Jak mogę zrobić swój dowód na alergię w domu?


4

Dwóch członków naszego gospodarstwa domowego jest podatnych na alergie. Od dłuższego czasu staramy się, aby dom był jak najbardziej odporny na alergie. Nasz kot znalazł nowy dom z dobrymi przyjaciółmi. Wszystkie stolarki zostały usunięte, podobnie jak nasze materace, które zostały zastąpione przez materace odporne na alergie.

Wszystkie te wysiłki przyniosły efekt, ale sądzimy, że wciąż krążą alergeny. Czy istnieje protokół do przetestowania w celu zidentyfikowania większości, jeśli nie wszystkich potencjalnych miejsc alergenów w Twoim domu?


Istnieją testy jakości powietrza, podobne do testów pleśni, które testują kilka wysoce znanych alergenów powietrznych, które mają tendencję do utrzymywania się. Problem polega na tym, że ludzie mogą być uczuleni na prawie wszystko; na przykład koty, każdy pojedynczy kot wytwarza swój własny specyficzny łupież. Większość ludzie uczuleni na koty będą budować tolerancję w ciągu 6-12 miesięcy, ale wprowadzą innego kota lub wymienią koty i nadal są uczuleni na nowego kota.
Jason

2
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zabrałbym członków twojego gospodarstwa domowego do alergologa, aby przetestować i powiedzieć, na co uczuleni są członkowie twojego gospodarstwa domowego (więc wiesz, co próbujesz wyeliminować). Nie ma sensu marnować wysiłków na poszukiwanie i eliminowanie rzeczy, które ktoś moc być uczulonym na. Osobiście zacznę od usunięcia kantalupa i melona spadziowego z domu, ponieważ jestem na nie uczulony.

1
Jak czyste są twoje dywany? Na cal kwadratowy zawierają znacznie więcej kurzu, roztoczy, pyłków i innych alergenów niż prawie każdy inny rodzaj podłogi. Jak często zmieniasz filtry HVAC? Czy eksperymentowałeś z różnymi klasami filtrów? Jak mocno jest zbudowany twój dom pod względem wycieków powietrza i przenikania powietrza z zewnątrz?
alt

2
Aby podkreślić moją sugestię, facet, którego znam, mieszkał w jego domu od lat z niezmiennymi złymi alergiami. Zrobił wiele rzeczy, aby ich uniknąć (podobnie jak to, co robisz). Okazało się, że miał specyficzne drzewo, którego pyłek był uczulony tuż przy oknie sypialni. Po zdobyciu tych informacji usunął drzewo i znacznie zmniejszył objawy alergii. Znowu nie usunęłbym całej roślinności z twojego podwórka na podstawie tej anegdoty. Dużo taniej byłoby udać się do lekarza i dowiedzieć się, co należy usunąć.

@statueuphemism Dzięki za wejście, jest bardzo cenione. Chociaż przeprowadziliśmy szeroko zakrojone testy alergiczne, możemy rozważyć drugą opinię
Andra

Odpowiedzi:


1

Będziesz musiał zmoczyć na mokro. Możesz parować ścianami, wynająć profesjonalne czyszczenie dywanów (te, które wynajmujesz, nie są aż tak gorące), spryskać drewniane podłogi odrobiną zielonego środka czyszczącego, tak samo jak w łazienkach.

Czystość fanów bardzo dobra.

Wymień filtry powietrza.

Oczyść przewody. Użyj firmy, która podłącza negatywną maszynę powietrzną - nie taką, która „myje” kanały. Prawdopodobnie masz tam mnóstwo kotów. Zrób też swoje powroty.

Umyj wszystko, co możesz. Koce, dywany, pościel ... wszystko, co może pójść do pralki.

Czyść parowo - a jeszcze lepiej sprawdź, czy Twoje środki do czyszczenia dywanów mogą wyczyścić wszystkie kanapy, krzesła, tapicerkę ...


1

Wiem, że ten wątek jest stary, ale jeśli ktoś go natknie. Regularnie myłbym poduszki i dostawałam materace i poduszki (nie wiem, co tak naprawdę nazywają, ale zamykają przedmioty), a następnie kładziesz prześcieradła i poszewkę na poduszkę. Oczyszczacz może pomóc .. czy koty mają pościel? (mam tylko psy i mają dużo zmywalnych zabawek / pościeli, które myję) ... zdobądź twardą drewnianą podłogę, jeśli to będzie pomocne .... nie wydałbym nawet pieniędzy na strzały alergiczne ... wydałem 2k na strzały za Fido i powiedział, że ma alergię na wszystko. ale zdałem sobie sprawę, że jeśli codziennie umyję mu uszy, to jest w porządku ...


0

Wyeliminowałeś już główne źródła, filtracja powietrza to kolejny krok. Filtracja w całym domu lub oczyszczacze powietrza w pomieszczeniu, które wykorzystują filtrujące hepa, oczyszczają powietrze, które oddychasz, odfiltrowując bardzo małe cząsteczki w powietrzu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.