli rama nie poradzi sobie z zasuwą, być może możesz po prostu zamontować ją w jakimś 2x4, aby zasymulować drzwi i ramę, w której normalnie by się zamontował, a następnie zamontować je na legarach?
Sean Reifschneider,

faktycznie znalazłem zamek zdalnego sterowania, który ma rygiel jak na klamce. kliknięcie pilota cofa śrubę na 5 sekund, a następnie odskakuje. więc zamknięcie drzwi automatycznie je blokuje.
longneck

5

Można dopasować slajdów śruby na ramie drzwi, a następnie dołączyć drugorzędną ściągania łańcuch (lub utrzymać oddzielny słup i hak) do obsługi śrubę.

śruba przesuwna śruba ślizgowa 2


1
Być może będziesz musiał WD-40 do diabła z tym. Jeśli na śrubie spoczywa jakikolwiek ciężar, musisz pokonać tarcie. Ciągnięcie pod kątem za sznurek spowoduje konieczność użycia jeszcze większej siły. Współczynnik tarcia stali na stali wynosi 0,7. Tak więc dla kąta 15 ° od pionu na sznurze użycie T = µW / sin (Θ) daje minimalne napięcie potrójnego ciężaru śruby. Nie wspominając już o sile skierowanej w dół na sznurek spowoduje związanie śruby, co spowoduje większe tarcie. W ten sposób może się samo blokować.
Doresoom,

To zależy od kilku czynników. Drzwi prawdopodobnie nie będą obciążone (ze względu na wewnętrzny mechanizm sprężynowy). Tarcie można również zmniejszyć, wybierając chromowany zamek w przeciwieństwie do surowej stali. Jeśli chodzi o sznur ciągnący, możesz zastąpić drążek i haczyk, które będziesz przechowywać, dopóki nie będziesz musiał otworzyć drzwi.
James Van Huis,

Otrzymuję minimalny kąt 64,5 ° od pionu, aby nie był samohamowny (używając µ = 0,7). To będzie długi sznurek. Jeśli możesz zmniejszyć µ do 0.2, to jesteś dobry z 30 °, co jest opłacalne.
Doresoom,

Po dodaniu drążka i haka jest to praktyczna opcja. Dam ci +1 za umieszczenie tego w twojej odpowiedzi. (Przepraszam, że trochę mnie
poniosła

1
@Doresoom: Cholerni inżynierowie zawsze komplikują sprawy.
Tester101,

4

Zastanawiam się, czy są jakieś problemy z kodem ogniowym związane z blokowaniem, poza kwestiami blokowania i zwalniania go z pewnej odległości. Chociaż jeśli nie ma na nim znaku „Wyjdź”, nie sądzę, że jest to wymagane przez kod ogniowy.

Czy masz lub zamierzasz zainstalować alarm? Byłoby prostą sprawą, aby alarm zawierał czujnik otwierania drabiny. Jasne, ktoś mógł jeszcze wejść, z syreną i mam nadzieję, że policja będzie w drodze. Musiałby to być ktoś z dostępem do jednego z innych biur, więc mam nadzieję, że Sherlock Holmes nie zrozumie tego ... :-)


dobry pomysł. zaalarmujemy drzwi na poddasze.
longneck

0

Wątpię, czy rzeczywiście istnieje producent takiego mechanizmu. Urządzenie zaprojektowane do celowego zamykania kogoś na strychu nie ma zbyt dużego rynku. Jednak prawdopodobnie możesz zbudować coś, co będzie działało dość tanio.

Po pierwsze, nie powinieneś potrzebować blokady. Jeśli Twoim celem jest powstrzymanie kogoś przed wejściem do twojego biura przez strych, potrzebujesz jedynie mechanizmu, który jest dostępny tylko od dołu. (Chociaż automatyczny mechanizm blokujący, który zatrzasnął się po zamknięciu drzwi na poddaszu, byłby przepisem na shenannigany w moim biurze. Wiele osób może „przypadkowo” zamknąć się na strychu.)

Najlepiej działałoby coś przymocowanego do linki pociągowej, które odchyla się z drogi, gdy jest ciągnięte. Być może sprężynowy zawias z podwójnym paskiem, który wystaje z drzwi za pomocą wspornika, aby utrzymać je na miejscu? Ta konfiguracja może zadziałać, jeśli uda się uzyskać prawidłową geometrię i napięcie sprężyny (nazywam prawa patentowe, jeśli faktycznie działa!) :)

alternatywny tekst

(Nie żartuję z moich umiejętności MS Paint)


Bardzo mądry! :-)
Sean Reifschneider,

0

Nie jestem pewien, jak dobrze by się zmieściły w takim ustawieniu, ale istnieją różne zatrzaski stosowane w szafkach kuchennych, które mogą pasować do rachunku.

Poszukaj „zatrzasku szafki Hoosiera” lub „zatrzasku lodówki”, który może odpowiadać twoim potrzebom z niewielkimi modyfikacjami (dodana sprężyna lub wywiercony otwór), ale bardziej odstraszający - ktoś, kto chce przyłożyć wystarczającą wagę do schody na poddaszu prawdopodobnie mogłyby je otworzyć, ale byłoby całkiem oczywiste, jak udało im się wejść do twojego biura.

aktualizacja : konkretny styl, o którym myślałem, znajduje się w katalogu McMaster-Carr jako „ Zatrzask montowany na drzwiach ”, a następnie można wywiercić uchwyt, aby pociągnąć linę. (zakładając, że ciężar samego uchwytu nie wystarczy, aby otworzyć zatrzask po zamontowaniu nad głową)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.