Gruntowanie nowej ściany przed tapetą


3

Proste pytanie: czy przed nałożeniem tapety należy zagruntować nową ścianę? Czy mogę to zrobić po zakończeniu suchej zabudowy.

Odpowiedzi:


6

Proszę tak Jestem dosłownie w 90% skończony, dokonując całkowitej przebudowy mojego domu. Oprócz aluminiowego okablowania, które zastąpiłem największą głupotą nr 1, z którą miałem do czynienia, jest 20 (bez przesady) różnych rodzajów tapet nałożonych na dom w 1967 roku podczas niestandardowej wersji. Spośród 20 tylko 3-4 typy (2 określone pokoje) miały podkład. Te dwa pokoje zajęły około 20 minut na sztukę, aby zdjąć tapetę przy bardzo niewielkiej naprawie.

W pokojach bez podkładu często spoglądałem za siebie i myślałem, że łatwiej byłoby wyrwać płytę gipsowo-kartonową i zacząć od nowa - było tak źle. Więc proszę najpierw zalać. Jeśli nie dla ciebie za kilka lat, dla kolejnych właścicieli domów.


skąd wiedziałeś, że ściana została zagruntowana po zdjęciu starej tapety? Wyobrażam sobie, że po oderwaniu byłoby tak bałagan, że nie można było powiedzieć.
amfibia

Ponieważ co jakiś czas niektóre tapety faktycznie odpadały i można było zobaczyć zewnętrzną warstwę papieru, a czasem notatki budowlane ... To mógłbym być ja, ale wydawało się, że tam, gdzie było więcej słońca, klej trochę się zepsuł i tapeta zejdzie łatwiej. Kto wie. To było do bani. Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek będę mógł tapetować cokolwiek w moim życiu po tym, jak poradzę sobie z tym bałaganem - co jest teraz zrobione.
DMoore

2
Płyty gipsowo-kartonowe pokryte są papierem. Papier jest bardzo porowaty, a klej tapety wtapia tapetę w papierową powierzchnię nieobrobionej płyty gipsowo-kartonowej. Zagruntowana płyta gipsowo-kartonowa jest uszczelniona, a klej ma dobrą powierzchnię do trzymania, ale nie łączenia.
śliniak

świetne i zwięzłe wyjaśnienie @bib.
amfibia

@bib - dobry komentarz. Moje frustracje w domu całkowicie powstrzymały mnie od udzielenia technicznej odpowiedzi. „Me mad at wallpaper” haha.
DMoore,

1

Tak, powinieneś użyć podkładu do tapet na płytach kartonowo-gipsowych, ponieważ w przeciwnym razie płyta kartonowo-kartonowa zassie zbyt dużo kleju, a tapeta nie będzie się dobrze przyklejała i będziesz musiał użyć więcej kleju. Dobrym podkładem do tapet do płyt kartonowo-gipsowych jest po prostu rozcieńczony klej do tapet. Pakiet dobrego kleju do tapet powinien poinstruować cię, jak używać go jako podkładu.


0

Oddałem głos w sprawie „Tak, proszę, zagraj”, ponieważ ja również spędziłem wiele godzin na zdzieraniu tapety z niezabezpieczonej płyty gipsowo-kartonowej. Amerykańskie gusta przeszły trudne czasy w latach 60. i 70. z tapetą. (Pamiętasz FAZĘ DIAGONALNĄ?). Jeśli twoje upodobania kiedykolwiek się zmienią, będzie o wiele łatwiej zejść. Podkład do płyt kartonowo-gipsowych pomaga również w pozycjonowaniu i utrzymywaniu przyklejonych szwów zamiast zwijania się.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.