Jak mogę zaizolować bramę garażową?


18

W ciągu ostatniego roku przekształciłem nasz zintegrowany garaż, aby był przestrzenią użytkową.

Pomalowałem ściany, podłączyłem oświetlenie, zasilanie i wodę (aby umożliwić zainstalowanie pralki), a podłoga jest teraz wyłożona kafelkami. Zainstalowałem też wiele półek i schowków.

Stało się teraz naprawdę użyteczną przestrzenią w domu, której używamy do projektów, przechowywania i wielu innych zadań.

Jednak na początku grudnia pogoda jest dość niska, co oznacza, że ​​garaż robi się dość chłodny. Brama garażowa na jednym końcu garażu zajmuje cały koniec i jest dużą metalową bramą. Tak więc w zasadzie jeden koniec garażu to gigantyczny radiator!

Aby zapobiec tak dużej utracie ciepła, zamierzam wykonać następujące czynności:

  • Mocowanie izolacji strychu do wnętrza drzwi
  • Instalowanie wyciągów ciągu na dolnych (i ewentualnie) bokach drzwi

Myśli, sugestie, opinie?

Odpowiedzi:


14

Właśnie ukończyłem nasz garaż tego lata i oto kilka rzeczy, które zrobiłem.

Zaizolowałem bramę garażową, wycinając kawałki sztywnej pianki izolacyjnej, aby pasowały do ​​każdego elementu bramy. Możesz je przykleić, a następnie uszczelnić krawędzie pianką lub uszczelniaczem.

alternatywny tekst

Z boku bramy garażowej zainstalowałem paski pogodowe, a także na górze / dole drzwi, aby były uszczelnione po zamknięciu drzwi.

Jeśli masz jakieś okna, upewniam się, że je zapieczętowałem (zapakowałem moje drewno, a potem uszczelniłem). Również w zależności od tego, jak ukończyłeś spód ścian garażu, uszczelnię dno (moja płyta gipsowo-kartonowa zbliża się do podłogi z cementu, więc uszczelniłem przestrzeń rozszerzającą się pianką i odciąłem nadmiar).


Jakiego rodzaju kleju użyto do paneli?
Kermit

Krótka uwaga, że ​​nie jest to zgodne z kodem IRC w USA. Tego rodzaju izolacja piankowa musi być osłonięta barierą zapłonową i nie można jej po prostu odsłonić.
David Pfeffer,

11

Możesz rozważyć wymianę bramy garażowej na izolowaną. Jest zdecydowanie droższy niż izolowanie go samemu, ale wykona lepszą izolację, a zwłaszcza, jeśli twoje drzwi są starsze, zaktualizuje wygląd twojego domu.

alternatywny tekst


Brama garażowa ma ponad 20 lat, więc w pewnym momencie (jeśli pozostaniemy w domu) kupimy nowe. W tej chwili chciałbym najtańszy sposób na izolację tego, co mamy.
Peter Bridger,

8

Wykonują zestawy izolacyjne do bram garażowych. Nigdy nie próbowałem, ale widziałem je w sklepach. Zestaw izolacyjny Owens Corning :

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Nigdy ich nie widziałem. Upewnij się, że sprawdziłeś, ile miejsca musisz pokryć, ponieważ ten recenzent na stronie potrzebował więcej niż jednego zestawu: ..... „Zajęło mi dwa zestawy izolacyjne drzwi garażowych, aby pokryć moje drzwi, ponieważ mój garaż jest dość duży”
Milos Petrovic

6

Jeśli przestajesz używać przestrzeni jako garażu, być może nie potrzebujesz bramy garażowej. Jeśli standardowe 36-calowe drzwi zewnętrzne będą służyć twoim celom, rozważ zdjęcie starych drzwi i ramy w ścianie 2X6 i zaizoluj je odpowiednio, a może dodaj gniazdo elektryczne lub dwa. Większość starszych bram garażowych nigdy nie była zaprojektowana jako szczelna, szczególnie na górze i po bokach. Uszczelnienie tych obszarów może być trudne i utrudniać płynne otwieranie i zamykanie drzwi, szczególnie jeśli są to wielopanelowe drzwi uchylne.


0

Uszczelnienie powietrzne jest ważniejsze niż izolacja. Najpierw zatrzymaj przeciągi.

Właściwie w tym przypadku mógłbym zbudować skromnie izolowaną ścianę tuż po istniejących drzwiach, po wyłączeniu mechanizmu otwierającego. Możesz to naprawdę zapieczętować, ale nadal dać przyszłym właścicielom możliwość cofnięcia decyzji i zaparkowania samochodów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.