Jak wybrać farbę do stali zewnętrznej na wiaty garażowej?


2

Planowanie malowania stalowych płatwi wiaty garażowej, czyli obierania. Zakładam, że podkład i stara farba są alkidami na bazie oleju. Myślę, że będziemy go piaskować. Jakiego podkładu powinienem użyć na gołych częściach. Czy mogę użyć akrylowej powłoki wykończeniowej, jeśli pozostałą farbą był olej?

Odpowiedzi:


1

Kupiłbym podkład do karoserii, a następnie użyłem lakieru do karoserii. Możesz to zrobić naprawdę dobrze, zwłaszcza jeśli spryskasz.


1

Łuszczenie się gołej stali (farbą) jest dość niezwykłe, raczej powoduje powstawanie plam rdzy i pęcherzy. Typowy scenariusz polega na tym, że słupki są ocynkowane, a cynkowanie na słupku „rdzewieje”, co oznacza, że ​​tworzy warstwę tlenku cynku (która jest sypka) i spycha farbę.

Fakt, że nie wspomniałeś o rdzy, potwierdzi również, że płatwie są ocynkowane.

Jeśli zamierzasz poddać się piaskowaniu, prawdopodobnie usuniesz część powłoki cynkowej, więc uważaj. Czy płatwie mają wiele konturów?

Jeśli masz do czynienia z metalem surowym, zeskrobam starą powłokę za pomocą skrobaka (lub piaskowania), a następnie sprawdzę, czy nie ma rdzy, jeśli masz rdzę, będziesz musiał wykonać lekkie szlifowanie, a następnie podkład antykorozyjny z czerwonym tlenkiem lub dowolny inny wysokiej jakości podkład na bazie wody lub akrylu.

Wybór farby nawierzchniowej zależy w dużej mierze od tego, jak chcesz wyglądać. Zazwyczaj emalie na bazie oleju są dość błyszczące i oleiste, jeśli szukasz ładnego połysku, wybierz wodę lub akryl. Uważam, że farba akrylowa jest świetna do malowania, ale najpierw musisz nałożyć dwie warstwy podkładu, ponieważ farba nie jest dobra w tworzeniu zapobiegawczej bariery uszczelniającej (wydaje się bardziej porowata)

Tak, możesz malować akryl na oleju, nie powinno to stanowić problemu, jedyne ryzyko występuje, gdy występują przeciwstawne chemikalia i reagują, więc zawsze rozsądnie jest pomalować małą próbkę wcześniej.

Jeśli masz do czynienia z galwanizacją, problem jest o wiele bardziej skomplikowany, w zasadzie będziesz musiał usunąć starą farbę (tylko po to, aby nie zobaczyć nierównej powierzchni farby). Jeśli piaskujesz, wtedy będziesz miał „świeży” cynkowanie, co oznacza, że ​​powinno ono „rdzewieć” przed malowaniem (tj. pozostawić na miesiąc), a następnie pomaluj podkładem wytrawiającym dobrej jakości, a następnie kompatybilnym lakierem nawierzchniowym (podkłady trawiące to paskudni faceci, którzy faktycznie płoną w metalu aby uzyskać dobry chwyt), musisz kupić tę farbę podczas zakupu, ponieważ różne farby i producenci są mniej lub bardziej odpowiednie.


0

Po wysadzeniu. Pojedyncza warstwa czerwonego lub szarego tlenku będzie dobrym podkładem, nie są one jednak wodoodporne, więc jedna lub dwie warstwy dobrego połysku uszczelnią go, spryskaj, aby uzyskać gładsze wykończenie, jeśli nie piaskować złom, jaką farbę możesz , szczotkować drucianą rdzę i odtłuścić. Następnie użyj hammeritu, wielu klientów, z którymi mam do czynienia, prosi nas o użycie hammeritu, ale z czystą stalą lub ze śrutowaną stalą podstawowe podkłady i połysk są równie dobre i dużo tańsze.


0

Zeskrob, umyj, całkowicie zagruntuj (podkład wysokiej jakości, ale najlepiej podkład metalowy), a następnie pomaluj dwie warstwy wysokiej jakości farby na bazie wody. Będziesz zadowolony z wyniku.


0

Na starą farbę alkidową można nakładać wykończenie na bazie wody, pod warunkiem, że jest ona całkowicie pozbawiona połysku i czysta. Jeśli jest to stal, to najwyższej jakości podkład metalowy w kolorze szarym lub z czerwonym tlenkiem (jak sugeruje Ben), a następnie lakier z połyskiem na zewnętrznej półce. W przeciwieństwie do tego, co często widzę / słyszę, stosowanie najwyższej jakości farb i aplikatorów najwyższej jakości (pędzli i wałków) robi ogromną różnicę w wyniku.


0

Jeśli strzelasz do całości podkładem, nie ma obaw o akryl na oleju w porównaniu z olejem na akryl. Podkład musi oczywiście być chemicznie kompatybilny z nową farbą, chyba że strzelisz warstwą szelaku przed malowaniem (szelak jest kompatybilny z prawie wszystkim na świecie).

Akryl jako warstwa nawierzchniowa może trwać tak długo, jak akryl w domu, ale MOGĄ nie trwać tak długo, jeśli lokalne wahania temperatury są dość ekstremalne. Alkid jest bardzo dobrze dostosowany do stali, pod warunkiem, że powierzchnia jest dobrze zagruntowana; właśnie z tego strzelane są ławki parkowe i właśnie tego używam do odbudowy Jeepa.


0

Możesz użyć dowolnego rodzaju farby zewnętrznej , o ile nie jest to stal ocynkowana, której nie można pokryć farbą olejną .


Osobiście nie znając akryli, musiałem odroczyć odpowiedź Engrav's Decorating na farbę akrylową na podkład olejny? z houzz.com :

Jesteśmy dealerem Benjamina Moore'a. Zasada farby jest taka: nie można umieścić farba akrylowa na oleju farby , ale można umieścić farba akrylowa na oleju podkładu .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.