Jak naprawić mikser prysznicowy, aby uzyskać ciepłą wodę bez obracania pokrętła do końca?


8

Mam prysznic z pojedynczą gałką, marki Valley. Prawie cały zakres od zera do całkowicie gorącego, to tylko zimna woda. Dopiero w ostatniej połowie cala zaczyna się mieszać gorąca woda.

Niestety pozostawia to niewiele miejsca na regulację. Czy istnieje sposób na zmianę mieszanki, aby wcześniej wprowadzono ciepłą wodę?

To jest dany mikser:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


4

Zależy to od posiadanego zaworu prysznicowego.

W niektórych przypadkach nie można zrobić nic oprócz zastąpienia go. W innych są ustawienia równoważenia ciśnienia, które można zmienić i należy je dostosować po zdjęciu trymera. Przez większość czasu są tuż przed sobą, a zobaczysz wycięcia.

W przypadku zaworu American Standard nazywają go „zatrzymaniem gorącego ograniczenia”. Zdjęcie, które mam poniżej pokazuje, jak to zmienić. Będziesz potrzebował szczypiec (aby włączyć prysznic bez wykończenia) i śrubokręta (aby zdjąć wykończenie i wyregulować ustawienie).

Jest to rodzaj trafienia i chybienia w przypadku większości zaworów - naprawdę musisz go tylko zmienić i sprawdzić, czy tego właśnie chcesz. Mam mój w najgorętszym otoczeniu, a zakres jest od ciepłego do całkiem gorącego. Nie mogę wziąć naprawdę zimnego prysznica w jednej z moich łazienek!

Ostrzeżenie: jeśli masz dzieci korzystające z prysznica, naprawdę sprawdziłbym ustawienia dla parzenia wody. Większość nowszych, które zainstalowałem, nie pozwala na przejście wszystkich gorących, ale kto wie. Przetestuj to.

Również jeśli wyglądasz, jakbyś mógł lub może coś popsuć podczas regulacji zaworu, zostawiłbym to w spokoju, dopóki nie zorientujesz się, jakie są twoje opcje wymiany. Możesz dowiedzieć się, jaki to model, aby sprawdzić instrukcje, a następnie poprosić ten model o wymianę w razie potrzeby. Zmiana tego jest bardzo łatwym procesem dla nowych zaworów, ale znacznie starsze mogą mieć problemy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Nie sądzę, aby pytanie dotyczyło tego, jak szybciej uzyskać ciepłą wodę, ale jak szybciej uzyskać gorącą wodę po przekręceniu pokrętła. Więc nie jest to kwestia czasu, ale pytanie, kiedy gorąca woda zaczyna zauważalnie mieszać się z zimnem.
Josh

@Josh - oba będą miały tę samą odpowiedź.
DMoore

2
Z mojego czytania, OP nie ma problemu z gorącą wodą w rurach; polega na tym, że zawór przełącza się z całkowicie zimnego na całkowicie gorący przy obrocie zaworu o 10 ° (kąt), podczas gdy OP chce wiedzieć, jak dostosować rzeczy, aby umożliwić coś bliższego pełnemu zakresowi 120 ° zaworu. Nie ma to więc nic wspólnego z chłodzeniem rur, chodzi o możliwość dostosowania się do pożądanej temperatury.
gregmac

1
Przepraszam, przeczytałem to źle i zredagowałem.
DMoore,

@DMoore Josh ma rację, nie chodzi o dostarczanie gorącej wody, ale o punkt na tarczy, w którym zaczynają się mieszać. Dzięki za naprawę!
tghw
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.